Jeremy Clarksonas atleidžiamas iš „Aukščiausios pavaros“

Jeremy Clarksonas atleidžiamas iš „Aukščiausios pavaros“

Prieš porą savaičių prasidėjusi drama dėl Jeremy Clarksono ateities laidoje „Aukščiausia pavara“ (angl. „Top Gear“) šiandien pasiekė kulminaciją. Kaip oficialiai paskelbė britų nacionalinis transliuotojas BBC, J. Clarksono kontraktas daugiau nebus pratęstas.

Istorija prasidėjo prieš porą savaičių, kuomet J. Clarksonas pradėjo užgaulioti laidos prodiuserį Oisiną Tymoną dėl maisto trūkumo laidos filmavimo metu. Konflikto metu J. Clarksonas trenkė prodiuseriui į veidą, o šis dėl to turėjo vykti į ligoninę. Iškart po incidento BBC sustabdė „Aukščiausios pavaros“ rodymą ir pradėjo tyrimą, po kurio paskelbė, jog toks J. Clarksono elgesys yra nepateisinamas ir jis daugiau negali vesti šios laidos.

Toks sprendimas neabejotinai atsilieps abiems pusėms. „Aukščiausia pavara“ oficialiai yra laikoma pačia žiūrimiausia laida visame pasaulyje, kuri yra rodoma 170 šalių ir ją kiekvieną savaitę žiūri apie 350 milijonų žiūrovų. Vien praėjusiais metais BBC laida atnešė 150 milijonų svarų (apie 200 milijonų eurų) pajamų.

„Aukščiausia pavara“ yra laida, rodoma jau ne vieną dešimtmetį, tačiau tokį populiarumą ji įgavo tik nuo 2002 metų, kuomet jos vedėjais tapo J. Clarksonas, Richardas Hammondas ir Jamesas May‘us. Šio trejeto žaismingi konfliktai ir ambicingi projektai ilgainiui tapo didžiausiu traukos objektu pačioje laidoje, kuri teoriškai yra apie automobilius, tačiau yra žiūrima ne vien automobilių mylėtojų.

J. Clarksonas už savo pasisakymus laidoje ne vieną kartą buvo įsivėlęs į skandalus. Praėjusiais metais dėl rasistinių komentarų kuriam laikui buvo suspenduotas jo darbas laidoje. Jo komentarai taip pat yra užgavę ir įvairių valstybių, kuriose buvo filmuojama laida, gyventojus. Tačiau viena iš J. Clarksono ir pačios laidos populiarumo priežasčių ir buvo jo skandalai bei aštrūs pasisakymai.

Kol kas laidos ateitis nėra aiški. Nors į skandalą J. May‘us ir R. Hammondas nebuvo įsivėlę ir teoriškai jie vis dar lieka laidos vedėjais, mažai tikėtina, kad jie „Aukščiausią pavarą“ ves be J. Clarksono. Trejeto kontraktai turėjo pasibaigti šio sezono, kuris yra jau 22-asis, pabaigoje ir nepanašu, jog jie bus pratęsti. Kol kas išlieka ir teorinė galimybė, jog J. Clarksonas dar grįš į laidą paskutiniam pasirodymui, tačiau tai kol kas tėra tik spėliojimai.

Bet kokiu atveju, žinant tai, kokią gerbėjų armiją turi šis trejetas (peticiją už J. Clarksono sugrąžinimą į laidą pasirašė daugiau nei milijonas žmonių), ne viena televizija sieks juos priglausti, todėl tikėtina, kad juos kartu dar galėsime pamatyti.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles