Mitais apipinta režisieriaus Zacko Snyderio „Teisingumo lygos“ versija bus oficialiai išleista kitais metais

Mitais apipinta režisieriaus Zacko Snyderio „Teisingumo lygos“ versija bus oficialiai išleista kitais metais

„DC“ visata sulauks dar vieno labai netikėto papildymo filmų kataloge. „Teisingumo lyga“ (angl. „Justice League“) vėl sugrįš į ekranus, tačiau nebe tokia kaip anksčiau. Studija ketina pagaliau išleisti gryną režisieriaus Zacko Snyderio filmo versiją, kuri kelerius metus buvo apipinta mitais bei gandais ir pradėjo stiprų bei nemirštantį fanų judėjimą socialiniame tinkle.

Bet nuo pradžių. Prieš kelerius metus, kai „DC“ filmų visatą dar valdė Z. Snyderis, „Teisingumo lyga“ turėjo būti jo didysis atkirtis „Marvel“ visatos „Keršytojams“ (angl. „The Avengers“), tačiau įvykus netikėtai ir skaudžiai šeimos tragedijai – dukters savižudybei – režisierius paliko projektą. Kadangi filmas dar nebuvo pilnai užbaigtas, sulopyti skyles buvo patikėta tų pačių „Keršytojų“ režisieriui Jossui Whedonui.

2017-ų metų pabaigoje išleista „Teisingumo lyga“ buvo didžiulė nesėkmė kritiškai ir finansiškai. Vienas iš didžiausių nusiskundimų buvo visiškai nesiderinantys režisierių stiliai – išskirtinis Z. Snyderio tamsumas nelipo prie Josso Whedono humoro. Negana to, dėl netikėto originalaus režisieriaus pasitraukimo, filmas prisikaupė dar daugiau biudžeto už papildomus filmavimus, specialiuosius efektus bei garsiuosius aktoriaus Henry’io Cavillo ūsus. Tragedijomis bei nesėkmėmis apipintas projektas kainavo net 300 milijonų JAV dolerių ir tik šiaip ne taip atpirko savo milžinišką kainą.

Kadangi ankstesni Z. Snyderio „DC“ projektai taip pat sulaukė panašių rezultatų ir publika aiškiai rodė nepasitenkinimą šiais filmais, „Teisingumo lyga“ visiškai pražudė planuotą epišką veikėjų susibūrimą ir paleido „DC“ visatą pavienių filmų kryptimi, kuri vėliau labai sėkmingai atsipirko su tokiais filmais kaip „Akvamenas“ (angl. „Aquaman“), „Šazamas“ (angl. „Shazam“) bei „Džokeris“ (angl. „Joker“).

Tačiau Z. Snyderio „DC“ filmai turėjo labai lojalių fanų ir jiems parūpo pamatyti, kaip atrodė gryna ir tamsi režisieriaus filmo versija, prieš nagus prikišant J. Whedonui. Taip prasidėjo #ReleaseTheSnyderCut judėjimas socialiniuose tinkluose. Fanai reikalavo, kad „Warner Bros“ studija išleistų tikrąją filmo versiją, nors niekas net nebuvo užsiminęs, kad ji egzistuoja. Tiesa, visa tai nebuvo skirta vien tik „Teisingumo lygai“ – šis judėjimas nemažai prisidėjo ir prie įvairių labdarų. Jos didžiausias pasiekimas buvo iš fanų surinkti ir paaukoti virš šimto tūkstančių dolerių savižudybių prevencijos organizacijai.

Dvejus metus aktyviai gyvavęs judėjimas įgavo pagreitį, kai filmo aktoriai taip pat parodė paramą Z. Snyderiui ir erzino gerbėjus su užsiminimais, kad dar nematyta versija iš tikrųjų egzistuoja. Po to prie viso šito reikalo prisidėjo ir pats režisierius, pamėtydamas nematytų ir nespalvotų „Teisingumo lygos“ scenų ir vis užsimindamas apie tą legendinį, nematytą, galbūt egzistuojantį, galbūt ir ne, filmą.

Visas šis erzinimas šiandien baigėsi. Oficialiai paskelbta, kad Z. Snyderio originali „Teisingumo lygos“ versija pasirodys kitais metais. Ir ne kino teatruose o „HBO Max“ platformoje. Planuojama, kad šis filmas bus arba net keturių valandų ilgio, arba išleista šešių serijų serialo forma. Režisierius šiuo metu dirba prie papildomų scenų, jam už tai papildomai suteikta 20 milijonų JAV dolerių. Teigiama, kad tai busiąs visiškai kitas filmas – tik ketvirtadalis Z. Snyderio medžiagos tuomet pakliuvo į galutinį projektą. Bet kokiu atveju, tai yra didžiulė pergalė filmo gerbėjams, kurie kelerius metus reikalavo pamatyti originalią režisieriaus viziją ir tą kovą laimėjo. Taip pat tai yra įrodymas, kad fanai turi stiprų balsą kino industrijoje, bet ar tai visada į gera, čia jau atskira diskusija.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles