Mirė britų aktorius Bernardas Hillas

Mirė britų aktorius Bernardas Hillas

Liūdna žinia „Titaniko“ (angl. „Titanic“, 1997 m.) ir „Žiedų valdovo“ (angl. „The Lord of the Rings“, 2001-2003 m.) gerbėjams – mirė šiuose filmuose vaidinęs britų aktorius Bernardas Hillas. Legendinio lainerio kapitoną Edwardą Smithą ir Rohano karalių Teodeną įkūnijęs aktorius pasekė paskui savo personažus. Jam buvo 79-eri.

Pasirodęs 1982 m. britų televizijos miniseriale „Vaikinai iš asfalto liejyklos“ (angl. „Boys from the Blackstuff“), kur vaidino Liverpulyje darbo ieškantį vyrą, B. Hillas atlikdamas pagrindinius ir antraplanius vaidmenis vėliau išgarsėjo tarptautiniu mastu. Vienas iš tokių vaidmenų – „Titaniko“ kapitonas Jameso Camerono režisuotoje juostoje.

Vos po kelių metų B. Hillas sulaukė kito svarbaus vaidmens savo karjeroje – Peteris Jacksonas pasiūlė vaidinti Rohano karalių Teodeną antroje ir trečioje „Žiedų valdovo“ trilogijos dalyse: „Žiedų valdovas. Dvi tvirtovės“ (angl. „The Lord of the Rings: The Two Towers“, 2002 m.) ir „Žiedų valdovas. Karaliaus sugrįžimas“ (angl. „The Lord of the Rings: The Return of the King“, 2003 m.). Aktorius, nuožmiai priešinęsis „Amazon“ serialiui, laisvai interpretuojančiam J. R. R. Tolkieno kūrybą, atmintyje išliks dėl karaliaus Teodeno jaudinančios kalbos, skirtos įkvėpti savo negausiai kariuomenei kovoje prieš orkų ordas Minas Tirite. Būtent šie du vaidmenys B. Hillą daro unikaliu aktoriumi – jo pavardė figūruoja dviejuose po 11 Oskarų laimėjusiuose filmuose – daugiausiai, kiek vienas filmas kada nors yra laimėjęs.

Be šių dviejų vaidmenų, kurie įsiminė milijonams gerbėjų visame pasaulyje, B. Hillas taip pat filmavosi Richardo Attenborough istorinėje biografinėje dramoje „Gandis“ (angl. „Gandhi“, 1982 m.), Clinto Eastwoodo kriminalinėje mistinėje dramoje „Tikrasis nusikaltimas“ (angl. „True Crime“, 1999 m.), Mathieu Kassovitzo mistiniame siaubo trileryje „Gotika“ (angl. „Gothika“, 2003 m.), buvo Dwayne’o Johnsono ir Tomo Cruise’o partneris filmuose atitinkamai „Skorpionų karalius“ (angl. „The Scorpion King“, 2002 m.) ir „Valkirija“ (angl. „Valkyrie“, 2008 m.). Aktorius du kartus buvo nominuotas BAFTA apdovanojimams (už vaidmenį jau minėtame miniseriale „ Vaikinai iš asfalto liejyklos“ 1983 m. ir 2006 m. už vaidmenį televizijos filme „Labai socialus sekretorius“ (angl. „A Very Social Secretary“, 2005 m.). Iš viso B. Hillas vaidino daugiau nei 130 projektų – kine, teatre ir televizijoje. Paskutinių savo filmų jis, deja, nespėjo išvysti – bent du šiuo metu dar yra tik ruošiami.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles