Marion Cotillard spindi Nicole‘s Garcios filme „Akmenų blogis“

Marion Cotillard spindi Nicole‘s Garcios filme „Akmenų blogis“

Vos tik paskelbus šiemetinio Kanų kino festivalio pagrindinės konkursinės programos dalyvius, puse lūpų jau buvo šnabždamasi, kad Nicole‘s Garcios režisuota juosta „Akmenų blogis“ (pranc. „Mal de Pierres“) bus stiprus filmas su „prancūziškos kokybės“ ženklu, įskaitant tiek naujojo kūrinio trūkumus, tiek privalumus. Trūkumų, tiesa, ne tiek ir daug: gal kiek per didelis dėmesys antraplanei estetikai, kuri užgožia visa kita, ir šiokia tokia svaigulio bei vidinio gilumo stoka. Tačiau visą kitą N. Garcia atlieka sąžiningai pagal išankstinius įsipareigojimus, tuo pačiu gerbdama filmų, pasakojančių apie beprotybę, kūrimo taisykles („blogio“ atskleidimas, atskyrimas, izoliavimas, galimybė pabėgti), per daug jomis nepiktnaudžiaudama.

Naujasis N. Garcios filmas pasakoja apie beprotiškai romantišką jauną merginą (egzaltuotą, isterišką, erotomanišką, o kartais hiperjautrią), pasimetusią negalimos meilės paieškose – meilės, kurią ji jaučia kareiviui, sutiktam sanatorijoje, kur ji pati gydosi inkstų akmenis. Žinant, kad Gabrielė buvo prievarta ištekinta už mažakalbio ispano, kurio ji nemyli, draminė intriga išlieka lygiagrečiai rūpesčiui dėl moralinio teisingumo.

Pirmą kartą šiame filme Oskaro laureatę Marion Cotillard išvystame antrajame plane. Tačiau vėliau būtent ji „Akmenų blogyje“ pritraukia daugiausiai dėmesio. Prancūzų kino žvaigždė, besirenkanti nevienasluoksnius ir labai niuansuotus vaidmenis, čia atskleidžia visą savo talentą. Prie jos viena po kitos suvaidintų truputį laukinės Editos, nekalbios Mari, nuolankios Evos, aistringos Stefani ir gęstančios Sandros, prisijungia „Akmenų blogio“ Gabrielė, kuri papildo šį įspūdingų vaidmenų panteoną. Tačiau M. Cotillard neužgožia savo kolegų vyrų pasirodymo. Kareivį vaidinantis Louis Garrelis su iki šiol dar nematytu santūrumu tobulai įkūnija gryną vyriško fantazmo inkarnaciją, kurią išvydus netgi Gabrielės turėtas idealas nublanksta. Kalbant apie Gabrielės sutuoktinio vaidmenį atliekantį Alexą Brendemühlą, galima pasakyti, kad šiame filme jo personažas yra, ko gero, labiausiai intriguojantis, kuriam, beje, tenka sumokėti didžiausią kainą. Jo absoliuti ir nebyli meilė Gabrielei suteikia filmui kiek netikėtą dimensiją per pačią stebinančią, nors gal kiek ir užtemptą atomazgą, kuri šį personažą parodo iš daug epiškesnės perspektyvos, nei būtų galima tikėtis iš pradžių.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles