„Karibų piratai 5“ keliauja į Australiją

„Karibų piratai 5“ keliauja į Australiją

Australijos valdžia studijai „Disney“ skirs 20 milijonų dolerių penktajai „Karibų piratų“ (angl. Pirates of the Caribbean) daliai sukurti. Toks dosnus poelgis siejasi su tuo, jog norima, kad filmavimas vyktų būtent jų šalyje. Taip pat Australijos valdžia leis gerokai sutaupyti filmo kūrėjams, suteikdama jiems nemažai nuolaidų. Dėl taip gerai susiklosčiusios padėties studija sutaupys nemažai lėšų ir gerokai sumažins filmo kūrimo biudžetą.

Šiek tiek anksčiau studija „Disney“ norėjo gauti tokią pačias sąlygas filmui „20 000 mylių po vandenių: Kapitonas Nemo“ (angl. 20,000 Leagues Under the Sea: Captain Nemo), tačiau dėl tuometinių režisieriaus Davido Fincher‘io nesutarimų su prodiuseriais, projektą teko užšaldyti. Šis įvykis pastūmėjo „Piratų“ franšizės prodiuserį Jerry Bruckheimerį susitarti dėl penktojo filmo, kurio premjera jau kelis kartus buvo nustumiama dėl išaugusio biudžeto. Šiuo metu juostos biudžetas siekia 200 mln. dol, kurių apie 30 proc., kaip tikis studija, padengs Australijos vyriausybė.

„Disney“ atstovų teigimu, Australija puiki vieta filmavimui, todėl toks pasirinkimas nėra vien tik dėl finansinės naudos. Šalis jau nuo seniausių laikų traukia kino režisierius ir patį Holivudą, tačiau pastaraisiais metais, dėl valiutų kurso kitimo ir kitų finansinių problemų, susijusių su kino pramone, kūrėjai tampa retais svečiais šiame šiltame krašte.

Šiuo metu skandinavų režisieriai Joachimas Roenningas ir Espenas Sandbergas Australijos žemyne ieško filmavimui tinkamos vietovės. Filmavimo darbų pradžia numatyta 2015 metų sausį, o juostos premjera turi įvykti 2017 m. liepos 7 dieną. Į juostą sugrįš Johnny‘is Deppas, kuris jau penktą kartą suvaidins kapitoną Džeką Sperou. Taip pat filme turėtume pamatyti Christophą Waltzą, Geoffrey Rushą ir Jacką Davenportą.

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. VytautasM / 2014 rugsėjo 2

    Po netikusio (ar nuvylusio), nelabai reikalingo „On Stranger Tides“ jau kaip ir dzin kur jie keliauja. Ir ar apskritai kažką ruošiasi kurti. Bet tai aišku Bruckheimer’iui reikia potencialiai pelningo filmo. Jau 4-5 metus nekaip jam sekasi su filmų pajamom.