Pagaliau pajudėjo populiaraus romano ekranizacijos kūrimo darbai

Pagaliau pajudėjo populiaraus romano ekranizacijos kūrimo darbai

Kino kompanija „The Weinstein Company“ pradėjo derybas su aktoriais Laurence‘u Fishburne‘u ir Idris‘u Elba dėl jų dalyvavimo ilgai brandinamoje Paulo Coelho romano „Alchemikas“ ekranizacijoje. Kol kas daugiau detalių neatskleidžiama, tačiau teigiama, kad „Alchemikas“ yra svajonių projektas tiek Harvey‘iui Weinstein‘ui, tiek L. Fishburne‘ui. Studija filmavimo darbus planuoja pradėti 2016 m.

Brazilų rašytojo Paolo Coelho romanas „Alchemikas“ pasaulyje išleistas 65 milijonų egzempliorių tiražu ir yra išverstas į 56 skirtingas kalbas – dėl to jam priklauso pasaulio Gineso rekordas – „Alchemikas“ yra į daugiausia kalbų išversta knyga esant gyvam jos autoriui. „Alchemikas“ pasakoja apie jauną ispaną Santjagą iš Andalūzijos, kuris leidžiasi į kelionę ieškoti Egipto piramidėse paslėptų lobių.

P. Coelho ekranizacijos teises dar 1994 m. už 250 tūkst. JAV dolerių buvo pardavęs studijai „Warner Bros“. Kadangi projektas strigo, rašytojas nesėkmingai bandė perpirkti ekranizacijos teises, už jas siūlydamas jau 2 mln. JAV dolerių. Galiausiai teises ekranizuoti šį kūrinį įsigijo L. Fisburne‘o atstovaujama „A-Mark“. Per 2008 m. Kanų kino festivalį H. Weinstein‘as paskelbė, kad pats imsis prodiusuoti šį projektą. Nepatvirtintais duomenimis spėjama, kad „The Weinstein Company“ mažiau nei už 3 mln. JAV dolerių perpirko ekranizacijos teises iš L. Fishburne‘o ir „A-Mark“.

Dar viena priežastis, dėl kurios užtruko „Alchemiko“ perkėlimas į kino ekranus yra ta, kad niekaip nenusprendžiama, kiek veiksmo turėtų būti šios P. Coelho dvasinės ir netgi beveik epinės pasakos ekranizacijoje. Bėgant metams filmo biudžetas taip pat kito nuo 60 mln. iki 100 mln. JAV dolerių.

Tikimasi, kad prie projekto prisidės investuotojai iš Artimųjų ir Tolimųjų Rytų šalių. Manoma, kad šiuo klausimu L. Fishburne‘as susitiko su Abu Dabio karališkąja šeima bei su Japonijos koncerno „Kadowaka Group“ atstovais. Tuomet Kanuose apie šį projektą kalbėjęs H. Weinstein‘as taip pat patvirtino apie bendradarbiavimą su šiuo regionu: „Šis filmas nuties tiltą į Artimuosius Rytus – P. Coelho knyga čia yra labai populiari. Tai regionas, apie kuriuo turėtume daugiau domėtis ir stiprinti ryšius su juo.“.

Akivaizdu, kad kino kūrimo infrastruktūra šiuo metu yra neabejotinai stipresnė ir labiau išvystyta nei 2008-aisiais. Brado Birdo filmo„Misija neįmanoma. Šmėklos protokolas“ (angl. „Mission: Impossible – Ghost Protocol“) su Tomu Cruise‘u kai kurie epizodai buvo filmuojami Dubajuje. Tuo tarpu Abu Dabiui pavyko pritraukti net du didžiulius projektus – septintąją „Greitų ir įsiutusių“ dalį (angl. „Furious Seven“) ir milžinišką ažiotažą jau dabar keliančios epopėjos sugrįžimą „Žvaigždžių karai. Jėga nubunda“ (angl. „Star Wars: The Force Awakens“). Abu projektai buvo filmuojami dykumoje įsikūrusiame metropolyje, bei leido susigrąžinti 30 proc. filmavimui išleistų lėšų.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles