Mikė Pūkuotukas taps kruvinu skerdiku siaubo filme

Mikė Pūkuotukas taps kruvinu skerdiku siaubo filme

Internete ėmė plisti netikėti kadrai iš būsimo filmo, apie kurį beveik niekas nebuvo pagalvojęs. Kodėl beveik? Nes kažkas nusprendė sukurti siaubo filmą su vienu labiausiai žinomu vaikų personažu – Mike Pūkuotuku (angl. Winnie the Pooh). Ir taip galėjo įvykti tik dėl to, kad šių metų sausį visos autorinės Mikės Pūkuotuko teisės tapo viešos ir laisvai naudojamos, tad niekas nebegali kontroliuoti personažo panaudojimo.

Naujasis siaubo filmas, kiek bent yra žinoma, bus klasikinio „slešerio“ tipo. Reiškia, filme bus tikrai daug skerdynių ir kraujo, o pagrindinis personažas, savaime suprantama, bus Mikė Pūkuotukas su savo draugais. Net ir pirmieji kadrai iš būsimo filmo atrodo išties siaubingai ir baisiausias yra ne mūsų pamiltas medų mėgstantis meškiukas, o paršelis, kuris atrodo kaip šernas žudikas. Taip pat, filmas jau turi ir pavadinimą – „Mikė Pūkuotukas: Kraujas ir medus“ (angl. Winnie The Pooh: Blood and Honey).

Tai, kaip visgi nutiko, kad visų vaikų mylimas personažas taps vaikiškų košmarų turiniu? Taigi būtent šiais metais sukanka 70 metų nuo Mikės Pūkuotuko autoriaus mirties ir todėl, visos autorinės teisės tampa automatiškai prieinamos plačiai visuomenei. Trumpas paaiškinimas iš „Public Domain Review“: „Pasaulyje yra daug autorines teisęs kontroliuojančių įstatymų, tačiau pagrindiniai yra trys. Viešam naudojimui nuo 2022 metų pakliūna kūriniai, kurių autoriai mirė 1951 metais, tai galioja šalyse su įvardinimu „autorystės teisės visam gyvenimui ir papildomiems 70 metų“ (pvz. Jungtinėje Karalystėje, daugumoje ES šalių ir Pietų Amerikoje). Antrasis – darbai žmonių, mirusių 1971 m., šalyse, kuriose tai traktuojama „teisės visam gyvenimui ir papildomiems 50 metų“ (pvz. Kanadoje, Naujojoje Zelandijoj,  ir daugumoje Afrikos bei Azijos šalių). Trečiasis – Darbai, išleisti 1926 m. visoms Jungtinėms Amerikos Valstijoms.“

Taigi, akivaizdu, kad nors ir dauguma gerbėjų ar apskritai, knygų, filmų ir animacijų mylėtojų apie tai nepagalvojo, kažkas šia galimybę, visgi, planavo pasinaudoti, nes nuo teisių viešumo iki dabar yra tik 5 mėnesiai. Per tiek laiko parašyti scenarijų ir, greičiausiai, nufilmuoti bent dalį filmo, nėra taip jau paprasta. Turbūt reikia laukti kiek daugiau informacijos ir anonso, kad galėtume geriau įvertinti šį košmarišką kūrinį.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles