Filmas apie N. Armstrongą jau turi režisierių

Filmas apie N. Armstrongą jau turi režisierių

Neseniai festivalyje „Sundance“ dėl savo filmo „Whiplash“ išgarsėjęs režisierius Damienas Chazelle‘is imsis dešimt metų pirmyn ir atgal stumdyto filmo „Pirmasis žmogus“ (angl. „First Man“). Tai bus juosta apie legenda tapusį Neilą Armstrongą – pirmąjį žmogų, išsilaipinusį mėnulyje.

Filmą išties lydėjo labai ilgos nesėkmės. Scenarijus buvo kelis kartu perrašytas, o jokia studija nenorėjo projekto finansuoti. Galiausiai režisieriaus ir prodiuserio postas atiteko Clintui Eastwoodui, tačiau ir jis po kurio laiko atsisakė kurti istoriją apie pirmąjį žmogų mėnulyje.

Dabar filmo kūrybą perima Lietuvoje mažai žinomas, tačiau jau pripažintas kino kūrėjas D. Chazelle‘is. Jis už savo filmą „Whiplash“ festivalyje „Sundance“ buvo apdovanotas žiūrovų apdovanojimu ir didžiuoju žiuri apdovanojimu. Filmas taip pat buvo įvertintas Prancūzijoje. D. Chazelle‘io kompaniją kuriant filmą palaikys scenaristas Joshas Singeris, anksčiau rašęs scenarijų filmui „Penktoji valdžia“ (angl. „The Fifth Estate“). Jis scenarijų kurs pagal knygą „Pirmasis žmogus: Neilo A. Armstrongo gyvenimas“ (angl. „First Man: A Life of Neil A. Armstrong“). Ši knyga yra itin tiksli, mat jos autorius Jamesas Hansenas rašydamas ją nuolat bendravo su N. Armstrongo šeima ir turėjo prieigą prie visų reikalingų NASA dokumentų.

Neilas Armstrongas tarnavo jūrų laivyne ir buvo bombonešio pilotas. Dar iki sulaukdamas 23 metų jis atliko 78 bombardavimo misijas. Kiek vėliau, šeštajame dešimtmetyje, jis tapo lėktuvų modelių bandytoju. N. Armstrongas bandomuosius lėktuvus gręždavo iki jų galimybių ribos, o geri pasiekimai ir piloto įgūdžiai priartino jį prie kosminio kelio. Galiausiai pilotas, lėtai, bet užtikrintai, kilo karjeros laiptais, kol tapo astronautu.

Kol kas neaišku nei kas atliks pagrindinius vaidmenis, nei kada planuojama išleisti filmą.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles