Oskarų belaukiant: kam prognozuojama pergalė?

Oskarų belaukiant: kam prognozuojama pergalė?

Gali juos mylėti, gali jų nekęsti, bet jeigu bent kiek domiesi tarptautine kino industrija, neįsivelti į diskusijas apie potencialius „Oskarų“ laureatus yra praktiškai neįmanoma. Savo favoritų sąrašus visada skelbia su kultūra bent kiek susiję populiariausi užsienio portalai, papildomos eilutės atsiranda net lažybų bendrovių statymų kategorijose, siūlančiose pasipelnyti spėjant laureatus, tad likus savaitei iki „Oskarų“ nepastebėti kilusio ažiotažo būtų sunku.

Šiemet nusprendėme taupyti Jūsų laiką ir, susumavę jau išdalytas svarbiausių kino apdovanojimų statulėles, pasaulyje populiarių portalų bei „Buvau kine“ komandos spėjimus ir mūsų „Instagram“ sekėjų balsavimo rezultatus, pateikti apibendrintas įžvalgas apie potencialius „Oskarų“ laureatus. Visgi, nors jau tradiciškai visos kitos iki „Oskarų“ išdalytos statulėlės dažniausiai atitenka išankstiniams favoritams, o portalai neretu atveju atrodo lyg susitarę, prieš renkantis savo favoritus mes Jums linkime daugiau budrumo. „Oskarų“ netikėtumo faktoriui įrodyti užtenka vien prisiminti tokius filmus kaip „Avarija“ ar „Įsimylėjęs Šekspyras“, kurie savo metais sugebėjo perspjauti netgi tokius iš anksto laureatais laikytus filmus kaip „Kuprotas kalnas“ ar S. Spielbergo „Gelbstint Eilinį Rajaną“. Taigi, daugiau budrumo, mažiau patiklumo, o mūsų įžvalgas apie kiekvienos kategorijos favoritus rasite žemiau.

Geriausias filmas

Remiantis jau išdalytais apdovanojimais, šiemet geriausio filmo kategorijoje beveik be konkurencijos yra įsitvirtinęs filmas „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“. M. McDonagho režisuota juosta jau sugebėjo laimėti „Auksinį gaublį“ ir triumfuoti Britų akademijos kino ir televizijos („BAFTA“) bei Ekrano aktorių gildijos apdovanojimuose.

Visgi, su apdovanojimų žiūri komisija užsienio portalai nesutinka ir didžioji dalis jų teigia, jog juostos „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ apdovanojimų serija nutrūks. „Oskaras“ geriausio filmo kategorijoje prognozuojamas filmams „Vandens forma“ („Hollywood Reporter“, „Rolling Stone“) ir „Pradink“ („Movieweb“, „Vanity Fair“). Tuo tarpu „Buvau kine“ komanda pasiskirstė į dvi didžiąsias stovyklas: 6 balsai už „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ ir 4 balsai už „Vandens formą“. Tuo tarpu „Instagram“ balsavime triumfavo „Diunkerkas“.

Geriausia režisūra

Susidaro įspūdis, kad apdovanojimų komisijoms išrinkti geriausią 2017 m. režisierių nebuvo labai sunku. Nors tarp „Oskaro“ nominantų ir yra tokios žinomos pavardės kaip Christopheris Nolanas ar Thomas Paulas Andersonas, šiemet laurus beveik vienbalsiai žeriasi meksikietis Guillermo del Toro. Jis laimėjo viską, kur buvo nominuotas iki šiol, ir, panašu, kad dauguma kino portalų yra linkę prognozuoti, jog nugalėtojo tendencija bus išlaikyta ir „Oskarų“ apdovanojimuose. „Buvau kine“ nariai beveik vienbalsiai (Donatas kaip visada ištikimas C. Nolanui) nusprendė, kad geriausio režisieriaus statulėlę atsiims tas pats G. del Toro. „Instagram“ sekėjai spėja, kad pirmąjį Oskarą laimės C. Nolanas.

Geriausia aktorė

Metais, kai aktorė Frances McDormand atliko geriausią vaidmenį savo karjeroje ir net perspjovė savo pasirodymą 1996 m. dramoje „Fargo“ (už kurį, beje, pelnė pirmąjį savo „Oskarą“), intrigos tikėtis būtų sunku. Iki šiol už naujausią vaidmenį aktorė jau laimėjo „Auksinį gaublį“ bei triumfavo „BAFTA“ ir Aktorių gildijos apdovanojimuose.

Kalbant apie portalų spėjimus, vienintele balta varna būryje tapo kino portalas „Movieweb“, prognozuojantis, kad „Oskaro“ statulėlė atiteks Sally Hawkins iš filmo „Vandens forma“. Na o baltos varnos titulą mūsų komandoje šįkart pelnė komandos narys Benas, spėdamas, kad statulėlę pelnys Saoirse Ronan („Lady Bird“). Visi kiti nariai, kaip ir „Instagram“ sekėjai prognozuoja, kad padėkos kalbą ant scenos sakys F. McDormand.

Geriausias aktorius

Gana panaši situacija kaip ir geriausios aktorės nominacijoje susiklostė ir geriausio aktoriaus kategorijoje. Čia favoritu laikomas Gary Oldmanas, filme „Tamsiausia valanda“ įkūnijęs vieną ryškiausių praėjusio amžiaus asmenybių Winstoną Churchillį. Būtent dėl šio vaidmens britų aktorius savo kišenes jau papildė keliais prestižiškiausiais kino apdovanojimais,  o kino portalai spėja, kad vietos tarp jų atsiras ir „Oskarui“. Šį kartą neišsiskyrė net portalas „Movieweb“ – visi puslapiai vienbalsiai palaiko G. Oldmaną. „Buvau kine“ beveik vienbalsiai (ir vėl Benas) kartu su balsavusiais „Instagram“ triumfą prognozuoja Winstono Churchillio antrininkui.

Geriausia antro plano aktorė

Panašias geriausiais pripažintų 2017 m. aktorių tendencijas tęsia ir Alison Janney (filmas „Aš esu Tonia“). Ji, visai kaip ir pagrindinių vaidmenų kategorijų favoritai, jau laimėjo „Auksinį gaublį“, „BAFTA“ statulėlę ir Ekrano aktorių gildijos apdovanojimą. Kino portalai taip pat kaip susitarę išskyrė būtent A. Janney kaip pagrindinę favoritę į šios kategorijos apdovanojimą. Ne tokia vieninga yra tik „Buvau kine“ komanda ir „Instagram“ vartotojai – du  „Buvau kine“ komandos nariai  (Vainius ir Donatas) ir „Instagram“ sekėjai galvoja, kad laimės aktorė Octavia Spencer („Vandens forma“), „Buvau kine“ komandos narė Viktė spėja, kad pergalė turėtų atitekti aktorei Laurie Metcalf  („Lady Bird)“.

Geriausias antro plano aktorius

Nesumeluosime teigdami, jog vietos policijos pareigūno vaidmenį filme „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ atlikęs aktorius S. Rockwellas sėkmingai sugrįžo į kino ekranus – tai rodo ir iki šiol laimėti trys pagrindiniai kino apdovanojimai. Intrigos mažai palieka ir kino portalai: 4 iš jų yra už S. Rockwello pergalę, tik „Movieweb“ ir vėl bando išsiskirti, spėdami, kad laimės Willemas Dafoe („Floridos projektas“). Panaši situacija ir pas mus: devyni iš trylikos „Buvau kine“ narių kelia rankas už S. Rockwello pergalę, kitaip mano tik „Instagram“ vartotojai, nubalsavę už W. Harrelsono („Trys stendai prie Ebingo, Misiūryje“) triumfą.

Geriausias originalus scenarijus

Už originaliausią sukurtą scenarijų iki šiol buvo apdovanoti tik du filmai: „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ („Auksinis gaublys“ ir „BAFTA“ statulėlė) ir „Pradink“ (Scenaristų gildijos apdovanojimas). Kino portalai tarp favoritų priskiria tuos pačius du filmus: už „Pradink“ balsuoja 4 portalai, už „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ – tik portalas „Variety“. Beveik pusė „Buvau kine“ komandos, kartu su balsavusiais „Instagram“ tinkle, taip pat galvoja, jog laimės filmas „Pradink“.

Geriausias adaptuotas scenarijus

Geriausio filmui pritaikyto scenarijaus kategorijoje šių metų favoritas yra drama „Vadink mane savo vardu“. Juosta jau yra pripažinta „BAFTA“ bei Scenaristų gildijos ir už tai gavo du apdovanojimus. Pagrindiniu favoritu šį filmą laiko ir 4 iš 5 portalų, kuriuos pasirinkome apžvelgti. „Buvau kine“ komandos nuomonė beveik vieninga – 11 iš 13 pasirinko balsuoti už „Vadink mane savo vardu“ pergalę. Tuo tarpu Gabrielė, Karolis ir  „Instagram“ sekėjai renkasi tarp filmų „Purvinas“ ir „Loganas“.

Geriausias animacinis filmas

Geriausio animacinio filmo kategorija apskritai yra vienintelė, kurioje visų nuomonės sutampa (arba, kitaip tariant, favoritas yra per daug akivaizdus). Animacinis filmas „Koko“ patiko visiems: jis buvo apdovanotas „BAFTA“ ir Animacijos gildijos apdovanojimais, vienvaldžiu favoritu jį laiko visi kino portalai, o kartu neatsilieka ir „Buvau kine“ komanda bei „Instagram“ sekėjai, vieningai nubalsavę už „Koko“ pergalę. Turbūt jau net galima sveikinti iš anksto!

Geriausias užsienio filmas

Jeigu ankstesnėse kategorijose nuspėti būsimus laureatus tikrai nėra raketų mokslas, tai panašu, jog geriausio užsienio filmo kategorijoje darosi kiek kebliau. Kalbant apie iki šiol išdalytus apdovanojimus, „Auksinį gaublį“ laimėjo vokiečių filmas „Iš niekur“, „BAFTA“ apdovanojimas atiteko Pietų Korėjos filmui „Tarnaitė“, o kam atiteks „Oskaras“? Kino portalai „Hollywood Reporter“, „Rolling Stone“ ir „Movieweb“ nugalėtojo titulą prognozuoja švedų filmui „Kvadratas“, o „Variety“ ir „Vanity Fair“ – dramai iš Čilės „Fantastinė moteris“. Buvau kine didžioji dauguma balsuoja už „Kvadratą“, Instagram sekėjai taip pat galvoja, kad laimės „Kvadratas“.

Geriausia muzika

Geriausios muzikos kategorijoje grįžtame prie šiokio tokio nuspėjamumo. Čia padeda apdovanojimai – G. Del Toro filmas „Vandens forma“ už savo muziką jau yra apdovanotas „Auksiniu gaubliu“ ir „BAFTA“ apdovanojimu. Panašios nuomonės laikosi portalai: trys tinklapiai („Hollywood Reporter“, „Rolling Stone“, „Variety“) irgi prognozuoja „Oskarą“ būtent šiai juostai, o „Vanity Fair“ mano, kad laimės „Diunkerkas“. „Buvau kine“ komandos balsai pasiskirstė tolygiai: 6 – už „Diunkerką“, o 5 balsai – už „Vandens forma“. „Instagram“ vartotojams „Oskaro“ verta muzika skambėjo filme „Diunkerkas“.

Kaip jau turbūt spėjote pastebėti, šiemet į pagrindinius  „Oskarus“ pretenduojantys favoritai yra gana aiškūs ir tik keliose kategorijose galima tikėtis kiek daugiau intrigos. Tačiau dėl to tikrai nereiktų nusiteikti nuobodžiam ir visus išankstinius lūkesčius pateisinančiam renginiui. Kažkada euforijos apimtas Adrienas Brody tiesioginio eterio metu pabučiavo Halle Berry, Robertas Benini ėmė laipioti kėdėmis, o anąmet filmo „Kalifornijos svajos“ kolektyvas jau laikydami statulėlę ir sakydami padėkos kalbą buvo ant scenos pakviesti per klaidą. Ir, žinoma, kaip būtų galima pamiršti rezultatų netikėtumo faktorių – daugiau nei šešių tūkstančių Amerikos kino ir mokslo akademijos narių pateikti rezultatai dar tikrai gali nustebinti net ir labiausiai prisiekusius kino gerbėjus.

Laukti jau liko nedaug, o „Oskarų“ apdovanojimų ceremonija prasidės kovo 5 dieną, 3 valandą nakties Lietuvos laiku.

oscars_3

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles