„Mulan“ perdirbiniui nepavyko užkariauti Kinijos auditorijų

„Mulan“ perdirbiniui nepavyko užkariauti Kinijos auditorijų

Kitam didžiajam rudens filmui „Mulan“ taip pat nepavyko užkariauti kino teatrų kaip tikėtasi. Prieš tris savaites išleistas 200 milijonų JAV dolerių kainuojantis projektas sulaukė daug dėmesio bei sukėlė tiek pat konfliktų, kurie galų gale pakišo koją.

„Mulan“ perdirbinys su savimi atsinešė skandalų ir protestų bangą, kurie prasidėjo dar praeitais metais, kai pagrindinė aktorė pareiškė palaikanti Honkongo protestuotojus tramdančią policiją. Pyktį taip pat sukėlė akivaizdus „Disney“ studijos pataikavimas Kinijai, ypač titruose skirtos padėkos Sindziango vyriausybei už leidimą filmuoti regione, kur šiuo metu vyksta musulmonų perauklėjimo stovyklos. Honkongo bei Taivano aktyvistai ragino boikotuoti „Mulan“ filmą.

„Disney“ buvo nusitaikiusi į didžiulę Kinijos auditoriją, kuri palaiko pagrindinės aktorės komentarus bei vyriausybės vykdomą veiklą. Tačiau ironiškai, čia studija šovė sau į koją – Kinijos žiūrovams filmas visiškai nepatiko. Jie neliko patenkinti per daug vakarietiška pagrindine veikėja bei labai atmestinai padarytais pakeitimais, bandančiais susieti istoriją su Kinijos kultūra, bet paliekančiais akivaizdžių neatitikimų. Negana to, kad Kinijos auditorija atmetė šį perdirbinį, protestai padarė savo. „Mulan“ lydėjo tiek daug negatyvaus nusiteikimo prieš Kinijos vyriausybę, kad ji visiškai uždraudė filmo reklamavimą bei diskusijas žiniasklaidoje.

Tad po šitiek naujienų, skandalų, protestų ir konfliktų, „Mulan“ perdirbinys pavirto retu, bet dideliu „Disney“ studijos pralaimėjimu. Filmas nepatiko nei pasauliui, kuris supyko dėl studijos korporacinio pataikavimo vaikantis pelno, nei jam skirtai Kinijai dėl atmestinai padaryto darbo ir jį supančio negatyvumo. „Mulan“ vis dar rodomas Kinijoje ir per dvi savaites surinko 30 milijonų JAV dolerių, kas tikrai nėra geras ir tikėtasis finansinis rezultatas, o pasauliniu mastu surinktas pelnas taip pat netenkina.

Kas gali išgelbėti šį filmą, tai „Disney+“, kurioje „Mulan“ yra prieinamas už 30 JAV dolerių iki gruodžio. Kadangi platforma priklauso „Disney“ jie laikosi visą gautą pelną, ir taip pat neprivalo pasidalyti finansiniais rezultatais, ką jie ir daro. Todėl bendras „Mulan“ pelnas iš „Disney+“ platformos yra spėliojamas, manoma, kad jis gali viršyti 100 milijonų JAV dolerių, kas yra tikrai geras rezultatas, bet net ir jo neužteks atpirkti šį nepavykusį projektą.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles