Bene keisčiausias eksperimentas modernaus kino istorijoje ką tik baigėsi. Kaip teigia „Deadline“, „Transformerių“ scenaristų komanda šią savaitę baigė savo darbą ir tapo aišku, kaip atrodo vienos pelningiausių šių dienų kino serijų ateitis.
Kone svarbiausia šio eksperimento išvada – Akiva Goldsmanas rašys penktąją „Transformerių“ dalį. Už filmo „Nuostabus protas“ (angl. „A Beautiful Mind“) scenarijų Oskarą laimėjęs, tačiau pastkutiniu metu kino industrijoje blogą reputaciją užsidirbęs A. Goldsmanas jau turi aiškią istoriją, pagal kurią rašys būsimo filmo „Transformeriai 5“ scenarijų.
Filme pagrindinį vaidmenį dar kartą turėtų atlikti aktorius Markas Wahlbergas. Šiomis dienomis pasirodė pranešimai, kad Michaelas Bay’us, priešingai nei buvo sakęs anksčiau, visgi dar kartą sugrįš režisuoti pelningosios filmų serijos, tačiau jis pats „Twitter“ tinkle pareiškė, jog dėl to dar tarsis su serijos prodiuseriu Stevenu Spielbergu.
Kita svarbi naujiena yra tai, jog bus kuriamas animacinis „Transformerių“ filmas, rodantis serijos priešistorę. Joje turėtų būti pasakojama apie Kibertroną – planetą, iš kurios kyla gerieji ir blogieji Transformeriai. Filmo scenaristais turėtų tapti Andrew Barreris ir Gabrielis Ferrari, kol kas pasižymėję tik kaip šiek tiek prie „Skruzdėliuko“ (angl. „Ant-Man“) filmo dirbę žmonės.
Visi šie scenaristai ir dar daugiau (tarp kurių buvo „Vaikštančių numirėlių“ kūrėjas Robertas Kirkmanas, „Geležinio žmogaus“ scenaristai Artas Marcumas ir Mattas Holloway’us bei serialų „Spartakas“ ir „Drąsiaširdis“ kūrėjas Stevenas DeKnightas) dirbo „Transformerių“ scenaristų kabinete, kas yra vienas iš keisčiausių eksperimentų kine paskutiniu metu. Įprastai filmus rašo vienas ar du žmonės, kurie šiek tiek tariasi su prodiuseriais, tačiau rašymo fazėje turi visišką scenarijaus kontrolę.
Tuo tarpu šis eksperimentas priminė tai, kaip yra kuriami televizijos serialai: daugybė scenaristų dalinasi savo idėjomis ir geriausios iš jų yra plėtojamos toliau. Toks filmo kūrimas, juo labiau žinant itin prastą „Transformerių“ filmų reputaciją ir vėliau pasigirdusius gandus dėl prastų šių scenaristų darbo sąlygų, susilaukė neigiamų reakcijų iš kino ekspertų, tačiau toks modelis, tikėtina, tik populiarės. Jį jau pritaikė „Universal“, kuriantys klasikinių monstrų seriją, o gerai apmokami scenaristai tuo nesiskundžia, todėl Holivude kino kūrimas gali pasikeisti drastiškai.