Anot Jodie Foster, didelio biudžeto filmai griauna Holivudo ateitį

Anot Jodie Foster, didelio biudžeto filmai griauna Holivudo ateitį

Panašu, kad Jodie Foster tikrai neketina nei filmuotis didelio biudžeto filmuose, nei pati tokių kurti– nes visai neseniai viešai pareiškė, kad tokie filmai griauna Holivudo ateitį. Dukart Oskaro laureatės kritika buvo nukreipta į didžiąsias Holivudo studijas, kurių pagrindinis tikslas – surinkti kaip įmanoma didesnį žiūrovų skaičių, neatsižvelgiant į filmo kokybę.

„Ėjimas į kino teatrą dabar prilygsta atrakcionų parkui. Studijos gamina prasto turinio filmus tam, kad įtiktų masėms ir savo akcininkams. Tai lyg hidraulinis ardymas – tu gauni geriausią rezultatą iš karto, tačiau ardai žemę. Tai griauna amerikiečių kino žiūrėjimo įpročius – tuo pačiu neišvengiamai ir viso likusio pasaulio. Aš nenoriu kurti 200 milijonų JAV dolerių vertės filmų apie superherojus“, duodama radio interviu „Times“ žurnalui piktinosi režisierė ir aktorė.

Paklausta, ar ji iš viso svarstytų galimybę kurti superherojų filmą, J. Foster atsakė, kad taip, bet tik su sąlyga, jei personažai turėtų „visiškai kompleksišką psichologiją“.

J. Foster, režisavusi populiaraus distopino serialio „Juodasis veidrodis“ (angl. „Black Mirror“) vieną seriją, sako, kad dėl satyrinės politinės manieros tai buvo vienas mėgstamiausių jos projektų. „Tai skamba keistai, bet kaip režisierė aš niekada nepatyriau geresnio bendradarbiavimo su prodiuseriu negu šį kartą. Galbūt tai angliškas dalykas. Man patiko, kaip  Charlie‘is [Brookeris, serialo prodiuseris] sakydavo: „Būtų puiku, jei…“ arba „Galbūt galėtume?“. Mes kalbėdavomės, nepaisant to, kad vienas iš mūsų turėjo viršenybę “, pasakojo ji. Anot J. Foster, Holivude, išskyrus kelis „neliečiamuosius“, tokius kaip Stevenas Spielbergas ar Clintas Eastwoodas, jaučiamas akivaizdus „pagarbos trūkumas“ režisierių atžvilgiu.

J. Foster, kurios sėkminga aktorės karjera truko daugiau kaip keturiasdešimt metų, atskleidė, kad visai neseniai pradėjo sau kelti klausimus dėl karjeros pasirinkimo. 55-erių metų Jeilio absolventė sako sau užduodanti klausimus, pavyzdžiui: „Kodėl nestojau į teisę? Kodėl nesirinkau akademinio kelio?“.

J. Foster išgarsėjo suvaidinusi nepilnametę prostitutę Martino Scorsese‘ės filme „Taksi vairuotojas“ (angl. „Taxi Driver“, 1976 m.) su Robertu De Niro. Tuo metu jai buvo dvylika. Ji tęsė savo karjerą ir tapo viena garsiausių ir labiausiai gerbiamų aktorių Holivude. Geriausiai ji žinoma už FTB agentės Klarisės Starling vaidmenį kriminaliniame draminiame trileryje „Avinėlių tylėjimas“ (angl. „The Silence of the Land“, 1991 m.), už kurį buvo apdovanota Oskaru. Tai buvo jau antrasis Oskaras – pirmąjį jai pelnė vaidmuo dramoje „Kaltinamieji“ (angl. „Accused“, 1988 m.).

J. Foster, kurios režisūriniai darbai taip pat susilaukia teigiamų įvertinimų, per 2017 m. Oskarų ceremoniją pasinaudojo savo įtaka protestuose prieš JAV prezidentą Donaldą Trumpą. J. Foster paskatino demonstrantus, piketuojančius prieš D. Trumpo siūlymą uždrausti septynių musulmoniškų valstybių gyventojams atvykti į JAV, pasakydama, kad „dabar atėjo mūsų laikas priešintis“.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles