„Netflix“ ruošiasi ekranizuoti Roaldo Dahlio klasiką

„Netflix“ ruošiasi ekranizuoti Roaldo Dahlio klasiką

Didysis gerulis milžinas, Matilda ir Vilis Vonka – tai tik keletas mylimų vaikų literatūros personažų, kuriuos „Netflix“ ketina perkelti į mažuosius ekranus. Internetinių transliacijų gigantė ir R. Dahlio autorines teises valdanti šeimos įmonė „The Roald Dahl Story Company“ antradienį pranešė, kad jau 2019 m. pagal R. Dahlio knygas bus kuriamas pirmasis animuotas serialas.  Susitarimas ekranizuoti apima šešiolika R. Dahlio knygų, įskaitant ir pačias žinomiausias – „Čarlis ir šokolado fabrikas“ (angl. „Charlie and the Chocolate Factory“), „Matilda“, „DGM“ (t. y. didysis gerulis milžinas, angl. „The BFG“) ir „Kvankos“ (angl. „Twits“).

R. Dahlio, kuris mirė 1990 m., sulaukęs 74 metų amžiaus, knygų parduota 250 mln. visame pasaulyje. Jos jau yra tapusios masinio populiarumo filmais, pagal jas sukurti du miuziklai.  Iki šiol paskutinė ekranizacija buvo 2016 m. Steveno Spielbergo režisuota juosta „DGM: Didysis gerulis milžinas“.

R. Dahlis išrado šimtus žodžių, pavyzdžiui tokius kaip kerzaverzalas, Umpa-Lumpos, perladeimantybė, agurkliurkliai, gyžalakas siurbalas ar kliukliunadas.

Rašytojo našlė Felicity Dahl sakė, kad šio projekto tikslas: „suteikti kuo daugiau vaikų visame pasaulyje galimybę pažinti unikalią magiją ir gauti pozityvią žinutę iš Roaldo Dahlio pasakojimų“. „Ši partnerystė su „Netflix“ yra didelis žingsnis į priekį įgyvendinant tai… Esu įsitikinusi, kad Roaldas būtų tuo sužavėtas“, kalbėjo ji.

Anot „Netflix“ atstovų, „ketinama likti ištikimiems esminei Dahlio dvasiai ir tonui, tuo pačiu kuriant įsivaizduojamą visatą, išsiplečiančią už knygų puslapių ribų“. Vaikų ir šeimos turinio skyriaus viceprezidentė Melissa Cobb sakė, kad tikslas – „iš naujo įsivaizduoti tas gausybės turtingų Dahlio personažų keliones šviežiai, šiuolaikiškai su aukščiausio lygio animacijos ir produkcijos standartais“.

Kada tiksliai animacinis serialas žiūrovams bus prieinamas „Netflix“ platformoje, kol kas nėra aišku.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles