Didžiausios filmų pajamų staigmenos tarptautinėse rinkose 2016 metais

Didžiausios filmų pajamų staigmenos tarptautinėse rinkose 2016 metais

2016 metams skaičiuojant paskutines dienas „The Hollywood Reporter“ nusprendė panagrinėti didžiausius filmų pajamų siurprizus tarptautinėse rinkose šiais metais. Nors kai kuriems holivudiniams filmams ir nepasisekė daug uždirbti tėvynėje, kai kurių šalių kino žiūrovai šias juostas priėmė išskėstomis rankomis.

„Bridžitos Džouns kūdikis“ (angl. „Bridget Jones’s Baby“) – trečiasis ir, matyt, paskutinis kartas, kai pagrindiniame vaidmenyje pasirodo Renee Zellweger. Jungtinėse Valstijose ši romantinė komedija surinko 24 mln. JAV dolerių, o užsienio rinkose susižėrė 188 mln. JAV dolerių. „Bridžitos Džouns kūdikis“ tapo daugiausiai uždirbusiu filmu Nyderlanduose. Šioje Vakarų Europos valstybėje yra labai mylimos moteriškos komedijos, tad nenuostabu, kad trečiasis filmas apie Bridžitą Džouns buvo toks populiarus šioje tulpėmis, sūriu ir futbolu garsėjančioje šalyje.

Prie kitos romantinės komedijos „Aš prieš tave“ (angl. „Me Before You“) sėkmės tarptautinėse rinkose prisidėjo… futbolas! JAV filmas uždirbo 56 mln. JAV dolerių, o tarptautinėse rinkose susižėrė 81 procentą visų savo pajamų – 151 mln. JAV dolerių. Tokią filmo sėkmę kituose kraštuose lėmė ir pasirinkta kontraprogramavimo strategija. Filmas buvo labiau orientuotas į moterišką auditoriją ir didžiuosiuose ekranuose buvo rodomas tuo metu, kai vyko Europos futbolo čempionatas. Strategija pasitvirtino su kaupu. Filmas daugiausiai uždirbo šalyse, kuriose futbolas yra sportas nr.1 – Vokietijoje (20 mln. JAV dolerių), Brazilijoje (17 mln. JAV dolerių) ir Meksikoje (11.6 mln. JAV dolerių). Norvegijoje „Aš prieš tave“ tapo daugiausiai uždirbusiu šių metų filmu. Ir nors norvegai yra taip pat karšti futbolo entuziastai, priežastis, kodėl šis romantinis filmas taip sužavėjo šiauriečius, yra visai kita. Šioje šalyje daugelis iš proto eina dėl HBO serialo „Sostų karai“ (angl. „Game of Thrones“). Tad prie milžiniškos „Aš prieš tave“ sėkmės Norvegijoje neabejotinai prisidėjo ir tai, kad pagrindinį vaidmenį atlieka Emilia Clarke, daugeliui geriausiai pažįstama būtent dėl darbo „Sostų karuose“.

„Piktieji paukščiai. Filmas“ (angl. „The Angry Birds Movie“) taip pat neblogai pasirodė Šiaurės Europoje ir to priežastis – skandinaviška ištikimybė. „Angry Birds“ žaidimas, pagal kurį pastatytas šis animacinis filmas, buvo sukurtas suomių kompanijos „Rovio“. Tai paaiškina, kodėl 3.7 mln. JAV dolerių Suomijoje uždirbę „Piktieji paukščiai“ tapo žiūrimiausiu 2016 metų filmu šioje šalyje.

Nors „Kalifornijos svajos“ (angl. „La la land“) dar nebaigė savo kelionės per pasaulio kino teatrus, jau dabar matoma įdomi tendencija. Filmas daugiau uždirbo Pietų Korėjoje (9.3 mln. JAV dolerių) nei visoje Šiaurės Amerikoje (7.2 mln. JAV dolerių). To priežastis – korėjiečiai tiesiog pamišę dėl muzikos! Korėjos pop muzikos industrija yra taip įsigalėjusi šalyje, kad gyventojai dievina visus muzikinius filmus. Pirmasis „Kalifornijos svajų“ režisieriaus Damieno Chazelle‘io darbas „Atkirtis“ (angl. „Whiplash“) Pietų Korėjoje uždirbo 11.4 mln. JAV dolerių, o Jungtinėse Valstijose vos vos daugiau – 13 mln. JAV dolerių. Pajutę korėjiečių meilę miuziklams, kino platintojai pradėjo šioje šalyje vėl rodyti ir senesnius muzikinius filmus, pavyzdžiui, „Čikagą“ (angl. „Chicago“) ar „Operos fantomą“ (angl. „The Phantom of the Opera“).

Neskaičiuojant Šiaurės Amerikos rinkos, Clinto Eastwoodo filmas „Stebuklas virš Hadsano“ (angl. „Sully“) daugiausiai uždirbo Japonijoje – 12 mln. JAV dolerių. Japonai tiesiog pamilo pagrindinį filmo herojų Chesley‘į „Sully“ Sullenbergerą, kuris šios šalies gyventojams tapo įdomesnis už bet kokį superdidvyrį. Japonai taip pat mėgsta ir Clintą Eastwoodą, o šilti jausmai šiam režisieriui žiūrovų širdyse užgimė po jo 2006 metų karinio filmo „Laiškai iš Ivo Džimos“ (angl. „Letters From Iwo Jima“).

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles