„(Ne)tikros prancūziškos vestuvės“ turės netikrą tęsinį?

„(Ne)tikros prancūziškos vestuvės“ turės netikrą tęsinį?

Pranešama, kad birželį bus pradėtas kurti naujas Philippe‘o de Chauverono filmas, kuris vadinsis „Prašaaau!“ (pranc. „Sivouplééé!“). Naujosios juostos centre atsidurs Christiano Clavier vaidinamas kairiųjų pažiūrų intelektualas, vedęs turtingą paveldėtoją (akt. Anne Dorval). Per savo kovingos knygos, kuria skaitytojai skatinami, iškilus būtinybei, apgyvendinti pas save kitus žmones, jis susiduria su priekabių ieškančiu žurnalistu, kuris jį laiko hipokritu. Apkaltintas tuo, kad negalėtų pas save priimti romų šeimos, jis tiesiogiai per televiziją paskelbia savo adresą. Kitą dieną iš pat labo ryto į jo duris pasibeldžia tėvas (akt. François Damiens) su krūva vaikų.

Jau matytos klišės

Toks kontraversiškas filmo siužetas, kurio centre atsiduria potencialus rasistas, atrodo jau kažkur matytas. Ir ne taip jau seniai – pernai metais rodytoje komedijoje „(Ne)tikros prancūziškos vestuvės“ (pranc. „Qu‘est-ce qu‘on a fait au Bon Dieu?“ – ankstesniame P. de Chauverono ir C. Clavier bendrame darbe. „Visa laimė, kad jūs turite tik keturias dukras, nes kitaip penktoji ištekėtų už romo“, C. Clavier vaidinamam Klodui Verneliu sako kitas personažas.

Ar „Prašaaau!“ taps šiek tiek užmaskuotu 2014 m. Prancūzijos kino salių hito tęsiniu? Verta prisiminti, kad klišėmis paremta komedija „(Ne)tiros prancūziškos vestuvės“ (kai brangiosios buržua šeimos dukrelės viena po kitos sau į sutuoktinius išsirenka skirtingos kilmės ir skirtingų tikėjimų vyrus, tokią karčią piliulę nuryti yra gana sunku. Tačiau jie nieku gyvu neprisipažins esą rasistai…) per dvejus metus kino salėse sulaukė 12 mln. žiūrovų. Be to, nuolat kalbama apie tikro tęsinio kūrimą, tačiau net parengiamieji darbai dar nepradėti. Tad kol idėjos apie tikrąjį tęsinį dar kažkur klaidžioja, ši satyra bent laikinai užims jo vietą, kadangi, panašu, pagal tematiką bus labai artima „(Ne)tikroms prancūziškoms vestuvėms“.

Tačiau būsimo filmo konceptas primena ne tik „(Ne)tikras prancūziškas vestuves“, bet ir kitą neseniai pasirodžiusią prancūzišką komediją „Didysis pasidalijimas“ (pranc. „Le Grand Partage“), kurioje vaidino Karin Viard, DidierBourdon ir Valérie Bonneton. Kino salėse startavusi per praeitas Kalėdas ši juosta tokios didelės sėkmės kaip „(Ne)tikros prancūziškos vestuvės“ nesulaukė, tačiau ją vis tiek pamatė daugiau kaip milijonas žiūrovų.

„Bet, velnias, kuo mes užrūstinom poną dievą, kad to nusipelnėm?!“

Viena jau dabar yra aišku: būsimasis projektas nepaliks abejingų. Internautai kelia skandalus arba, dar geriau, šaiposi tiek iš pavadinimo (kuris gali būti suprantamas kaip tiesioginis ir aiškus įžeidimas romams ir kitoms diskriminaciją patiriančioms grupėms), tiek iš pagrindinių vaidmenų, paaiškėjusių iš būsimo filmo aprašymo.

Tačiau C. Clavier savo ruožtu patikino, kad „Prašaaau!“ gali pasigirti geru scenarijumi, įsimintinais personažais ir gausybe komiškų situacijų, kurios patiks viso pasaulio žiūrovams. „Esu labai patenkintas, kad šiame projekte vėl dirbsiu su Philippe‘u de Chauveronu ir labai laimingas dėl galimybės bendradarbiauti su François Damiens‘u. Kurdamas komedijas Philippe‘as turi unikalų planavimo jausmą, o François – natūralios beprotybės, kuri jam leidžia vaidinti keistus, bet visada labai patraukiančius personažus“, kalbėjo C. Clavier. Prie viso to belieka pridurti tik tą faktą, kad filmas „(Ne)tikros prancūziškos vestuvės“ buvo pripažintas per daug rasistiniu ir tuo pagrindu platintojai JAV atsisakė jį rodyti.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles