Naujo S. Spielbergo filmo anonse – gotikinė atmosfera, Londono rūkai ir paslaptingas milžinas

Po trijų iš eilės sunkių ir rimtų filmų – karinės dramos „Karo žirgas“ (angl. „War Horse“, 2011 m.), biografinės istorinės dramos „Linkolnas“ (angl. „Lincoln“, 2012 m.) ir paties šviežiausio – biografinės istorinės dramos „Šnipų tiltas“ (angl. „Bridge of Spies“, 2015 m.), kino teatruose startavusio prieš dvi savaites ir minimo kaip vieno rimčiausių kandidatų būsimose Oskarų dalybose – amerikiečių režisierius Stevenas Spielbergas grįžta prie pasakos vaikams. Kitas jo režisuotas filmas bus britų rašytojo Raldo Dahlio knygos „Didelis draugiškas milžinas“ (angl. „The BFG“), išleistos 1982 m., ekranizacija.

R. Dahlis yra puikiai pažįstamas plačiajai publikai ir tai, beje, nebus pirmas kartas, kai šio rašytojo kūrinys atgis didžiuosiuose kino ekranuose: iki šiol ekranizuotos tokios jo parašytos istorijos kaip „Čarlis ir šokolado fabrikas“ (angl. „Charlie and the Chocolate Factory“, rež. Tim Burton, 2005 m., „Willy Wonka & The Chocolate Factory“, rež. Mel Stuart, 1971 m.), „Matilda“ (rež. Danny De Vito, 1996 m.), „Šaunusis ponas Lapinas“ (angl. „Fantastic Mr. Fox“, rež. Wes Andersen, 2009 m.)

Naujasis S. Spielbergo filmas „Didelis draugiškas milžinas“ žiūrovams ruošiasi pasakoti istoriją apie mažą mergaitę ir didelį gerąjį milžiną, su kuriuo ji atras Milžinų šalies slepiamus stebuklus ir pavojus. Tačiau tada, kai blogieji žmogėdros milžinai įsiveržia į žmonių pasaulį, mergaitė tam, kad juos sustabdytų kartu su Geruoju milžinu ir Anglijos karaliene leisis į nepaprastą nuotykį.

Pasirodęs anonsas žiūrovus kaip tik ir supažindina su pagrindine būsimo filmo veikėja – mažąja Sofi, kurią vaidina Ruby Barhill, taip pat akies krašteliu leidžia pažvelgti į Gerąjį milžiną, kurį įkūnija Markas Rylance‘as. Šis aktorius su S. Spielbergu dirbo ir kol kas naujausiame šio filme „Šnipų tiltas“, kuriame vaidino rusų šnipą Rudolfą Abelį.

„Didelio draugiško milžino“ anonse dominuoja tamsūs tonai, paslaptinga, šiek tiek slogi ir šiek tiek gotiška nuotaika. Naktinis Londonas, lengvas ūkas, tvyrantis jo gatvėse, seni namai, į tamsų apsiaustą susisupęs milžinas, kurio figūra iš pirmo žvilesnio primena nazgulą iš Peterio Jacksono režisuotos „Žiedų valdovo“ (angl. „The Lord of the Rings“) – tokia smarkiai „burtoniška“ žada būti filmo pradžia, lydima didingos muzikos. O į kokius nuotykius ji nuves, sužinosime 2016 m. liepos 20 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles