„Juros periodo pasaulis: Kritusi karalystė” kūrėjai žada daugiausiai praktinių efektų, nei bet kuriame kitame šios serijos tęsinyje

„Juros periodo pasaulis: Kritusi karalystė” kūrėjai žada daugiausiai praktinių efektų, nei bet kuriame kitame šios serijos tęsinyje

Sunku pasiginčyti, kad už nemažą dalį 1993-aisiais pasirodžiusio „Juros periodo parko“ žavesio buvo atsakingas tiek Johnas Williamsas, parašęs įspūdingą muzikos takelį (juk jau niūniuojate jį galvoje, tiesa?), tiek specialių efektų komanda, pristačiusi šūsnį inovacijų.

Atsižvelgiant į šiemet 25-us metus skaičiuojančio „Juros periodo parko“ amžių, sunku patikėti, kad dalis specialiųjų efektų išliko gan realistiški. Už tai reikia dėkoti komandai, nusprendusiai nesukišti visų pajėgų į kompiuterinę 3D grafiką (CGI), o kombinuoti realius vaizdus su 3D animacija. Taip gimė garsioji tiranozauro rex scena – daugiau nei pusėje matomų kadrų dinozaurą „vaidina“ Stano Winstono komandos sukurtas robotas-modelis, o CGI pasirodo tik tada, kai tiranozauras matomas visu stotu.

Puikiai sutikta ketvirta serijos dalis „Juros periodo pasaulis“ (2015 m.) iš pirmojo filmo puristų susilaukė šiek tiek kritikos dėl perteklinio 3D grafikos naudojimo, tačiau dėl naujosios filmo dalies jie gali lengviau atsipūsti.

Filmo prodiuseris Frankas Marshallas atskleidė šiek tiek detalių: „Mes turime daugiausiai praktinių dinozaurų modelių nuo „Juros periodo parko“ laikų – daug daugiau, nei bet kurioje kitoje dalyje. Išskyrus, žinoma, „Juros periodo parką“ – pasakoja jis.

Reikia pripažinti, kad visgi filmo efektai yra tik viena iš daugelio jo sudedamųjų, tad galbūt nereiktų taip sureikšminti šio mažo pareiškimo. Kita vertus, paskutiniai keli „Žvaigždžių karų“ filmai, sugrįžę prie didesnio kiekio praktinių efektų, susilaukė gausių liaupsių. Bet kokiu atveju, įsitikinsime viskuo savo akimis, kai „Juros periodo pasaulis: Kritusi karalystė” pasirodys kinuose birželio 8-ąją.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles