Oficialu: „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ nukarūnavo „Įsikūnijimą“

Oficialu: „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ nukarūnavo „Įsikūnijimą“

Didžiausias 2015 metų filmas „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ (angl. „Star Wars: The Force Awakens“) užtruko vos dvidešimt dienų, kad patvirtintų visų analitikų prognozes: kaip oficialiai pranešė „Disney“ studija, juosta pagal pelningumą aplenkė daugiausiai uždirbusį visų laikų filmą „Įsikūnijimas“ (angl. „Avatar“).

Tiesa, „Žvaigždžių karai“ laimėjo tik Šiaurės Amerikoje, tačiau tai vis tiek yra itin didelis pasiekimas, Holivudui reiškiantis labai daug. Juosta, kurios oficiali premjera įvyko vos gruodžio 18 dieną, jau uždirbo 758 milijonus dolerių ir jos populiarumas net nesiruošia blėsti. 2009 metais pasirodęs „Įsikūnijimas“ Šiaurės Amerikoje uždirbo 750 mln. dolerių ir prisidėjo dar 10 mln., kuomet buvo išleistas antrą kartą, tačiau „Žvaigždžių karai“ neabejotinai aplenks abu šiuos skaičius.

Atsižvelgus į infliaciją, „Žvaigždžių karų“ skaičiai yra kiek kuklesni. Nenugalimu čempionu JAV lieka niekieno nepajudinamas filmas „Vėjo nublokšti“ (angl. „Gone With the Wind“), uždirbęs (skaičiuojant dabartiniu kursu) 1.7 mlrd. dolerių. Pirmoji „Žvaigždžių karų“ dalis yra antroje vietoje su pusantro milijardo. Tuo tarpu „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ šiame sąraše yra tik 21-oje vietoje.

Pasauliniu mastu septintoji legendinės istorijos dalis kol kas atrodo kiek silpniau, tačiau ten irgi nemažina tempo. Filmas yra uždirbęs pusantro milijardo dolerių ir beveik dvigubai atsilieka nuo „Įsikūnijimo“, uždirbusio 2.8 mlrd. Šį savaitgalį „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ bus pradėtas rodyti Kinijoje, kuri jau yra viena didžiausių kino rinkų pasaulyje, ir tai prie filmo pridurs dar ne vieną milijoną.

Filmas „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ rodomas ir Lietuvos kino teatruose.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles