Jau sausis, bet Oskarų ceremonija vis dar neturi vedėjo

Jau sausis, bet Oskarų ceremonija vis dar neturi vedėjo

Žiemos šventės baigia praeiti ir daugeliui į biurus grįžusių Holivudo gyventojų, kartu su Naujaisiais metais išaušo gan skausminga mintis, kad JAV kino meno ir mokslo akademija vis dar nerado vedėjo 91-ąjai Oskarų ceremonijai, kuri vyks vasario 24 d. – t. y.  vos už 50 dienų.

Lygiai prieš mėnesį, gruodžio 4 d. Akademija tarėsi išsprendusi šią problemą, kai paskelbė, jog ši garbė atiteks Kevinui Hartui. Tačiau vos po dviejų dienų K. Hartui teko atsisakyti šių pareigų dėl sąmoningo nenoro atsiprašyti už anksčiau socialiniuose tinkluose publikuotus homofobiško turinio įrašus, kurie, paskelbus apie K. Harto kandidatūrą, vėl iškilo į viešumą. Nuo tada Donna Gigliotti, pirmą kartą prodiusuojanti ceremonijos televizijos transliaciją, uždarame pokalbyje susitiko su Akademijos generaline direktore Dawn Hudson ir prezidentu Johnu Bailey’iu. Šaltinis, artimas 300 Akademijos personalo narių ir 54 valdybos nariams, leidiniui „The Hollywood Reporter“ atskleidė, kad jie net neįsivaizduoja, kaip visi šie reikalai galėtų pajudėti, tačiau yra susitelkę, kadangi svarbiausia Holivudo naktis nenumaldomai artėja. Tik du kartus – 2002 m., kai sausio 7 d. buvo paskelbta, kad 74-ąją Oskarų ceremoniją ves Whoopi Goldberg, ir 2006 m. sausio 5 d., kai atitinkama garbė teko 78-osios ceremonijos vedėjui Jonui Stewartui, vakaro šeimininko ar šeimininkės paieškos nusitęsė iki tų metų, kai vyksta pati ceremonija.

Žinoma tik tiek, ko akademija ir Oskarų ceremoniją transliuojanti „ABC“ televizija tikrai nenori. O jie tikrai nenori kandidatų, turinčių socialinių prieštarų (ypač po K. Harto atvejo), kadangi buvo padaryta išvada, jog politiškai pasisakantys vakaro vedėjai kelerius paskutinius metus sumažino renginio populiarumą; taip pat jie nenori vedėjo, priimtino vyresniems žiūrovams, kurie šiaip ar taip žiūrės ceremoniją, nesvarbu, kas ją bevestų.

Vienas ar abu šie reikalavimai atmeta didžiąją dalį ankstesnių vedėjų – Billy Crystalą (kurio pasirodymas juodai nudažytu veidu 84-ojoje ceremonijoje dabar neabejotinai būtų traktuojamas kaip problematinis), Steve‘ą Martiną, Davidą Lettermaną ir W. Goldberg, taip pat kontroversiškai vertinamą Alecą Baldwiną (kuris vaidina Donaldą Trumpą televizijos laidoje „Saturday Night Live“), Sethą MacFarlane‘ą (kuris buvo apkaltintas mizoginija 85-ojoje Oskarų ceremonijoje) ir Chrisą Rocką (kuris juokelio taikiniu pasirinko azijiečius vaikus 88-ojoje ceremonijoje). Ir viena ar abi šios priežastys taip pat atmestų keletą galimų įdomių kandidatūrų – tokių kaip Ricky Gervaisas, Hannah Gadsby, RuPaul, Sarah Silverman, Billą Maherį ar Dave‘ą Chapelle – greičiausiai kvietimų tapti vakaro vedėjais jie negaus.

Dar viena padėtį komplikuojanti aplinkybė yra vadinamasis Harto faktorius. Kas bebūtų išrinktas ceremonijos vedėju ar vedėja, po K. Harto pasitraukimo žinos – ir žinos, kad kiti žino, – kad jis ar ji tebuvo atsarginis variantas, antras pasirinkimas. Dar daugiau, galimi kandidatai į dar kitų metų ceremonijos vedėjus, pavyzdžiui Dwayne‘as Johnsonas, greičiausiai nesutiktų priimti pasiūlymo ceremoniją vesti šiais metais, nenorėdami pasirodyti besipelnantys iš savo draugo nesėkmės.

Pasirinkimų sąrašą susiaurina ir kiti aspektai. Vakaro vedėjas ar vedėja negali būti artimai susijęs/ susijusi su konkuruojančia televizija. Vakaro vedėju ar vedėja negali tapti ir tie, kurie šį sezoną jau pasižadėjo vesti kitas apdovanojimų ceremonijas – taigi ne Sandra Oh ir Andy Sembergas (Auksinių gaublių ceremonijos vedėjai), ir ne Megan Mullally (SAG apdovanojimai). Į šią poziciją negali pretenduoti Tiffany Haddish, kurios pasirodymas pernai per nominacijų skelbimą užkirto bet kokias tolesnes ateities perspektyvas, kai tik apie tai sužinojo Akademijos prezidentas, nei Amy Schumer, skaičiuojanti paskutinius nėštumo mėnesius, nei Hugh Jackmanas, kuris kasdien keletą valandų repetuoja besiruošdamas savo pasauliniam koncertiniam turui, numatytam pavasarį.

Kai kurios garsenybės, kurias Akademija mielai matytų kaip vakaro vedėjus, jau anksčiau yra viešai pareiškusios, kad niekada to nenorėtų daryti. Tarp jų – Justinas Timberlake‘as, Melissa McCarthy, Jerry Seinfeldas, Julia Louis-Dreyfus, Johnas Krasinskis, Tina Fey ir Amy Poehler. Dar kiti, kurie būtų visai neblogas pasirinkimas, stokoja savybių reikalingų tam, kad gautų „ABC“ palaiminimą.

Kadangi laikas tirpsta, galimybė, kad bus keletas vedėjų, kuri anksčiau atrodė visai patraukliai, irgi tolydžio mąžta – Akademija ir „ABC“ neabejotinai jau pradėjo planuoti renginio scenarijų. Savo ruožtu, didėja tikimybė, kad galutinis variantas bus iš serijos „skambutis draugui“. Kitaip tariant, „ABC“, Akademija ar D. Gigliotti turės kam nors paskambinti prašydami padaryti paslaugą.

Tokiu atveju, jei nebus rasta jokios kitos alternatyvos, tiesioginio skambučio iš „ABC“ motininės „Disney“ kompanijos direktoriaus Bobo Igerio sulauktų Jimmy Kimmelis – dviejų paskutinių ceremonijų vedėjas. Ir nors jis yra aiškiai pareiškęs, kad daugiau to daryti nenorėtų, vis tik tokiu atveju sunku būtų pasakyti „ne“. Analogiškų skambučių taip pat galėtų sulaukti Linas-Manuelis Miranda (nors nuo sausio 27 d. jis turėtų būti Puerto Rike) ir / ar „Disney“ studijos kurtame filme „Merė Popins grįžta“ (angl. „Mary Poppins Returns“) pagrindinį stebuklingosios auklės vaidmenį atlikusi Emily Blunt.

Savo ruožtu Akademija galėtų paskolinti vieną ar kelis aktorius, kurie buvo ar yra jos valdytojų tarybos nariai: pavyzdžiui, Whoopi Goldberg, kuri, be kita ko, kasdien pasirodo „ABC“ eteryje, Laurą Dern, kuri, tikėtina, galėtų pasirodyti su kuriuo nors kolega iš  serialo „Dideli maži melai“ (angl. „Big Little Lies“), ar jos seną draugę Ellen DeGeneres, kuri vedė 79-ąją ir 86-ąją ceremonijas, bet nepareiškė didelio noro sugrįžti, ar net Tomą Hanksą, liepą baigusį savo pareigas taryboje, tačiau išliekantį glaudžiai susijusį su Akademijos reikalais.

Iš savo pusės D. Gigliotti galėtų kreiptis į Jennifer Lawrence, kurią pavertė žvaigžde filme „Optimisto dienoraštis“ (angl. „Silver Linings Playbook“). J. Lawrence 2017 m. mėgdavo pasireikšti vėlyvojo vakaro šou ir galbūt sutiktų vesti Oskarų ceremoniją, jei būtų suporuota su jai patinkančiu partneriu, pavyzdžiui, Chrisu Prattu, su kuriuo kartu vaidino „Pakeleiviuose“ (angl. „Passengers“), tačiau prisiminus 83-iąją Oskarų ceremoniją, kurią kartu katastrofiškai vedė Jamesas Franco ir Anne Hathaway, tokia galimybė atrodo mažai tikėtina.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles