Naujame filmo „Savigynos menas“ anonse aktorius Jesse Eisenbergas mokosi karatė

Aktorius Jesse Eisenbergas visko bijo ir trokšta išmokti karatė, o tai labai akivaizdžiai matosi naujame filmo „The Art of Self-Defence“ (liet. „Savigynos menas“) trumpajame anonse. Juodoji komedija parašyta ir režisuota filmo „Faults“ (liet. „Trūkumai“) režisieriaus Riley Stearnso, kuris į naująjį projektą įdėjo ir šiek tiek asmeninės kovų menų patirties, keliančios nemažai klausimų dėl šios kultūros vyriškumo. J. Eisenbergo personažas Keisis užduoda labai daug tokių pačių klausimų, kokius sau užduodavo ir pats režisierius R. Stearnsas, kai jis pradėjo mokytis braziliško Džiudžitsu.

Filmas „Savigynos menas“, tai juodoji komedija, kurios veiksmas vyksta karatė pasaulyje (režisieriaus manymu, karatė vertimas yra kur kas geriau skambantis variantas nei džiudžitsu). Istorija sukasi apie J. Eisenbergo įkūnijamą personažą Keisį, kuriam iš niekur nieko „pasiseka“ būti užpultam gatvėje ir jis nusprendžia užsirašyti į vietinę kovų menų mokyklą pas charizmatišką ir paslaptingą Sensėjų (akt. Alessandro Nivola) tam, kad išmoktų apginti save tokiose situacijose. Tai, ką jis atskleidžia, yra grėsmingas broliškumo, smurto ir vyriškų stereotipų pasaulis, kartu su moterimi (akt. Imogen Poots), kovojančia už savo vietą jame. Keisis leidžiasi į šią gąsdinančią ir juodai juokingą kelionę, kuri turi priversti jo paslaptingąjį mentorių atkreipti dėmesį į jį.

Trumpajame filmo „Savigynos menas“ anonse, J. Eisenbergo personažas atrodo labai įbaugintas. Kovų menų studijoje paklaustas, kodėl jis nori išmokti karatė, Keisis sako: „Aš bijau tamsos. Aš bijau kitų vyrų.“ Vėliau mintis ima gvildenti kur kas giliau tęsdamas: „Jie mane baugina. Noriu tapti tuo, kas mane baugina.“ Kuomet Keisis apie visa tai kalba, anonse rodomi trikdantys smurto, sumaišyto su juodu humoru, vaizdai, kada Keisis pradeda naršyti savo naująją aplinką. Ir iš pirmo žvilgsnio, tikriausiai galima numanyti, kad Keisis galbūt šiek tiek persistengs…

Kada R. Stearnsas buvo paklaustas, kodėl kuria būtent tokį filmą, režisierius atsakė, kad jis mėgina „ištyrinėti idėjas, kurių žiūrovas nė nesitikėtų paliesti kovų menų filme.“ Šitai tikrai nėra „Karatė vaikio“ (angl. „The Karate Kid“) perkūrimas. Režisierius paminėjo, kad naujojo filmo veikėjai susiduria su tamsa, esančia juose pačiuose ir kurią jau galima pastebėti naujame anonse. R. Stearnsas filme taip pat nepamirš parodyti ir kovų menų grožio. Tai yra kažkas, ką režisierius labai gerbia ir pats praktikuoja, tačiau jis giliai įsitraukia į tai, kas kovų menų pasaulį padaro labai tikslų, filme „Savigynos menas“.

Vienas mėgstamiausių dalykų apie kovos menus R. Stearnsui yra tai, kad neprivaloma būti pačiu didžiausiu žmogumi. Režisierius sako, kad jam patinka, jog „mažesnis vaikinas gali panaudoti sverto jėgą ir techniką, kad įveiktų didesnį vaikiną“.

Filmas „Savigynos menas“ kino teatrus pasieks jau šių metų birželio 21 d. O čia galite peržiūrėti ir trumpąjį filmo anonsą:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles