Į Libano uždraustų filmų sarašą pateko ir „Džiunglės“

Į Libano uždraustų filmų sarašą pateko ir „Džiunglės“

Praėjusią savaitę pasirodė naujienos, jog Libanas į uždraustų filmų sąrašą įtraukė Steveno Spielbergo juostą „Valstybės paslaptis“ (angl. „The Post“). Motyvas – režisierius S. Spielbergas, 1993 m. sukūręs „Šindlerio sąrašą“ (angl. „Schindler’s List“), kurio dalis scenų buvo filmuotos Jeruzalėje.

Naujausiomis žiniomis, prie „uždraustųjų sąrašo“ prisijungia 2017 metų filmas su Danieliu Radcliffe’u – „Džiunglės“ (angl. „Jugnle“). Kadangi D. Radcliffe’o mama yra kilusi iš Izraelio, o filmo pagrindinis personažas taip pat yra Izraelio pilietis, natūralu, kad filmas buvo įtrauktas „boikotuojamo Izraelio“ juostų sąrašą. Visgi, filmas buvo rodomas Libano kino teatruose dvi savaites, bet po įvykusio konflikto tarp Libano ir Izraelio jis buvo staigiai atšauktas.

Šios šalys yra oficialiai paskelbusios karą, kurio vienas iš kovos būdų – drausti kultūrinius renginius ar filmus. Praėjusią vasarą Libane buvo uždraustas rodyti ir filmas „Nuostabioji moteris“ (angl. „Wonder Woman“) tik dėl to, kad pagrindinė aktorė Gal Gadot yra Izraelio pilietė ir savo šalyje atliko privalomąją karinę tarnybą, kuri yra taikoma visiems šios šalies gyventojams.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles