Indijoje kino teatrų žiūrovai pradėti bausti dėl nepagarbos himnui

Indijoje kino teatrų žiūrovai pradėti bausti dėl nepagarbos himnui

Prieš dvi savaites rašėme apie Indijos Aukščiausiojo teismo sprendimą, jog prieš kiekvieną kino seansą bus privaloma giedoti himną. Jeigu galvojote, jog tai pokštas ir toks dalykas nevyks, jūs klystate. Maža to, „The Hollywood Reporter“ skelbia, kad policija jau baudžia pirmuosius kino teatrų lankytojus, kurie parodė nepagarbą Indijos himnui Jana Gana Mana.

Pirmieji pažeidėjai užfiksuoti Čenajaus mieste. Šeši vyrai ir viena moteris darėsi asmenukes, kuomet žiūrovai prieš filmo seansą giedojo nacionalinį himną. Kai kuriuos žiūrovus supykdė toks elgesys, kilo konfliktas ir buvo pranešta policijai. Tai buvo pirmasis atvejis, kuomet buvo pažeistas Aukščiausiojo teismo sprendimas.

Kitas pažeidimas buvo užfiksuotas Keralos valstijoje vykstančiame tarptautiniame kino festivalyje. Šeši žmonės neatsistojo skambant himnui. Prie jų priėję festivalio organizatoriai ir policininkas paprašė žiūrovus atsistoti, tačiau net ir paprašyti, jie nesutiko to padaryti. Pažeidėjai buvo suimti, o vėliau paleisti už užstatą.

Aukščiausiojo teismo sprendimas prieš kiekvieną kino seansą giedoti himną sulaukė įvairių vertinimų. Kol vieni sveikina tokį sprendimą ir džiaugiasi dėl viešai demonstruojamo patriotiškumo, kiti indai tokį nutarimą vadina absurdišku ir juokingu.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles