Michelis Hazanavicius gali režisuoti naują filmą apie Asteriksą

Michelis Hazanavicius gali režisuoti naują filmą apie Asteriksą

2012 m. pasirodžiusi juosta „Asteriksas ir Obeliksas Jos Didenybės tarnyboje“ (pranc. „Astérix & Obélix: Au service de sa Majesté“) kol kas yra naujausia vaidybinė Alberto Uderzo ir René Goscinny populiarių komiksų ekranizacija. O kada sulauksime kitos? Šią vasarą Anne Goscinny atskleidė keletą užuominų, apie tai, kada vėl bus galima didžiuosiuose ekranuose išvysti žymiuosius herojus iš Galijos.

Liepos 14 d. duodama interviu prancūzų leidiniui „Le Figaro“ A. Goscinny atskleidė, kad paraleliai su ilgametražiu animaciniu filmu, kurį režisuos Alexandre‘as Astier‘as ir Louis Clichy, bus rengiama dar viena „Asterikso“ serija su aktoriais iš kūno ir kraujo. Šitai mums pro akis nepraslydo.

Pavadinimo neturintis animacinio filmo „Asteriksas. Dievų žemė“ tęsinys

2014 m. pasirodęs animacinis filmas „Asteriksas. Dievų žemė“ (pranc. „Asterix : le domaine des dieux“) buvo pakankamai sėkmingas (beveik 3 mln. žiūrovų kino teatruose bei daugiau kaip 145 tūkst. parduotų DVD kopijų) – bent jau tiek, kad režisieriai A. Astieras ir L. Clichy sutiktų kartu grįžti prie dar vieno žymiųjų Galijos gyventojų nuotykių perkėlimo į didžiuosius ekranus. Šįkart laukia nemenkas iššūkis, kadangi dabar režisierių duetas ne ekranizuos jau egzistuojantį komiksą, bet kurs visiškai naują istoriją nuo A iki Ž. Kol kas projektas laikomas paslaptyje, tačiau komanda paaiškino, kad A. Uderzo ir A. Goscinny patvirtino pirmuosius menininius konceptus bei personažų bandymus.

Tęsinio / perdirbinio laukia didelės permainos

Šaltinis taip pat atskleidė, kad be jau minėto animacinio filmo, ruošiamasi filmuoti vaidybinę juostą su tikrais aktoriais. Kalbėdama šia tema A. Goscinny nenorėjo atskleisti kokių nors scenarijaus detalių, kadangi kol kas sutartys dar nėra pasirašytos, tačiau ji užtikrino, kad su režisieriumi  „susitarimas greitai bus pasiektas“. Minimi tokie kandidatų vardai kaip Oskaro laureatas Michelis Hazanavicius ar Franckas Gastambide‘as, ir pirmasis, atrodo, sulaukia tikrai neblogų atsiliepimų iš komiksų autoriaus R. Goscinny dukters Anne: „Jei jis galėtų palikti rojų dviem valandom, jam tikrai būtų žiauriai smagu pažiūrėti „OSS 117“. Tai filmas, kuris jį privertė juoktis – ir taip smarkiai, kaip tik yra įmanoma“.

Kalbant apie aktorius, laukia didelės permainos. Nebus nei Christiano Clavier, vaidinusio Asteriksą pirmuose dviejuose filmuose, nei Edouardo Baero, įkūnijusio šaunųjį ūsočių ketvirtojoje dalyje, ir netgi, atrodytų, nepakeičiamo Gérardo Depardieu, nors šis, panašu, norėtų grįžti į šią seriją. A. Goscinny pageidauja surinkti visiškai naują aktorių komandą: „Su šiuo naujuoju Asteriksu viską pradėsime nuo nulio. Reikia pasinerti į XXI-ąjį amžių ir į tai, kas patinka plačiajai publikai. Paskutinis filmas su Guillaume‘u Gallienne‘u ir Valérie Lemercier buvo per daug centralizuotas ir nepasiekė periferijų. 1993 m. mesnepokštaudavome su filmais, tačiau tą darydavome su jų plakatais. Pradėdami nuo nulio „M6“ studija būtent tai padarė su „Atseriksu. Dievų žeme“. Dabar manoma, kad tai yra pirmasis filmas, nors prieš  jį buvo dar aštuoni“.

Į Asterikso vaidmenį pretenduoja Jamelis Debbouze‘as ir Kevas Adamsas, kurie jau yra pasirodę „Asterikso“ serijoje, bet nevaidino pagrindinių personažų.

 

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles