„Džokeris“ laimi pagrindinį prizą Venecijos filmų festivalyje

„Džokeris“ laimi pagrindinį prizą Venecijos filmų festivalyje

Nors dar yra visas mėnuo, kol kino teatruose galėsime pamatyti šviežią režisieriaus Todd‘o Philips‘o bei aktoriaus Joaquin‘o Phoenix‘o Džokerio versiją, filmas jau renkasi gerus atsiliepimus bei liaupses. Prieš du metus tikriausiai niekas nebūtų patikėjęs šia situacija: po tragiškos „Teisingumo Lygos“ (angl. „Justice League“) paskelbtas Džokerio atsiradimo filmas su „Pagirių Las Vegase“ (angl. „The Hangover“) režisieriumi visiems kėlė juoką. Tačiau šiandien kritikų išgirta juosta dominavo Venecijos filmų festivalyje ir galų gale nuskynė pagrindinį prizą – Auksinį Liūtą.

Paskutiniai du filmai laimėję šį prestižinį apdovanojimą buvo Guillermo del Toro „Vandens Forma“ (angl. „The Shape of Water“) bei Alfonso Cuaron‘o „Roma“. Holivudiniai filmai, kurie laimi Auksinį Liūtą yra retenybė, bet kad tai padarytų ir komiksų adaptacija – tai yra negirdėta. Režisierius prieš kelias savaites dalinosi planais šturmuoti Oskarus su  „Džokerio“ (angl. „Joker“) filmu – naujiena, kuri vis tiek vertė skaitytojus klausiamai kreipti antakius. Po šio stulbinančio pasisekimo, Oskarų nominacijos yra garantuotos.

Kritikai bei festivalio teisėjai negailėjo pagyrimų „Džokeriui“ ir lygino šį filmą su režisieriaus Martin‘o Scorsese‘s klasikomis „Taksi Vairuotojas“ (angl. „Taxi Driver“) bei „Komedijos Karalius“ (angl. „The King of Comedy“). Juosta sukėlė daug diskusijų dėl ekstremalaus smurto bei pozityvaus, žiauraus pagrindinio veikėjo pateikimo. Prie diskusijų neužilgo galės prisijungti ir kino žiūrovai, „Džokeris“ pasirodys spalio ketvirtą dieną.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles