Isabelle Huppert apdovanota Gothamo nepriklausomo kino apdovanojimuose

Isabelle Huppert apdovanota Gothamo nepriklausomo kino apdovanojimuose

26-iuose Gothamo nepriklausomo kino apdovanojimuose nurungusi tokias varžoves kaip Natalie Portman („Jackie“), Kate Beckinsale („Meilė ir draugystė“ / angl. „Love & Friendship“), Anette Bening („Dvidešimtojo amžiaus moteris“ / angl. „20th Century Woman“) ir Ruth Negga („Loving“), kaip geriausia aktorė vainikuota prancūzė Isabelle Huppert žengė pirmą žingsnį būsimo Oskaro link. Nors šįkart trūko vienos rimtos konkurentės – Emos Stoun („Kalifornijos svajos“ / angl. „La La Land“), kuri, beveik neabejojama, bus tarp nominančių, – istorija palanki I. Huppert – 2014 m. analogišką Gothamo nepriklausomo kino apdovanojimą laimėjusi amerikietė Julianne Moor triumfavo ir Oskarų ceremonijoje. Oskarai bus teikiami vasario 26 d., nominantai skelbiami sausio 24 d. Tiesa, kiek anksčiau bus teikiami kiti svarbūs kino meno apdovanojimai – Auksiniai gaubliai, neretai vadinami Oskarų pranašais. 74-oji Auksinių gaublių ceremonija vyks sausio 8 d., o nominantai paaiškės jau gruodžio 12 d.

I. Huppert Niujorke apdovanota už išskirtinį pasirodymą bendrame prancūzų ir vokiečių filme „Ji“ (pranc. „Elle“), kurį režisavo olandas Paulas Verhoevenas. Juosta buvo pristatyta Kanų kino konkursinėje programoje, taip pat teikiama Oskarui kaip Prancūzijos kandidatas geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje. Šis įvertinimas papildė ir taip gausią I. Huppert apdovanojimų kolekciją, kurioje, be kita ko yra ir dvi Kanų festivalio palmės šakelės už geriausią moters vaidmenį (1978 m. už vaidmenį romantinėje dramoje „Nėrėja“ (pranc. „La Dentellière“), kurią režisavo Claude‘as Goretta, ir 2001 m. už pasirodymą Michaelio Haneke‘s muzikinėje romantinėje dramoje „Pianistė“ (pranc. „La pianiste“), pagal Nobelio premijos laureatės Elfriede‘s Jelinek romaną); dvi Venecijos festivalio Volpi taurės (1988 m. už vaidmenį Claude‘o Chabrolio romantinėje dramoje „Moterų reikalas“ (pranc. „Une affaire de femmes“) ir 1995 m. už pasirodymą kitoje to paties režisieriaus juostoje „Ceremonija“ (pranc. „La Cérémonie“), pagal Ruth Rendell romaną); Sidabrinis lokys iš Berlyno kino festivalio (2002 m. bendras apdovanojimas visoms François Ozono kriminalinės muzikinės komedijos „8 moterys“ (pranc. „8 femmes”) aktorėms), 13 Cezario nominacijų geriausios aktorės kategorijoje (iš kurių viena tapo apdovanojimu – 1996 m.už vaidmenį jau minėtoje juostoje „Ceremonija“), trys Lumière‘ų prizai, trys Europos kino apdovanojimai, viena BAFTA statulėlė, du Italijos kino akademijos Donatello Dovydo (David di Donatello) apdovanojimai ir didžiulė krūva apdovanojimų iš viso pasaulio, įskaitant San Sebastiano, Lokarno ir Karlovy Varų kino festivalių apdovanojimus už viso gyvenimo nuopelnus. Nepaisant šio ilgo apdovanojimų sąrašo ir tarptautinio pripažinimo, jos talentas kol kas nebuvo įvertintas Oskaro nominacija. Priminsime, kad šiai garsiajai statulėlei iš viso buvo nominuotos 13 aktorių už savo vaidmenis neanglakalbiuose filmuose – ir dvi iš jų laimėjo: 1962 m. italė Sophia Loren, už vaidmenį Vittorio de Sica karinėje dramoje „Dvi moterys“ (it. „La ciociara“, 1960 m.), ir 2008 m. I. Huppert tėvynainė Marion Cotillard, už įkūnytą prancūzų dainininkę Edith Piaf Olivier Dahano biografinėje muzikinėje dramoje „Edith Piaf. Rožinis gyvenimas“ (pranc. „La vie en rose“, 2007 m.).

P. Verhoeveno juosta su I. Huppert „Ji“ JAV pradėta rodyti nuo lapkričio 11 d. ir čia jai sekasi tikrai neblogai – iš pradžių šis filmas buvo rodomas tik keturiose salėse, tačiau per pirmas tris savaites šis skaičius išaugo iki 24, o vėliau – ir iki 36. Tas pats rezultatas atsispindi ir pinigine prasme – jau dabar šis filmas JAV surinko beveik 400 tūkst. JAV dolerių.

 

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles