Lietuva pristato savo filmus Kanuose

Lietuva pristato savo filmus Kanuose

Lietuva šiemet vėl pristato mūsų šalies kino kūrėjų darbus Kanų kino festivalio kino mugėje „Le Marché du Film“, tokiu būdu didindama savo matomumą tarptautinėje kino rinkoje. Paskutiniai 18 mėnesių mūsų šalies kinui buvo išties sėkmingi – lietuviški filmai buvo rodomi ir sulaukė įvertinimo Sandanso ir Berlyno tarptautiniuose kino festivaliuose. Be to, Lietuvoje buvo filmuojami dideli kino projektai – BBC televizijos mini serialas „Karas ir taika“ (angl. „War and Peace“) pagal to paties pavadinimo klasikinį rusų rašytojo Levo Tolstojaus romaną. Taigi, tikimasi pasinaudoti esamais pasiekimais ir atkreipti dar didesnį dėmesį į Lietuvos kino pramonę. Be kita ko, vienas iš privalumų, itin patraukliai atrodantis užsienio kino kūrėjams, galėtų būti ir taikomos mokesčių lengvatos.

Lietuvai Europos kino platinimo organizuojamame prodiuserių forume „Producers on the Move“ taip pat atstovauja Dagnė Vildžiūnaitė. Ji pristatys naujausius projektus: bendrą Lietuvos ir Rumunijos kino kūrėjų darbą „Amžinai kartu“ (režisierė Lina Lužytė), bendrą Lietuvos ir Kroatijos ir Latvijos kino projektą „Kvėpavimas į marmurą“( režisierė Giedrė Beinoriūtė) ir Tomo Smulskio režisuotą „Žmonės, kuriuos pažįstam“.

Kino mugėje bus rodomas Igno Miškinio filmas „Karalių pamaina“, o specialioje, trumpametražiams filmams skirtoje erdvėje bus galima išvysti šešis trumpo metro lietuviškus filmus. Lietuvos stendą Kanų festivalio kino mugėje organizuoja Lietuvos kino centras.

 

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles