Išrinktas Makedonijos kandidatas į Oskarus

Išrinktas Makedonijos kandidatas į Oskarus

Tėvo ir sūnaus Rade ir Danilo Šerbedžija režisuota drama „Skopjės išvadavimas“ (mak. „Osloboduvanje na Skopje“, 2016 m.) išrinkta atstovauti Makedonijai kaip šios šalies kandidatė, pretenduojanti į Oskarą geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje. Šeiminis duetas ne tik režisavo, tačiau kartu ir rašė scenarijų.

Filmas, sukurtas pagal žymią to paties pavadinimo jugoslavų teatro pjesę, parašytą Dušano Jovanovičiaus, yra ištisa Antrojo pasaulinio karo epopėja. Prie jo sukūrimo prisidėjo prodiuserių kompanijos ir Makedonijos, Kroatijos, Suomijos bei Didžiosios Britanijos.

Be vieno iš režisierių – R. Šerbadžijos – juostoje taip pat bus galima išvysti suomių aktorių Mikko Nousiaineną (Lietuvos žiūrovams pažįstamą iš juostos „Dvi naktys iki ryto“ (suom. „2 yötä aamuun“, 2015 m.), kroatę Luciją Šerbedžiją, makedoniečius Silviją Stojanovską, Davidą Todosovskį ir Petarą Mirčevskį. Muziką filmui kūrė žymus Makedoniečių gitaristas Vlatko Stefanovskis ir suomių kompozitorius Tuomasas Kantelinenas.

Šis filmas taps debiutu septyniasdešimtmečiui aktoriui Rade Šerbedžijai – gyvajai jugoslaviško kino legendai ir tarptautinėje arenoje vienam žinomiausių Balkanų šalių aktorių. R. Šerbedžija vaidino daugelyje Holivudo filmų, tarp kurių ir paskutinis Stanley Kubricko darbas „Plačiai užmerktos akys“ (angl. „Eyes Wide Shut“, 1999 m.). Jo sūnus Danilo yra žinomas kaip komiškos dramos „72 dienos“ kūrėjas.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles