Kino portalas „Buvau Kine“ pristato laukiamiausius 2017-ųjų metų filmus

Kino portalas „Buvau Kine“ pristato laukiamiausius 2017-ųjų metų filmus

2016-ieji buvo išbandymų metas Holivudui. Didžiausi metų projektai patyrė didžiausias finansines ir kritines nesėkmes, taip tarytum parodydami garsiosioms Holivudo studijoms, kad vien tęsinių ar pažįstamų pavadinimų, kuriais studijų vadovai pastaraisiais metais piktnaudžiavo, neužtenka – žiūrovams reikia kažko įdomaus ir nematyto, ir nostalgija visko neatpirks.

2017-ieji šia prasme bus dar svarbesni. Holivudas kitąmet kone kiekvieną savaitę bus pripildytas tęsinių, perdirbinių ir kitų projektų jau matytais pavadinimais. Ir net jeigu jie iš anksto atrodo daug žadantys, jiems patyrus nesėkmes kino pasaulio gali laukti didžiulis perstruktūravimas, kuris atsilieps tiek didžiausius, tiek mažiausius biudžetus turintiems filmams. Todėl kitų metų išties verta laukti ir dėl pačių filmų, ir dėl jų reikšmės visam kino pasauliui.

Didžiule 2017 metais pasirodysiančių ambicingų filmų gausa galite įsitikinti perskaitę „Buvau Kine“ komandos narių laukiamiausių filmų dešimtukus.

Vainius Eiva:

Praėję kino metai buvo lyg amerikietiški kalneliai – kupini pakilimų ir labai staigių nusileidimų. Kitaip tariant, daug filmų, kurie mums kėlė daug ūpo, buvo dideli nusivylimai, o kai kurie – visiškai netikėti atradimai. Labai norisi tikėti, kad iš to, ką galime matyti dabar ir ko labai tikimės, smarkiai nenusivilsime.

Ir taip, kitais metais ir vėl turėsim didelių projektų, pirmąjį komiksinį filmą, absoliučiai orientuotą į moterišką superheroję, daug įtemptų veiksmo trilerių ir blokbasterių. Bus tikrai daug visko, ko tik gali norėti širdis. Ir tai kalbame tik apie komercinį, tą vadinamąjį „Holivudinį“ kiną. Apie nekomercinį kiną išvis nekalbu. Taigi, visko bus tikrai daug. Na, o dabar metas žvilgtelt į tai, ko labiausiai laukiu kitąmet.

1. „Galaktikos sergėtojai 2“ (angl. „Guardians of the Galaxy vol. 2“). Aš labai abejoju, ar reikia smarkiai argumentuoti šį pasirinkimą. Na, bet jei taip – pirmieji galaktikos sergėtojai man ne tik patiko kaip filmas. Jis man buvo ir labai asmeniškas, mat dar filmui tik pradėjus pirmus žingsnius, dar 2013, turėjau progą gyvai stebėti jo pristatymą San Diege vykstančioje parodoje. Ir nuo tada sukilęs „hype‘as“ buvo pateisintas su kaupu. O antra dalis nusimato ne ką prastesnė, todėl šis filmas man ir yra numeris vienas laukiamiausių kitų metų darbų.

2. „Karalius Artūras: Kalavijo legenda“ (angl. „King Arthur: Legend of the Sword“). Kaip didelis Guy Ritchie‘io filmų gerbėjas tikrai negaliu numest šio filmo kažkur toli. Neabejotina, kad tai bus dar vienas puikus jo darbas. Ypatingai ir dėl to, kad čia bus daug veiksmo, istoriniai, riterių laikus menantys pasakojimai ir Charlie‘is Hunnamas. Ko daugiau galima norėti? Greičiausiai tik to, kad viltys pasiteisintų.

3. „Diunkerkas“ (angl. „Dunkirk“) – dar vienas filmas, apie kurį per daug kalbėti turbūt nereikia. Christopheris Nolanas ir antras pasaulinis karas. Viskas, ko man iš esmės ir reikia. Tai jau kaip ir visiškas teigiamos reakcijos po filmo garantas. Na, o pirmasis filmo anonsas, jau keliaujantis po internetus, dar labiau padidino norą pamatyti šį filmą.

4. „Loganas“ (angl. „Logan“) – tai, greičiausiai, bus pats liūdniausias „Iksmenų“ visatos filmas. Pirmiausia, jau po pirmo anonso pasidarė aišku, kad tai tikrai nebus saulės spindulėlis. Antra, tai paskutinis filmas, kuriame Hugh Jackmanas suvaidins savo kultinį Ernio-Logano vaidmenį. Ir dėl to šio filmo net nesinori laukti. O iš kitos pusės – norisi, kad šis filmas būtų vienas geriausių jo komiksų karjeroje. Tokie lūkesčiai kaip ir pakelia norą.

5. „Gražuolė ir pabaisa“ (angl. „Beauty and the Beast“) – turbūt jau nebėra tokių, kurie paneigtų – „Disney“ savo kultines pasakas į tikrą gyvenimą perkelia nepriekaištingai. Pasakiško grožio istorijos, su gilia potekste, prikaustė jau anksčiau, o kasmet gaunami filmai, kad ir prieš kelis metus pasirodžiusi „Pelenė“, buvo tikrai amą atimantys. Taigi, o galima tikėtis ir šioje juostoje, kurioje pagrindinį vaidmenį atliks dar ir Emma Watson.

6. „Beždžionių planetos karas“ (angl. „War for the Planet of the Apes“) – tai filmas, kuris technologiškai turbūt tobuliausiai perkelia gyvūnus į tikrąjį pasaulį. Tai jau trečias istorijos filmas, kuris žada stiprų ir be galo didelį mūšį tarp žmonijos ir beždžionių. Tai darbas, kuriame net per specialiuosius efektus galime matyti nepriekaištingą Andy Serkis vaidybą. Ir galbūt dabar pagaliau tai bus filmas, kuris pakeis istoriją – leis A. Serkis‘ui laimėti Oskarą. Arba, bent jau gauti nominaciją.

7. „Žmogus-voras: grįžimas namo“ (angl. „Spider-man: Homecoming“) – tai greičiausiai bus pirmasis Žmogaus-voro filmas, kurio nuoširdžiai laukiu. Galbūt dėl to, kad pirmasis anonsas sužavėjo. Ir dėl to, kad pagaliau „Marvel“ daro šį savo veikėją. Ir dėl to, kad Tomas Hollandas atrodo tiesiog tobulas pasirinkimas ir puikiai tinka šiam vaidmeniui. Vos kelias minutes pasirodęs „Kapitone Amerikoje: Pilietiniame kare“ jis sugebėjo sudominti iki tiek, kad norėtųsi laukti šio filmo. Neabejotina, bus puikus reginys, kurį papildys ir kiti Keršytojai.

8. „Nuostabioji moteris“ (angl. „Wonder Woman“). Tai, greičiausiai, vienas iš tų retų atveju, kuomet tikrai laukiu „DC“ komiksais paremto filmo. Ir tai toli gražu ne todėl, kad tai yra apie Nuostabiąją moterį. O dėl to, kad tai pirmas komiksinis filmas, režisuotas moters, apie moterišką veikėją. Ir pirmieji anonsai atrodė labai įspūdingai. Gal labai plėstis ir nereikia, tačiau esmė paprasta – komiksai šiais metais valdys vėl, bet jų tarpe gali būti ir gerų darbų. Žinoma, čia jau galima mest monetą ir tikėtis geriausio. Tikimybė, kad šis filmas bus blogas, tokia pat, kaip ir kad bus geras.

9. „Kingsman: Auksinis ratas“ (angl. „Kingsman: The Golden Circle“). Pirmoji dalis apie slaptą šnipų tarnybą buvo netikėtas atradimas, tad šįkart norisi tik tikėtis, kad juosta nenuvils, bus dar geresnė. Kaip ten bus, žinoma, pamatysime jau gana greitai. Bet reikia tikėtis, kad grįžtantys aktoriai ir kūrybinė grupė filmą padarys dar geresnį, nei pirmoji dalis.

10. „Valerianas ir tūkstančio planetų miestas“ (angl. „Valerian and the City of a Thousand Planets“). Paskutinysis dešimtuke – dešimtmetį kurtas Luco Bessono fantastinis projektas. Kai režisierius taip ilgai laikosi projekto ir galiausiai jį įgyvendina, atrodo, kad jis turėtų būti labai brandus ir išpildytas iki paskutinių detalių. Nežinia, ar taip ir bus, bet labai norisi tikėti, kad L. Bessonas galiausiai pristatys kažką tokio neapsakomai gero, kaip „5-asis elementas“.

Donatas Valentėlis:

Šie 2017-ieji metai kino rinkoje turėtų būti neįtikėtinai įdomūs. Aš asmeniškai neprisimenu tokių metų, kuomet pažvelgus į ateinančius projektus sudvejočiau, kurio projekto laukiu labiausiai. Net ir tarp mano atsirinktų filmų pirmi penki drąsiai galėtų pretenduoti į tą pirmą vietą, nes visi (t.y. tiek sugrįžtantys, tiek C. Nolano, tiek Valerianas) neabejotinai sutrauks didžiulį gerbėjų ratą.

Ir visgi, gailiuosi, jog tam tikrų projektų į savo sąrašą neįtraukiau. Tiesiog manau, kad pasirinkti filmai turėtų būti įdomesni tiek už aštuntą „Žvaigždžių Karų“ epizodą, tiek „Johną Wicką“, kurio pirma dalis man tiesiog didesnio įspūdžio nepaliko (bet čia jau skonio reikalas ir tikiu, jog patenku į mažumas). Taip pat visai smagus projektas turėtų būti „Didžioji siena“ (angl. „The Great Wall“) su Mattu Damonu, kurio vien traileriai atrodo tikrai įtraukiančiai, tik gal istorija kiek gan keistoka. Žinoma, visi atsakymai į šį filmą – jau vasario mėnesį. O dabar netempiant gumos, mano laukiamiausių filmų sąrašas:

1. „Kingsman: Auksinis ratas“ (angl. „Kingsman: The Golden Circle“). Pats laukiamiausias filmas man, be abejo, yra antroji Kingsman dalis. Į pirmąją ėjau visiškai nieko nesitikėdamas, o tada pirmąsyk „susipažinau“ su kylančia britų žvaigžde, Taronu Egertonu. Žinoma didelę įtaką filmo sėkmei turėjo ir Colinas Firthas, Samuelis L. Jacksonas bei Michaelas Caine’as. Antroje dalyje prisijungia kiti grandai – Julianne Moore, Jeff Bridges, Halle Berry ir visiškai netikėtai – pats seras Eltonas Johnas. T. Egertonas jau spėjo užsiminti, kad antra dalis bus dar labiau pačiuožusi, o ką joje veiks jau miręs C. Firthas mane domina dar labiau.

2. „Beždžionių planetos karas“ (angl. „War for the Planet of the Apes“). Labai nemėgstu senųjų filmų apie Beždžionių planetą, tačiau ši vystoma trilogija – visai kas kita. Nepamiršiu pirmame filme Cezario ištarto „Ne!“, kuriuos vėliau puikiai iliustravo ir antroji dalis. Tiek žmonės, tiek beždžionės pagaliau suprato, jog šios rasės tarpusavy artimiausiu metu tikrai nesutars, o finalinėje dalyje pagaliau išvysime – kuo pasibaigs šis konfliktas.

3. „Galaktikos sergėtojai 2“ (angl. „Guardians of the Galaxy vol. 2“). Iš pirmosios dalies nesitikėjau nieko – ir vėlgi veltui. Išvydau tiek kokybišką humorą, tiek įtraukiantį garso takelį ir netgi įdomų scenarijų. O ar tai nėra pats geriausias mišinys kietam fantastiniam filmui? Žinoma, man asmeniškai visad labiau patinka pirmosios serijos dalys, kuomet herojai susipažįsta, o antrose tos pradžios būna gan šabloniškos. Žinoma, tiek anonsai, tiek plakatai jau dabar šį nusistatymą apie filmą geba keisti – niekiek neabejoju, jog ir vėl džiaugsimės puikiu tęsiniu.

4. „Diunkerkas“ (angl. „Dunkirk“). Dėl šio filmo daug kalbėti net neverta – Christopheris Nolanas, kurį laikau geriausiu režisieriumi ever (žinoma, skonio reikalas). Apie tą legendinį istorinį įvykį dažniausiai žmonės žino pakankamai nedaug, o sąjungininkų pabėgimą pagaliau ryžosi realizuoti režisierius, kuris yra pristatęs daugybę super įtemptų filmų. Labai mėgstu C. Nolano gebėjimą filme išlaikyti neaiškumo faktorių, o paskui išsprogdinti viską savais paaiškinimais. Visgi, nereikia pamiršti, kad tai yra istorinis filmas, todėl tikėtina, jog šio išsprogdinimo šįsyk neišvysime. Pagarba režisieriui ir už surinktą aktorių kolektyvą.

5. „Valerianas ir tūkstančio planetų miestas“ (angl. „Valerian and the City of a Thousand Planets“). Valerianas mano sąraše yra grynai dėl itin patikusios atmosferos savame anonse. Šį taip pat praskaidrina pasirinktas muzikinis kūrinys, tačiau didžiausią įtaką man pačiam daro filmo žanras. Mėgstu fantastinius filmus, o jeigu juose figuruoja ir keliavimas laiku, niekiek neabejoju, kad šis turėtų sutraukti savo auditoriją.

6. „Įkūrėjas“ (angl. „The Founder“). Visada buvo įdomu, kaip savo kelią pradėjo McDonald’s imperija. Pagaliau tai bus pristatyta ir didžiajame kine, o kadangi aš mėgstu tokias biografines juostas, tai tikiuosi, jog reginys bus vertas dėmesio. Juolab, ir pats Michaelas Keatonas yra kietas aktorius, gebantis iš savo personažų išspausti išties skanius rezultatus.

7. „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ (angl. „Blade Runner 2049“). Po daugybės metų laukimo į didžiuosius kino ekranus sugrįžta ir Harrisonas Fordas, Ricko Deckardo vaidmenyje. Bus įdomu pamatyti, kaip atrodys jo ir Ryano Goslingo duetas, o visai nesenai pasirodęs pirmasis anonsas nuteikia itin optimistiškai – tiek pasirinktas spalvingumas, tiek mistika, tiek irgi pasirinktas muzikinis kūrinys sugeba perteikti prieš daugybę metų pasirodžiusio pirmtako atmosferą.

8. „Dvasia Šarvuose“ (angl. „Ghost in a shell“). Į kiną pagaliau beldžiasi ir „Dvasia Šarvuose“, kur pagrindinį vaidmenį suvaidins pasaulio itin pamėgta Scarlett Johansson. Man asmeniškai dėl šio filmo yra daugiausia neaiškumų, tačiau ryžausi į topą įtraukti vien dėl to tikimosi siurprizinio efekto. O jeigu rimtai, man tiesiog patinka S. Johansson.

9. „Kongas: Kaukolių sala“ (angl. „Kong: Skull Island“). Sąrašą užbaigia išsyk dvi juostos (su toliau einančia), kurios jame irgi atsidūrė dėl patrauklių anonsų. Šis Kongas greičiausiai net negalės būti lyginamas su 2005-ųjų metų Peterio Jacksono kūriniu, tačiau traileryje parodytas veiksmas, gyvūnai ir specialieji efektai situaciją gali gerokai ištraukti. Ir visgi, vienintelis dalykas, kuris jau dabar akį ręžia – tai pats King Kongas. Anonse jis atrodo kiek per didelis, tačiau viliuosi, jog stebint filmą kine – ši situacija išsitaisys.

10. „Mumija“ (angl. „The Mummy“). Paskutinis filmas mano sąraše taip pat atsirado dėl itin smagaus anonso. Kietas aktorių kolektyvas, kurio centre atsiduria Tomas Cruise’as, Alexo Kurtzmano tikrai bus išnaudotas su kaupu. Tomas Cruise’as pastaruoju metu renkasi tikrai įtraukiančius projektus ir tikėtina, kad su šiuo pasirinkimu neprašovė. O ar taip tikrai bus – įsitikinsime jau vasarą.

Viktė Džiaugytė:

Nors praėję metai kino prasme atnešė tikrai džiuginančių projektų, skaičiuojant paskutines 2016 m. dienas jau galima užmesti akį ir į artėjančius 2017 m. O ateinantys metai, kaip ir galima tikėtis, žada visą pluoštą naujų ir dominančių projektų.

Kitas Kalėdas vėl neišvengiamai pasitiksim su nauju „Žvaigždžių karų“ (angl. „Star Wars“) filmu, o iki tol dar tikrai lauks pasimatymas kine su nemirtinguoju Woody Allenu, kuris šįkart nukels į šeštąjį dešimtmetį. Jau iš dalies žinoma vieno svarbiausių – Berlyno kino festivalio programa, kurioje be kita ko, savo naujus darbus pristatys lenkė Agnieszka Holland („Pėdsakas“ / lenk. „Pokot“) ir suomis Aki Kaurismäki („Kita vilties pusė“ / „Toivon tuolla puolen“).

Vis tik iš jau žinomų ateinančių metų projektų reikia išsirinkti dešimt, kurie intriguoja labiausiai, kurių laukiant teks nemiegoti, o nemiegant skaičiuoti likusias dienas ir bemieges naktis… Na, gal ir ne taip dramatiškai, bet tikrai yra keletas filmų, kuriuos norisi kuo greičiau išvysti.

Tiesa, dešimtuke kiek per mažai vietų – į jį netilpo būsima Terrence‘o Malicko muzikinė drama „Besvoriai“ (angl. „Weightless“), su puikiu aktorių kolektyvu, naujas Gullermo del Torro darbas „Vandens forma“ (angl. „The Shape of Water), kuriame režisierius sau įprastu stiliumi maišo makabrišką fantaziją su realybe; Fatiho Akino sugrįžimas „Išblukimas“ (angl. „In the Fade“), pasakojantis keršto istoriją bei ambicingiausias europietiškas mokslinės fantastikos projektas – „Valerianas ir Tūkstančio planetų miestas“ (angl. „Valerian and the City of Thousand Planets“), jau dabar tituluojamas kosmine opera.

Tačiau dėl asmeninių simpatijų vis tik manau, kad TOP10 labiausiai verti šie filmai. Taigi, laukiamiausių 2017 m. filmų dešimtukas:

1. „Abrakadabra“ (isp. „Abrakadabra“) – pamenate 2012 m. pasirodžiusį stilingą nebyliojo kino maniera pastatytą ispanų filmą „Snieguolė“ (isp. „Blancanieves“), kuris, jei tik nebūtų suvėlavęs su baigiamaisiais darbais, būtų Michelio Hazanavičiaus „Artistui“ (angl. „The Artist“, 2011 m.) iš panosės nunešęs visus Oskarus? Tai va, „Snieguolės“ režisierius Pablo Bergeris 2017 m. į kino ekranus grįžta su nauju darbu – juodąja komedija, supinta su dramos, fantastikos ir „suspence“ elementais. Šiame filme bus galima išvysti aktorius Antonio de la Torre ir ispaniškuoju Bradu Pittu titiuluojamą Quimą Gutiérrez‘ą – o tai tik skatina šio filmo laukti dar labiau.

2. „Izmaelio vaiduokliai“ (pranc „Les fantômes d‘Ismaël“) – savo tikrą ir neblėstančią meilę prancūzų aktoriui Louis Garreliui esu išsakiusi ne kartą – šiam dieviškam garbaniui ditirambus galėčiau suokti bet kokia proga (ar net ir be progos). Tad visada nekantriai laukiu naujo jo pasirodymo kino ekrane. Žinoma, norėtųsi, kad filmus jis rinktųsi atsakingai, o vaidmenys būtų verti jo talento. Ar toks bus jo pasirodymas dramoje „Izmaelio vaiduokliai“ sužinosime jau kitąmet. Kaip ten bebūtų, šiemet Cezariu už juostos „Trys prisiminimai apie mano jaunystę“ (pranc. „Trois souvenirs de ma jeunesse“, 2015 m.) režisūrą apdovanotas Arnaud Desplechinas ir solidus aktorių kolektyvas – be L. Garrelio čia išvysime Oskaro laureatę Marion Cotillard, Charlotte‘ę Gainsbourg ir Mathieu Amalricą – tai motyvai, verčiantys dėti į šį filmą didelius lūkesčius. Dar daugiau intrigos prideda tai, kad būsimo filmo pagrindinis veikėjas pats yra kino režisierius, grįžtantis prie ankstesnių mylimųjų ir senų filmų.

3. „Redoutable“ – mano didžiam džiaugsmui L. Garrelis 2017 m. tikrai pasirodys dar vienoje juostoje, kur atliks pagrindinį vaidmenį. Ir vėl kino tematikos čia turėtų netrūkti. Derėtų pasakyti, kad L. Garrelis vaidins ne šiaip sau – šiame filme jis įkūnys legendinį prancūzų Naujosios bangos kino kūrėją Jeaną Lucą Godardą. Taip pat derėtų pridurti, kad šią biografinę romantinę dramą, pasakojančią apie vieną garbiojo sineasto gyvenimo atkarpą, režisavo ne kas kitas, o Oskaro laureatas Michelis Hazanavicius – ir tikrai bus įdomu pamatyti, kaip jam sekėsi su tokio žanro filmu. Na o gražiąją Bérénice Bejo ekrane išvysti visada yra vienas malonumas.

4. „Rokenrolas“ (angl. „Rock‘n Roll“) – dar vienas į kino pasaulį tiesiogine prasme įtraukiantis ateinančių metų filmas – prancūzo Guillaume‘o Canet muzikinė komedija „Rokenrolas“. Čia išvysime visą puokštę žinomų prancūzų aktorių – pradedant pačiu G. Canet ir jo sutuoktine M. Cotillard, nepamirštant Gilles‘io Lelouche‘o, Fanny Ardant, Yvano Attalo, Kevo Adamso ir baigiant prancūzų roko žvaigžde Johnny Hallyday‘umi. Ir visi jie vaidina patys save. Iš pateikiamo aprašymo sužinome, kad G. Canet jauna kolegė išrėžia, kad šis jau nebe „rokenroliškas“ ir jo filmai nebepaklausūs – norėdamas įrodyti, kad ji klysta, G. Cannet į pagalbą pasitelkia M. Cotillard. Skamba neblogai, ar ne?

5. „Kalnai“ (isp. „La cordillera“) – jei apie prancūzų kiną juokaujama, kad joks filmas neapsieina be Gérardo Depardieu, tai, panašu, kalbant apie argentiniečių kiną tas pats pasakytina apie Ricardo Daríną, kuris tampa savotišku Pietų Amerikos kino kokybės garantu. Kitais metais pasirodys dvi juostos su šiuo puikiu aktoriumi, tačiau į savo dešimtuką nutariau įtraukti tik vieną – labiau sudominusį trilerį „Kalnai“, kurį režisavo kine jau apsitrynęs Santiago Mitre‘as. R. Darínas naujojoje juostoje vaidins Argentinos prezidentą, susiduriantį su moraline dilema, kai tenka rinktis tarp politinės karjeros ir savo šeimos.

6. „Kiekvienam – savas gyvenimas ir savi asmeniniai įsitikinimai“ (pranc. „Chacun sa vie et son intime conviction“) – kai kurių režisierių filmus stebėti yra tiesiog gera. Net jei tai, atrodytų, dar viena saldoka meilės istorija ar, iš pirmo žvilgsnio, niekuo neypatinga komedija – patyrusio meistro rankose, žiūrėk, net ir tokie pasakojimai staiga sužimba tarytum brangakmeniai. Tuo galėjome įsitikinti pernai pažiūrėję prancūzų režisieriaus Claude‘o Leloucho romantinę komišką dramą „Vienas plius viena“ (pranc. „Un + une“, 2015 m.) – lyg ir nieko ypatingo, lyg ir ta pati amžina istorija, iš kurios kažin ko nebeišspausi, o vis dėl to C. Lelouch‘ui pavyko – vėl pavyko – vyro ir moters, jo ir jos istoriją papasakoti su naujomis spalvomis. Kitais metais aštuoniasdešimtmetį švęsiantis kino metras jubiliejų pasitiks su nauju kūriniu – komedija „Kiekvienam – savas gyvenimas ir savi asmeniniai įsitikinimai“. Kartu su C. Lelouchu grįžta ir pagrindinis juostos „Vienas plius viena“ trio – savo charizma nuginkluojantis Oskaro laureatas Jeanas Dujardinas, Elsa Zylberstein ir Christopheris Lambertas. Prie jų prisijungia tokio kalibro žvaigždės kaip Vincentas Perezas, Rufus, Béatrice Dalle, Mathilde Seigner ir Johnny Halliday‘us. Iš viso – 12 vyrų, 12 moterų 12 Zodiako ženklų, viena saulė ir nuo kiekvieno jų metamas šešėlis. Visų personažų istorijos susilieja į vieną ir viskas susipina džiazo festivalyje Bonoje – o į vieną narplioti skirtingas istorijas Oskaro laureatas C. Lelouchas, kaip žinome, yra įgudęs. Visi komponentai atrodo daugiau nei teisingi, tad turbūt visai pagrįstai galima tikėtis nenuviliančio kino reginio?

7. „Laiminga pabaiga“ (angl. „Happy End“) – dar vieno Europos kino korifėjaus – šįkart vokiečio Michaelio Hanekes – pavardė. Paskutiniais metais itin aktuali tematika – naujojo M. Hanekes filmo centre atsidurs Prancūzijos Kalė uoste gyvenanti šeima, o socialiniu fonu taps pabėgėlių krizė. Dar reikėtų pridėti tokius aktorius kaip visur spėjanti Isabelle Huppert, Mathieu Kassovitzas ir prancūzų kino veteranas Jeanas Louis Trintignant‘as – oficialiai išėjęs į pensiją ir nebesifilmuojantis, tačiau darantis išimtį M. Hanekei ir jo projektams. Panašu, kad ši juosta visai pelnytai kitais metais gali tapti vienu svarbiausių filmų bent jau Europos žemyne.

8. „Didysis mistiškas cirkas“ (port. „O Grande Circo Místico“) – brazilų režisierius Carlos Dieguesas siūlo nusikelti visu šimtu metų atgal į praeitį ir pasinerti į cirko šeimininkų austrų Kniepsų šeimos istoriją. Filmas iš tiesų ketina aprėpti visą šimtmetį, tad ekrane išvysime ne vieną šios šeimos kartą. Tarp būrio brazilų aktorių pasirodys ir prancūzų žvaigždė Vincentas Casselis. Iš pateikiamo aprašymo panašu, kad juosta turėtų patikti tokių filmų kaip „Šokoladas“ (pranc. „Chocolat“, 2016 m.), „Viskas dėl šou“ (angl. „The Show of Shows“, 2015 m. ) ar „Baladė liūdnajam trimitui“ (isp. „Balada trista de trompeta“, 2010 m.) gerbėjams.

9. „Aušros pažadas“ (pranc. „La promesse de l‘aube“) – kol kas ne itin vykęs režisierius Ericas Barbier ėmėsi gana rimto ir, galima sakyti, pakankamai ambicingo projekto – dukart Goncourte‘ų premijos laureato Romaino Gary autobiografinės knygos „Aušros pažadas“ ekranizacijos. Nors juosta Prancūzijos kino teatrus pasieks tik kitų metų gruodį (o kitų šalių – atitinkamai, dar vėliau), šis filmas mums, lietuviams, turėtų būti itin intriguojantis. Ir ne tik dėl to, kad čia bus galima išvysti C. Gainsbourg ir Pierre‘ą Ninney. Ne paslaptis, kad R. Gary iki devynerių metų amžiaus augo Vilniuje, jo vaikystė prabėgo dabartinėje J. Basanavičiaus gatvėje – būtent ją R. Gary aprašė šioje knygoje. Tad išvysti, kaip tarpukario Vilnius atgimė didžiajame ekrane, turėtų būti tikrai įdomu.

10. „Karibų piratai. Salazaro kerštas“ (angl. „Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales“) – tik nesakykit, kad nepasiilgote šauniojo trenktojo kapitono Džeko Sperou! Ypač po to nesusipratimo, kuris jį ir visą „Karibų piratų“ seriją ištiko 2011 m. Kitąmet Karibų piratų laivai grįžta naujam mūšiui ir, tikėkimės, kad jis bus kur kas sėkmingesnis, nei ketvirtoji dalis. Žinoma, labai gali būti, kad ši puiki pramoginė serija kartą pasileidusi į pakalnę ir toliau tęs savo riedėjimą žemyn, tačiau reikėtų išlaikyti optimizmą ir tikėti būsimo filmo sėkme. Ir tam yra bent dvi priežastys. Pirma: šįkart filmo šturvalas patikėtas dviem jauniems norvegų režisieriams Joachimui Rønningui ir Espenui Sandbergui, kurie turi ne šiaip sau kino kūrimo patirties, bet jau yra leidęsi į kinematografinę kelionę per vandenyną. Tiesa ne su buriniais laivais, o su plaustu – jų režisuotas „Kon Tikis“ (norv. „Kon-Tiki“, 2012 m.) buvo nominuotas Oskarui geriausio užsienio filmo kategorijoje, o vaizdų kokybė ir spalvų ryškumas niekuo nenusileido amerikietiškiems standartams. Antra gera priežastis – aktorių komanda. Be nepakeičiamojo Johnny Deppo vaidinamo Džeko Sperou ir nuo jo sunkiai atskiriamo kapitono Barbosos, kurį įkūnija Goeffrey Rushas, ant Karibų piratų laivo denio grįžta Viljamas Terneris (akt. Orlando Blum)! Ir tai dar ne viskas – puse lūpų kalbama, kad tai – ne vienintelis sugrįžimas ir kad jau šioje dalyje galima tikėtis išvysti ir Elizabetą Svon (akt. Keira Knightley). Dar pridėkime šios dalies „kviestinę žvaigždę“ – kapitoną Salazarą įkūnysiantį Oskaro laureatą ispaną Javierą Bardemą ir gausime bent jau neblogą pažadą būsimai pramogai. Tad beliks melstis visiems jūrų ir kino dievams, kad tas pažadas neištikštų purslais ir nenuviltų.

Karolis Račas:

Šiaip ne itin mėgstu labai daug domėtis ateinančiais filmais, laukti jų, susikelti viduje didelių lūkesčių, paskui matyti, kaip jie subyra bežiūrint. Bet jeigu reikėtų įsivertinti, ko visgi esu linkęs tikrai drąsiai laukti, mano 2017 metų laukiamiausių filmų topas atrodytų šitaip:

1. „Alien: Covenant“ –  vienas iš tų filmų, kurių kantriai ir ilgai laukiu. Originalusis Ridley Scotto Alien turbūt buvo pirmasis itin baisus ir įtraukiantis filmas,  matytas vaikystėje, ir nuo to laiko meilė visai Alien franšizei neblėsta. Kosmosas, neištyrinėtos erdvės ir nelemti ksenomorfai, nuo kurių tiesiog neįmanoma pabėgti. Tobulas derinys!

2. „Diunkerkas“ (angl. „Dunkirk“) – Christopheris Nolanas ir Hansas Zimmeris. Šie du genijai vėl sujungia jėgas ir aš vėl tikiuosi pamatyti kažką naujo ir tobulo. Kiekvienas Nolano filmas yra unikalus, kiekvienas su sava vizija, tad tikrai įdomu pamatyti, kaip Nolanas perteiks Antrąjį pasaulinį karą ir kaip Zimmeris įgarsins visą jo žiaurumą. O dar smagus sutapimas, kad tai jau 4 Nolano filmas, kuris kinuose pasirodo beveik tą pačią dieną, kaip mano gimtadienis – tad peržiūra bus geriausia dovana sau!

3. „Galaktikos sergėtojai 2“ (angl. „Guardians of the Galaxy vol. 2“) – pirma dalis buvo tubūt smagiausias Marvel visatos filmas, su nuostabiu septintojo ir aštuntojo dešimtmečio dainų garso takeliu. O dar nepakartojamai mieli herojai.. I am Groot? I am Groot!

4. „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ (angl. „Blade Runner 2049“) – 35 metų reikėjo, kad pasirodytų Blade Runner tęsinys. Mėgstu distopinius filmus, literatūrą, todėl laukiu įvertinti, kaip šįkart bus perteikta ateitis. Prie režisieriaus vairo stovi Denis Villeneuve, kurio „Atvykimą“ priskyriau kaip geriausią 2016 filmą, tad tikiu, kad nenusivilsiu ir dabar.

5. „Beždžionių planetos karas“ (angl. „War for the Planet of the Apes“) –   2011 m. pasirodęs „Beždžionių planetos sukilimas“ tiesiog sužavėjo. Su nekantrumu laukiu, ką pateiks trečioji „Beždžionių planetos„ franšizės perkrovimo dalis.

6. „Gyvenimas“ (angl. „Life“) – mėgstu mokslinę fantastiką, mėgstu kosmoso tematiką, mėgstu trilerius. Šis filmas turi visa tai, tad įdomu pažiūrėti, kas naujo bus sugalvota tema „kažkas siaubingo ir neplanuoto įvyko kosmose“. Vaidina, Jake‘as Gyllenhaal‘as, Ryan‘as Reynolds‘as, tikiuosi įdomaus reginio.

7. „Kingsman: Auksinis ratas“ (angl. „Kingsman: The Golden Circle“) – pirmoji Kingsman dalis buvo nuostabiai juokingas, šmaikštus, su gerais sąmojais filmas, savotiškas James Bondo ir komedijos žanro mišinys. Laukiu pažiūrėti, kaip Colin‘as Firth‘as vėl „mokys manierų“ blogiukus.

8. „Valerianas ir tūkstančio planetų miestas“ (angl. „Valerian and the City of a Thousand Planets“) – Galiu pasakyti tik tiek, kad kai pamačiau šio filmo trailerį, supratau – šitą filmą tikrai žiūrėsiu 2017 metais. Tikiuosi įdomaus ir vizauliai gražaus mokslinės fantastikos nuotykinio filmo. Kartu viliuosi, kad Luc’as Bessonas nenuvils taip, kaip nuvilė su filmu „Liusi“

9. „Kongas: Kaukolių sala“ (angl. „Kong: Skull Island“) – King Kongas grįžta! Man vien šio fakto užtenka, kad laukčiau naujo filmo su juo.

10. „Loganas“ (angl. „Logan“) – kaip iš Marvel visatos itin mėgstu Iksmenus, taip tarp Iksmenų man labiausiai patinka Loganas/Volverinas. Šiuo metu neįsivaizduoju Logano personažo, suvaidinto kito aktoriaus nei Hugh Jackmano, ir kadangi tai, kaip kol kas skelbiama, yra paskutinis filmas su Jackmanu Volverino rolėje, šio filmo tiesiog negalėsiu praleisti.

Mykolas Kriščiūnas:

Nors pažiūrėjus į didžiąsias kitų metų premjeras praktiškai visi filmai yra tęsiniai ar perdirbiniai (nuo „Žmogaus-voro“ iki „Bėgančio skustuvo ašmenimis“), negalima sakyti, kad jie nėra laukiami – pirmosios filmų „John Wick“ ar „Traukinių žymėjimo“ (angl. „Trainspotting“) dalys sužavėjo pakankamai žmonių, kad būtų nemažai jų tęsinių laukiančių žmonių. Tuo pačiu Holivudas kitais metais suteikė progą daugeliui žymiausių režisierių ir kūrėjų pasirodyti su originaliais projektais (Christopherio Nolano „Diunkerkas“ yra vienas jų), todėl kuo toliau, tuo labiau panašu, kad pastaraisiais metais nuo didžiulių finansinių nesėkmių kentėjęs kinas atranda tinkamą balansą tarp verslo ir kūrybiškumo.

1. „Mažylis vairuotojas“ (angl. „Baby Driver“). „Cornetto“ trilogijos ir filmo „Skotas Piligrimas prieš pasaulį“ (angl. „Scott Pilgrim vs. The World“) režisierius Edgaras Wrightas yra vienas originaliausių veiksmo, nuotykių ir komedijų kūrėjų šiuo metu. Prie jo pridėjus tokius aktorius kaip Jonas Hammas, Kevinas Spacey ir Jamie Foxxas gaunasi išties daug žadantis filmas apie banko plėšikams iš įvykio vietos padedantį pabėgti vaikiną.

2. „Galaktikos sergėtojai 2“ (angl. „Guardians of the Galaxy Vol. 2“). 2014 m. filmo, tapusio vienu originaliausių „Marvel“ projektų, tęsinys. Apie jį pats režisierius Jamesas Gunnas yra atskleidęs jau ne vieną siužeto detalę, kas rodo jo pasitikėjimą savo projekto kokybe, o prie jau šiaip stiprios aktorių komandos dar prisijungs Kurtas Russellas, todėl šįkart turėtų būti dar smagiau. Plius, žiūrovai gaus dar vieną ypač linksmų dainų sąrašą.

3. „Žvaigždžių karai VIII“ (angl. „Star Wars: Episode VIII“). Originaliausių pastarųjų metų mokslinės fantastikos filmų kūrėjas Rianas Johnsonas režisuoja ir parašė aštuntąją „Žvaigždžių karų“ dalį, kurios kitąmet visur bus išties daug. J.J. Abramsas su septintąja dalimi žiūrovus sugrąžino į originaliosios „Žvaigždžių trilogijos“ laikus, o R. Johnsonas yra būtent tas žmogus, kuris turi sugebėjimus žiūrovams parodyti kažką visiškai nematyto ir tinkamai išlydėti neseniai mirusios aktorės Carrie Fisher įkūnijamą Lėją.

4. „Beždžionių planetos karas“ (angl. „War for the Planet of the Apes“). Naujieji „Beždžionių planetos“ filmai yra vienas iš nedaugelio pastaraisiais metais sukurtų legendinių filmų perdirbinių, kurie atrodo išties naujai ir įdomiai. Trečioji franšizės dalis žada jau visiškai nestabdomą karą tarp beždžionių ir žmonių, kurio priekyje bus Andy Serkiso įkūnijamas Cezaris ir žiaurus Woody Harrelsono pulkininkas, todėl nesidomėti tokiu konfliktu būtų nepadoru.

5. „Kingsman: Auksinis ratas“ (angl. „Kingsman: The Golden Circle“). Pirmoji Matthew Vaughno sukurta dalis sugebėjo smagiai ir labai nepadoriai perprasti šnipų filmų žanrą ir nėra jokios priežasties galvoti, kad tęsinys (prie kurio prisijungė tokie aktoriai kaip Julianne Moore ir Channingas Tatumas) nesugebės pakartoti originalo sėkmės.

6. „Lego Betmenas“ (angl. „The Lego Batman Movie“). „Lego filmas“, kaip ir daugelis kitų naujųjų animacinių projektų, iš pradžių atrodė kaip paprastas bandymas pasipelnyti iš dėl filmo populiarumo parduodamų žaislų, tačiau pats filmas buvo išties originalus ir smagus bei nepelnytai pamirštas Oskarų. Galbūt tai buvo garsiųjų režisierių Philo Lordo ir Christopherio Millerio, šįkart tampančių tik filmo prodiuseriais, nuopelnas, nors „Lego Betmenas“ kol kas atrodo ne ką prasčiau. Verta tikėtis, kad kūrėjai ir garsių aktorių komanda sugebės dar kartą atrasti originalų humorą ir tinkamai panaudoti įdomius „Lego filmo“ vaizdinius.

7. „Molės žaidimas“ (angl. „Molly‘s Game“). Scenaristas Aaronas Sorkinas yra vienas geriausių rašytojų Holivude, pelnęs Oskarą už „Socialinį tinklapį“ ir parašęs tokius filmus kaip „Žmogus, pakeitęs viską“ (angl. „Moneyball“) ir „Steve Jobs“. „Molės žaidime“ jis pirmą kartą gyvenime taps ir režisieriumi. A. Sorkinas dirbo su geriausiais šių dienų režisieriais – nuo Robo Reinerio iki Davido Fincherio, – todėl verta tikėtis, kad jis kažko iš jų išmoko, o savo greitą ir pernelyg protingą dialogą ekrane pateiks suprantamai.

8. Naujas Paulo Thomaso Andersono filmas. Apie naują Paulo Thomaso Andersono filmą, kuriame vaidins Danielis Day-Lewisas, kol kas yra žinoma tik tiek, kad jis pasakos apie šeštojo dešimtmečio madų pasaulį. Tačiau didelių argumentų laukti P.T. Andersono ir D.D. Lewiso filmo turbūt ir nereikia.

9. „Tamsusis bokštas“ (angl. „The Dark Tower“). Ilgai laukta ir nukelta garsiųjų Stepheno Kingo knygų adaptacija šįkart atrodo išties rimtai, į pagrindines roles pastačiusi aktorius Idris Elba ir Matthew McConaughey. Belieka tikėtis, kad kūrėjai neprivers žiūrovų nusivilti.

10. „Nuostabioji moteris“ (angl. „Wonder Woman“). „DC Comics“ filmai kol kas yra išskirtinai vidutiniški, visad bandantys padaryti daugiau nei gali ir galiausiai niekuo neišsiskiriantys. „Nuostabioji moteris“ iškart atrodo kaip kiek kitoks „DC Comics“ filmas – ir spalvingesnis, ir ne taip tiesiogiai susijęs su bendra franšizės mitologija. Jeigu tuos filmus ir gali kas nors išgelbėti, tai yra būtent „Nuostabioji moteris“.

Vilmantas Venckūnas:

Išskirti tik dešimt laukiamiausių kitų metu filmų yra be galo sunku ir, kartu, net nelabai tikslinga. Didžiąją mano sąrašo dalį sudaro įvairūs tęsiniai ir man įdomių kino kūrėjų darbai. Jeigu nors keli iš šių filmų pateks į kitų metų mano geriausiųjų sąrašą, būsiu tikrai laimingas, nes tikiuosi, kad būtent šie filmai bus puikūs ir verti žiūrėjimo didžiajame ekrane. Tačiau, iš kitos pusės, taip pat džiaugsiuos, jei tarp mano geriausiųjų filmų bus ir daug nepaminėtų kūrinių, nes labai smagu netikėtai atrasti kažką įspūdingo. Tarp čia nepaminėtų juostų taip pat labai laukiu „Kongo: Kaukolių salos“ (angl. „Kong: Skull Island“), „Įkūrėjo“ (angl. „The Founder“), „Alien: Covenant“, „Nuostabiosios moters“ (angl. „Wonder Woman“) bei „Valeriano ir tūkstančio planetų miesto“ (angl. „Valerian and the City of a Thousand Planets“). Įspėju, kad mano laukiamiausiųjų sąrašo tvarka yra visiškai atsitiktinė.

1. „Lego Betmenas. Filmas“ (angl. „The Lego Batman Movie“). 2014 metais „Lego filmas“ man tapo vienu didžiausių atradimų. Vaikystėje nemėgau Lego ir maniau, kad filmas, kurio pagrindiniai herojai nėra patys plastiškiausi, tikrai nebus pasisekęs. Klydau. Nuostabus humoras ir puikūs veikėjus įgarsinusių aktorių pasirodymai paneigė pesimistinį mano nusistatymą. Ir vienas ryškiausių, jei ne pats ryškiausias, veikėjas „Lego filme“ buvo tamsos riteris – Betmenas. Po tokio nuostabaus pasirodymo, visai nenuostabu, kad šis veikėjas gauna savo asmeninį filmą. Betmeną ir vėl įgarsins Willas Arnettas, prie jo prisijungia Zachas Galifianakis, Michaelas Cera, Rosario Dawson, Ralphas Fiennesas. Tikiuosi, kad laukia tikra juoko bomba!

2. „Traukinių žymėjimas 2“ (angl. „T2: Trainspotting“). Kultiniu tapusio 1996 metų filmo tęsinys. Tie patys aktoriai, tas pats režisierius, veiksmas po 20 metų. Jei atvirai, manau, kad šis filmas bus arba labai geras, arba visiška tragedija, tačiau jo nelaukti yra neįmanoma. Be to, aš jaučiu keistą potraukį filmams, kuriuose vaidina Ewanas McGregoras.

3. „Wonder“. Auggie‘is Pullmanas – berniukas, turintis veido defektų. Visą gyvenimą jis keliavo iš vienos ligoninės į kitą, o dabar su savo tėvų pagalba bando pritapti naujoje mokykloje ir įrodyti visiems, kad yra toks pats vaikas, kaip ir kiti. Lyg ir nieko ypatingo nežadantis filmas, o bet tačiau… Pagrindinį vaidmenį jame atlieka Jacobas Tremblay‘us, aktorius, kuris vaidino Jacką viename įdomiausių praėjusių metų filmų „Kambarys“ (angl. „Room“). Jacobo vaidyba tikriausiai buvo geriausias vaiko-aktoriaus pasirodymas pastarųjų metų projektuose su kuriuo lygintis galėtų nebent šių metų sensacijos „Stranger things“ jaunasis atlikėjų kolektyvas. Tad J. Tremblay‘aus pasirodymas kine tikrai intriguoja. O berniuko tėvus vaidins Julia Roberts ir Owenas Wilsonas. Suraskite man priežastį, kodėl turėčiau nelaukti šio filmo!

4. „Diunkerkas“ (angl. „Dunkirk“). Christopherio Nolano filmas apie Antrąjį pasaulinį karą. Juk tai įvykis kino pasaulyje! Vieno geriausių šių dienų režisieriaus kiekvienas naujas projektas kelia smalsumą ir susidomėjimą. O kai šis britas neria į dar jam neišbandytus vandenis, noras pamatyti šią juostą tik dar labiau padidėja.

5. „Tamsusis bokštas“ (angl. „The Dark Tower“). Stepheno Kingo knygų serijos ekranizacija, kuri veikiau bus ne literatūros kūrinio adaptacija, o tartum tęsinys fantastiniai sagai. Daugybę kartų nukeltas ir stabdytas projektas kitais metais turėtų pasiekti didžiuosius ekranus. Holivude dar menkai pažįstamas danas Nikolajus Arcelis režisieriaus kėdėje, Idris Elba ir Matthew McConaughey‘is pagrindiniuose vaidmenyse mums žada tikrai intriguojančius potyrius kine. Daugeliui serijos gerbėjų vis dar atrodo neįtikėtina, kad „Tamsusis bokštas“ pagaliaus pasieks žiūrovus. Kaip sakė vienas kinomanas interneto platybėse: „Kai atsisėsiu kino salėje, užges šviesos ir aš ekrane pamatysiu pavadimą „Tamsusis bokštas“, tada patikėsiu, kad tai virto realybe.“

6. „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ (angl. „Blade Runner 2049“). Vienas iš didžiausią susidomėjimą keliančių kitų metų projektų. Kino klasika tapusio filmo tęsinys, į kurį grįžta Harrisonas Fordas, o jam kompaniją palaikys Ryanas Goslingas. Jei atvirai, net nežinau ko tikėtis, tačiau praėjusių metų „Pašėlusio Makso“ (angl. „Mad Max“) sėkmė parodė, kad XX a. sukurtų populiarių filmų tęsiniai gali būti šedevrai. O kai filmą režisuoja vienas įdomiausių šių dienų kūrėjų Denisas Villeneuve, žinai, kad neo-noir istorija apie robotus yra patikimose rankose.

7. „Kingsman. Auksinis ratas“ (angl. „Kingsman: The Golden Circle“). Pirmoji „Kingsman“ dalis buvo kiek netikėtai puiki pramoga, tad lūkesčiai tęsiniui yra didžiuliai. Režisierius Matthew Vaughnas su „Kick-Ass“ ir „Kingsman“ įrodė, kad gali kurti puikias, kiek brutalias veiksmo komedijas. Aktorių kolektyvas taip pat nuteikia pozityviai. Taip pat intriguoja, kad filme kažkur turi sušmėžuoti ir seras Eltonas Johnas.

8. „Teisingumo lyga“ (angl. „Justice League“). Tikriausiai, esu vienas iš nedaugelio šios planetos gyventojų, kuriam „Betmenas prieš Supermeną: teisingumo aušra“ (angl. „Batman v Superman: Dawn of Justice“) patiko, žinoma, daugiausiai dėl režisieriaus versijos. Beno Afflecko sukurtas Betmenas yra puikus, tad jo norisi dar ir dar, o kai filme į komandą susijungs „DC“ komiksų visatos sunkiasvoriai, noras pamatyti šį filmą tik dar labiau išauga. Animacinį „Teisingumo lygos“ serialą vaikystėje labai mėgau, tad šios juostos laukiu ir vedinas sentimentalios nostalgijos. Tikiuosi, kad Zackas Snyderis ir visa „DC“ kino visatos kūrėjų komanda atsižvelgė į žiūrovų bei kritikų jiems duotas pastabas ir padovanos mums nuostabų potyrį kino salėje.

9. „Žmogžudystė Rytų eksprese“ (angl. „Murder on the Orient Express“). Agathos Christie detektyvinis romanas yra vienas iš mėgstamiausių man šio žanro kūrinių. Mano nuomone, ši ekranizacija bus arba smagi pramoga, arba visiškas niekalas. Tikėkimės pirmojo varianto. Pavardės aktorių sąraše tikrai įspūdingos, tik kiek bus keista matyti, jog Puaro vaidins ne Davidas Suchet.

10. „Žvaigždžių karai: VIII epizodas“ (angl. „Star Wars: Episode VIII“). Galimai daugiausiai kitais metais uždirbsiantis kino projektas. Šis epzodas bus labai svarbus visai naujajai „Žvaigždžių karų“ trilogijai, nes parodys, ar naujosios dalys bus tik per modernią pasakojimo prizmę perspasakoti senieji filmai, ar savąjį kelią besirenkantys kino projektai. Daisy Ridley įrodė, kad tolimojoje galaktikoje gimė nauja žvaigždė, gebanti ant savo pečių nešti garsiosios kosminės sagos istoriją. Ir, žinoma, norisi iš arčiau susipažinti su pasenusiu Luku Skaivokeriu. Įdomu ir tai, kaip naujosios trilogijos siužeto kryptį pakeis aktorės Carrie Fisher mirtis.

Justas Mockus:

Turiu pasakyti, jog jau greičiau būtų daug lengviau išrinkti vaikui skambų vardą negu laukiamiausius šių metų filmus sutalpinti  į dešimtį pozicijų. Ateinantys metai kinematografijoje bus tiesiog siaubingai audringi, verčiantys burnoje seiles kauptis tiesiog purslais, o kūnui tiesiog neleidžiantys atsileisti nuo susijaudinimo sukeltos žąsies odos. Atrodo, vienas už kitą geresni projektai, dar labiau laukiamesni super favoritų tęsiniai, sąmonę paralyžuojantys trileriai ir siaubo filmai, veiksmo kupinos odisėjos ir viskas viskas, ko galima norėti iš šių metų kino industrijos. Nes panašu, jog šie metai kino salėje – bus tikras desertas. Tad su nekantrumu pristatau savo laukiamiausią metų topą, kuris yra tik labai koncentruotas atspindys to, ką aš iš tiesų norėčiau čia aprašyti, tačiau tiesiog esu tokiuose rėmuose. Taigi pradėkim!

1. „Džonas Vikas: 2 skyrius“ (angl. „John Wick Chapter 2“) – tai filmas dėl kurio poziciškumo turėjau mažiausiai abejonių. Buvau visiškai totaliai nupūstas pirmosios dalies, todėl nežinau ar laukiu kažko su didesniu nekantrumu nei šios dalies pasirodymo. Daugybė grakštaus veiksmo, idealių kovos menų ir nepriekaištingai sukurto naujojo Keanu Reeves herojaus.

2. „Krydas 2“ (angl. „Creed 2“) – be galo džiaugiuosi, jog buvo nepabijota tęsti šią nuostabiai startavusią frančizę su stipriu Rokio aromatu. Manau, jog naujoji karta yra nusipelniusi gauti savo naująjį Rokį, vardu Krydas ir šis projektas, mano subjektyvia nuomone, gali eiti labai toli ir pasiekti užkariautas Rokio aukštumas.

3. „Žmogus Voras: sugrįžimas“ (angl. „Spider–Man Homecoming“) – senoji frančizė startuojanti su naujausiu Peter Parker įkūnytoju, kuris jau dabar vainikuojamas kaip, ko gero, geriausias kada nors buvęs Žmogus Voras. Esu pamišęs dėl komiksų visatos ir po Keršytojų Pilietinio Karo esu tiesiog persmelktas intrigos pagaliau susipažinti su jau matytu naujuoju Žmogumi Voru.

4. „Loganas“ (angl. „Logan“) – bendru susidomėjimu šalia trečiosios pozicijos statau ir kitą Marvel superherojų – Ernį. Būta tiesiog per daug gandų, kad Hugh Jackman tiesiog nebelips į Logano batus, bet, kaip girdime, ausyse vėl skamba iš po krumplių beslystančios jo metalo iltys. Tiesa, yra patvirtinta, jog šis projektas – jau finalinis, ir su šiuo filmu ties Erniu bus padėtas taškas, kas kelia dar didesnį norą pamatyti tą finalinę Logano pabaigą.

5. „Tūnąs Tamsoje: 4 skyrius“ (angl. „Insidious Chapter 4“) – kaip siaubo filmų fanatikas negalėjau būti laimingesnis pamatęs šios frančizės ketvirtąją dalį. Ypatingai stipriai startavęs su pirmosiomis dalimis, projektas tiesiog provokuoja patirti, ką jie pasiūlys tamsiausioms sąmonės kertelėms šioje dalyje.

6. „Galaktikos Sergėtojai 2“ (angl. „Guardians of the Galaxy 2“) – na, kadangi Marvel komiksų visata šiemet duoda garo atsakančiai su savo fatališkais projektais, buvo sunku nepaminėti vieno iš pačių laukiamiausių metų tęsinių. Beprotiškiausia kosmoso odisėja, kurioje Chris Pratt blaškysis kiek linksmesnėmis aplinkybėmis nei „Pakeleiviuose“.

7. „Teisingumo Lyga“ (angl. „Justice League“) – nors pasauliniu mastu ”Betmenas prieš Supermeną“ ir nebuvo sutikti labai plačiai išskiestomis rankomis, Teisingumo Lyga, bent jau man, kvepia visiškai naujomis spalvomis ir esu gana tvirtai įsitikinęs, jog tai turėtų būti tikras revančas kiek silpnesniam startiniam projektui.

8. „Karibų Piratai 5: Salazaro kerštas“ (angl. „Pirates Of The Caribbean 5 Dead Men Tell No Tales“) – pertrauka nuo paskutinės dalies buvo tiesiog per didelė ir dabar kažkaip be galo malonu jausti, kaip Džekas Sperou šmirinėja jau visai netoli ir tuoj vėl vers kvatotis savo piratiška maniera spręsdamas gyvybės ir mirties klausimus.

9. „Anabelė 2“ (angl. „Annabelle 2“) – kaip siaubo filmų fanatikas negaliu sau nusikalsti į topą įtraukdamas tik vieną monstrišką siaubo projektą. Todėl štai dar vienas kraujo poskonį burnoje paliekantis vardas. Su nekantrumu laukiu pamatyti kokias psichologines provokacijas iššauks antroji dalis.

10. „Žvaigždžių Karai: VIII epizodas“ (angl. „Star Wars Episode VIII“) – kaip ir filmas pasirodys metų pabaigoje, taip ir šią dalį sodinu į galutinę poziciją, nors emociškai dėl jos jaučiuosi tikrai visiškai kitaip. Tai nuostabiai atgaivinta frančizė, kuri su kiekviena savo naujausia dalimi verčia ją įsimylėti vis labiau ir labiau. Ir nors Audros Kariai visiškai nepataiko į savo taikinius, tiesiog neįmanoma nepataikyti su šios dalies laukimu.

Aistė Gliaudanskaitė

Nekantraudama laukiu Naujųjų metų vien dėl daug įspūdžių žadančių kino juostų, pasirodysiančių 2017-aisiais. Peržvelgusi, ateinančiais metais išleidžiamų filmų „tvarkaraštį“ negaliu nustygti vietoje; viso pasaulio žiūrovus pavergusių filmų tęsiniai, šiurpą keliantys perdirbiniai, prikeliama naujam gyvenimui kino klasika bei naujų vėjų Holivudui, įpūsiantys originalūs filmų scenarijai bei idėjos. Todėl darosi labai sunku apibendrinti savo TOP 10 laukiamiausių filmų sąrašą, taigi, dalinuosi tais, kurie pirmieji šmėstelėjo galvoje:

1. „Skilimas” (angl. „Split”). Dvilypio režisieriaus, M. Night Shyamalan naujausias kūrinys – psichologinis siaubo trileris tikrai žada neblogą įtampos ir veiksmo mišinį, o dar labiau skatina laukti pagrindinė juostos žvaigždė – James McAvoy, kuris tikrai sužibėjo filmo traileryje ir neabejoju įtikinamai suvadins visas 24-ias jo personažą, kamuojančias asmenybes.

2. „Loganas” (angl. „Logan”). Trečioji, solinė ir deja, finalinė Logano kino juosta, kurią būtų nuodėmė praleisti betkuriam Xmen’ų gerbėjui (tarp jų ir man).

3. „Galaktikos Sergėtojai 2” (angl. „Guardians of the Galaxy vol. 2”). Nuostabus aktorių kolektyvas (Chris Pratt, Bradley Cooper, Zoe Saldana), nostalgija atsiduodantis garso takelis, puikus bei kandus humoras, visa tai – dar viena fantastiškai atrodanti Marvel komiksų ekranizacija.

4. „Svetimas: Pažadas” (angl.  „Alien: Covenant“). Ridley Scott ir vėl neapleidžia savo gerbėjų, tęsdamas 2012-ųjų filmo „Prometėjas“ (angl. „Prometheus“) siužetą, tik šįsyk tęsinys atrodo gerokai tamsesnis, niūresnis ir žadantis daugiau krūpčiojimų.

5. „Diunkerkas” (angl. „Dunkirk“). Turbūt tai pats laukiamiausias istorinis-karinis 2017-ųjų metų filmas, kuriame verta tikėtis ne tik epinių karo scenų, režisuotų paties Christopher’io Nolan’o, bet ir kvapą gniaužiančio garso takelio kuriam deriguos pats Hans’as Zimmer’is. P.S. Tikrai laukiu šio filmo ne dėl Harry Styles.

6. „Tamsos bokštas” (angl. „The Dark Tower“). Idris Elba ir Matthew McConaughey mokslinės fantastikos, siaubo vesterne? O taip! Magija, monstrai ir revolveriai? Laukiu nesulaukiu kaip atrodys dar viena, siaubo meistro Stephen’o Kingo’o kūrinių adaptacija.

7. „Tai” (angl. „ IT“). Kultinio ir šiurpą keliančio 1990-ųjų filmo, perdirbinys, tiesą sakant, atrodantis dar šiurpiau nei originalas. Jau dabar pradedu ilgėtis tų naktų, kai galėdavau užmigti išjungus šviesą.

8. „Kingsman: Auksinis ratas” (angl. „Kingsman: The Golden Circle“). vienos geriausių šnipų, veiksmo komedijos tęsinys, kuriame sugrįžta seni herojai (Colin’as Firth’as), o taipogi į aktorių kolektyvą įsilieja ne ką blankesnė Holivudo žaigždė – Julianne Moore, suvaidinsianti pagrindinę juostos antagonistę. Greičiau ateitų spalis, nes jau nekantrauju pasimėgauti gera britiško humoro ir amerikietiško veiksmo doze.

9. „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049” (angl. „Blade Runner 2049“). Ši neo-noir žanro juosta vien dėl Harrison’o Ford’o ir Ryan’o Gosling’o tandemo patenka į mano “laukiamiausių filmų” sąrašą, taipogi itin smalsu kaip įvykiai tęsiasi po pirmosios filmo dallies, praėjus 30-čiai metų.

10. „Teisingumo Lyga” (angl. „Justice League“). Voila! Dar viena holivudinė tendencija – komiksų adaptacija; tačiau mano nuojauta kužda, jog šis projektas su tokiais aktoriais kaip Ben Affleck, Ezra Miller ar Jesse Eisenberg neturėtų nuvilti nei ištikimų fanų, nei veiksmo filmų gerbėjų; tai nesunkiai padėjo nuspręsti “teaser’is”, pasidalintas San Diego Comic-Con tarptautiniame festivalyje.

Andrius Šatas:

Prieš pasirinkdamas 10 laukiamiausių 2017 metų filmų, svarsčiau ar surinksiu pilną topą. Dabar galvoju, kaip atrinkti tik 10. Atrodo, kad šie metai tarp jau įprastų tęsinių pasiūlys ir nemažai šviežesnio kino, kuris, tikiuosi, atneš daugiau įvairovės į teatrus.

Kaip minėjau, nebuvo lengva sutilpti į 10 filmų, todėl teko išmesti porą įdomių variantų, kaip Roberto de Niro (labai įdomus aktoriaus pasirinkimas) senstančio stand-up komiko istoriją filme „The Comedian“; panašu, kad komišką + jaukų Woody Harrelseno vaidmenį filme apie gyvenimą unikaliai gyvenantį žmogelį „Wilson”; ir „Lady Macbeth” – režisieriaus Williamo Oldroydo debiutą. Nesate girėdėję, kas jis toks? Panašu, kad tai tuojau pasikeis, nes jau dabar kritikai nenutyla, koks šviežias ir stiprus yra šis filmas.

Mano topas:

1. „Priešnuodis gyvenimui“ (angl. „A Cure For Wellness“). Pradėsiu nuo jau greit teatruose atsirasiančio mistinio trilerio. Jis sąraše nes įprastai, tokie filmai dar neįpusėjus anonsui dažniausiai „susimauna“ ir neišlaiko įtampos ir paslapties net iki trailerio pabaigos. Tai čia tos dvi minutės suteikia vilties, kad kine mūsų laukia pora valandų įtampos ir mistikos.

2. „Tamsiausia valanda“ (angl. „Darkest hour“). Paskutinis įspūdį man palikęs biografinis filmas buvo „Linkolnas“, kuris nors ir buvo puikiai pagamintas ir suvaidintas, vistiek aptarė istorijos dalį, į kurią truputį sunkiau įsijausti nebūnant amerikiečiu. Tai šitai gali būti pataisyta šiemet, su Vinstono Čerčilio biografiniu filmu, kur vieną svarbiausių Antrojo Pasaulinio Karo figūrą vaidina niekad nenuviliantis (ir beveik neatpažįstamai filmui pasikeitęs Gary Oldmanas).

3. „Diunkerkas” (angl. „Dunkirk“). Po pirmojo pilnos trukmės anonso šiek tiek sumažinau lūkesčius naujausiam režisieriaus C. Nolano filmui, nes atrodo filmas gali būti pernelyg ambicingas ir gali būti per daug atskirų istorijų, kad pavyktų jas sujungti į vieną. Bet Nolanas savo ankstesniais filmais įrodė, kad dirba atskiroje lygoje ir net jo prasčiausias filmas tikriausiai patektų į metų geriausiųjų topą.

4. „Žvaigždžių Karai: VIII epizodas“ (angl. „Star Wars Episode VIII“). Po 7-ojo epizodo ir “Šelmis-1” aš esu įtikintas, kad frančizė yra gerose rankose ir juda gera linkme. Taip pat kalbama, kad 8-as epizodas bus kiek tamsesnis savo istorija, kas tik pasunkina laukimą iki kitų Kalėdų.

5. „Gyvenimas“ (angl. „Life“). Kosmosas, Jake Gyllenhaalas ir pirmasis žmonijos kontaktas su nežemiška gyvybės forma skamba kaip labai smagios dvi valandos kino teatre.

6. „Free Fire“. Vienas smagiausių radinių kitiems metams. Įsivaizduokite Q. Tarantino „Reservoir Dogs“, kur visas veiksmas vyksta vienoje patalpoje ir Guy Ritchie Britiškas veiksmo komedijas, ir gausite „Free Fire“. Šioks toks eksperimentas kine, kuris iš anonso, atrodo, gali būti labai pavykęs.

7. „Loganas“ (angl. „Logan“). Atsimenu laikus, kai laukdavau naujo superherojų filmo. Dabar gi, kas kelis mėnesius pasirodantys Marvel ir DC herojų filmai susiliejo į vieną jau imančią pabosti masę. „Loganas“ atrodo kaip puiki alternatyva jau matytam veiksmui. Visi jau pažsįtam tuos veikėjus, ir žinom kiek suktukų jie gali atlikti per dvi valandas, dabar norisi pasigilinti, kas jie tokie ir kaip yra motyvuoti iš vidaus. Iš anonso gerokai tamsesnė ir asmeniškesnė herojaus istorija žada būtent tai, kas suteikia man vilties, kad šis filmas gali tapti dar vienu „Batmanu“, kuris pastums komiksų herojų filmus įdomesne kryptimi.

8. „Traukinių žymėjimas 2“ (angl. „T2: Trainspotting“). Pirmoji „Traukinių žymėjimo“ dalis savyje talpino naujų idėjų pasakoti istorijai tiek vizualiai, tiek verbaliai. Ir tai, atrodė, buvo filmas su istorijos pradžia ir pabaiga, todėl nebuvau sužavėtas idėja apie filmo tesinį. Bet anonsas pakeitė mano nuomonę, nes panašu, kad ta pati kino kūrėjų komanda prie istorijos grįžta su naujomis įžvalgomis ir idėjomis, kurios bent dabar iškelia filmą iš „tęsinio vardan tęsinio (gerai, gal labiau vardan lengvų pinigų)“ kategorijos.

9. „Split“. Šis filmas visiškai nėra garantuotas reikalas. Statant pinigus, gal net protingiau būtų statyti už tai, kad nieko gero iš jo nebus. Tačiau pati idėja yra be galo įdomi. Vyras, savyje talpinantis 24-ias skirtingas asmenybes, kurių jis pats negali suvaldyti. Bus įdomu pamatyti, kaip aktorius James McAvoy susitvarkys su tokiu masyviu vaidmeniu, bei kaip, kažkada daug žadėjęs režisierius, M. Night Shyamalanas dar kartą pabandys įtikinti žiūrovus tokia neįtikėtina istorija.

10. „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ (angl. „Blade Runner 2049“). Turiu prisipažinti, kad nemačiau originalo, įkvėpusio šį tęsinį, tačiau pamatęs, kas prisideda prie naujos versijos kūrimo, negalėjau neįtraukti filmo į topą. „Atvykimo“ ir „Kalinių“ režisierius Denis Villeneuve‘as, Ryanas Goslingas, savo vaidmeniui grįžtantis Harrisonas Fordas ir pirmosios dalies režisierius Ridley Scottas, kuris šįkart prisidės kaip prodiuseris. Gal ir anksti spėlioti, bet panašu, kad laukia įspūdingas serijos sugrįžimas.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles