Kathryn Bigelow kurs filmą apie Talibano kalintą amerikiečių karį

Kathryn Bigelow kurs filmą apie Talibano kalintą amerikiečių karį

Pavydėtinos sėkmės susilaukęs filmas „Amerikiečių snaiperis“ (angl. „American Sniper“), praėjusį savaitgalį tapęs pelningiausiu 2014 metų filmu Šiaurės Amerikoje, keičia Holivudo nuotaikas. Vis daugiau studijų dabar skuba ruošti su karu susijusias juostas ir karinių filmų specialistė Kathryn Bigelow nėra išimtis.

Pasak tinklapio „Deadline“ žurnalisto Mike‘o Flemingo, garsioji režisierė šiuo metu planuoja kurti tikra istorija paremtą filmą apie į nelaisvę patekusį amerikiečių karį. Juostoje bus pasakojama apie Bowe‘ą Bergdahlą, kuris misijos Afganistane metu netyčia nuklydęs nuo savo bazės buvo pagrobtas Talibano karių. 2014 metų gegužę JAV vyriausybė išlaisvino B. Bergdahlą mainais į penkis Gvantanamo bazėje kalintus Talibano kovotojus. B. Bergdahlas nelaisvėje praleido net penkerius metus.

Jau praėjusią vasarą buvo pasirodę gandai, kad K. Bigelow susidomėjo šia istorija ir planuoja pagal ją kurti filmą, tačiau dabar viskas tampa realybe. Pranešama, kad K. Bigelow filmą kurs su ištikimuoju savo scenaristu Marku Boalu. Kartu jie jau sukūrė du karinius filmus – 2009-ųjų „Išminuotojų būrį“ (angl. „The Hurt Locker“) ir 2012-ųjų „Taikinį #1“. Abu filmai buvo gausiai apipilti įvairiausiais apdovanojimais, o „Išminuotojų būrys“ laimėjo geriausio filmo, režisieriaus ir scenarijaus Oskarus. Tikėtina, kad studijos naujuoju K. Bigelow darbu susidomės itin rimtai, kadangi jis gali būti rimtas pretendentas į geriausius metų filmus, kad ir kada jis būtų sukurtas.

Ši žinia taip pat reiškia, kad K. Bigelow dar toliau nukelia savo kitą ambicingą projektą, pavadinimu „Triguba siena“ (angl. „Triple Frontier“). Filmas turėtų pasakoti apie Argentinos, Brazilijos ir Paragvajaus pasienyje vykstančias narkotikų kartelių kovas. Jį buvo planuojama kurti dar prieš du metus, o pagrindinis vaidmuo tuomet atiteko Tomui Hanksui, tačiau projektas buvo nukeltas ir dabar neaišku, kada jis bus atgaivintas.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles