Meryl Streep pirmininkaus 66-ojo Berlyno kino festivalio žiuri

Meryl Streep pirmininkaus 66-ojo Berlyno kino festivalio žiuri

Tarptautinei žiuri, kuri spręs, kam atiteks Lokio statulėlės 66-ajame Berlyno kino festivalyje, vyksiančiame 2016 m. vasario 11-21 d., pirmininkaus amerikiečių aktorė trijų Oskarų laureatė Meryl Streep, kuriai iki šiol per visą karjerą neteko imtis tokių pareigų jokiame festivalyje.

Berlyno kino festivalio direktorius Dieteris Kosslickas pabrėžė faktą, kad 2012 m. M. Streep už kūrybiškumą ir universalumą buvo įvertinta šio festivalio garbės apdovanojimu. „Džiaugiuosi, kad ji grįžta į Berlinalę pasidalyti savo aktorine patirtimi“, kalbėjo D. Kosslickas.

M. Streep sąskaitoje priskaičiuojama daugiau kaip 40 filmų ir 19 Oskaro nominacijų (iš kurių 3 virto apdovanojimais), prie kurių reikia pridėti dar ir 20 Auksinių gaublių nominacijų (iš kurių laimėta 8 kartus). Savo karjerą pradėjusi 1977 m. vaidmeniu televizijos filme „Mirtinas sezonas“ (angl. „The Deadliest Season“) ir dramoje „Džiulija“ (angl. „Julia“), netrukus – 1978 m. – ji pasižymėjo savo vaidyba televizijos mini seriale „Holokaustas“ (angl. „Holocaust“) bei Michaelo Cimino karinėje dramoje „Elnių medžiotojas‘ (angl. „The Dear Hunter“). Tolesnę jos filmografiją sudaro tik rinktiniai filmai – „Kramer prieš Kramerį“ (angl. „Kramer vs. Kramer“, 1979 m.), Woody‘io Alleno „Manhetenas“ (amgl. „Manhatten“, 1979 m.), „Sofijos pasirinkimas“ (angl. „Sophie‘s Choice“, 1982 m. ir, žinoma, „Mano Afrika“ (angl. „Out of Africa“, 1985 m.). Be šių ir daugybės kitų puikių draminių vaidmenų, M. Streep atsiskleidė ir kaip komedijos aktorė, suvaidinusi tokiuose filmuose kaip „Ir velnias dėvi Pradą“ (angl. „The Devil Wears Prada“, 2006 m.) ir Phyllidia Llloyd miuzikle „Mamma Mia“ (2008 m.). 2011 m. britų premjerės Margaret Thatcher vaidmuo biografiniame filme „Geležinė ledi“ (angl. „The Iron Lady“) M. Streep pelnė trečiąjį Oskarą. Paskutiniu metu ją buvo galima išvysti ekrane įspūdingai transformavusis į rokerę muzikinėje draminėje komedijoje „Roko karalienė“ (angl. „Ricki and the Flash“, 2015 m.), o visai netrukus kino teatrus pasieks istorinė Sarah‘os Gavron drama „Sufražistė“ (angl. „Sufragette“).

Be 2012 m. gauto apdovanojimo už gyvenimo nuopelnus iš Berlyno kino festivalio 1999 m. M. Streep namo parsivežė Berlinalės kamerą ir Sidabrinį lokį už geriausią moterišką vaidmenį filme „Valandos“ (angl „The Hours“) 2003 m., kurį pasidalijo kartu su šioje juostoje vaidinusiomis kolegėmis Julianne Moore ir Nicole Kidman.

Pati M. Streep teigia esanti pamaloninta ir pagerbta būdama išrinkta Berlyno kino festivalio žiuri pirmininke. „Tai didelė atsakomybė, kadangi aš niekada anksčiau nepirmininkavau jokiai žiuri. Tikiuosi, kad mano vadovaujama žiuri gerąja prasme išsiskirs iš prieš tai buvusių.“

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles