Charlotte Rampling gailisi savo pareiškimo apie „rasizmą prieš baltaodžius“

Charlotte Rampling gailisi savo pareiškimo apie „rasizmą prieš baltaodžius“

Polemika polemikoje. Britų aktorės Charlotte‘s Rampling pareiškimas apie 2016 m. Oskarus neliko nepastebėtas. Kol didžioji Holivudo dalis šaukia apie skandalą dėl to, kad Oksarų nominantų pagrindinių kategorijų sąraše nėra juodaodžių, C. Rampling šį šurmulį ir režisieriaus Spike‘o Lee inicijuojamą ceremonijos boikotą pavadino „rasizmu prieš baltaodžius“. „Galbūt juodaodžiai aktoriai nenusipelnė atsidurti galutiniuose sąrašuose“, viešai svarstė C. Rampling, nominuota Oskarui kaip geriausia aktorė už vaidmenį Andrew Haigh‘aus dramoje „45 metai” ( angl. „45 Years”)

Nieko keisto, kad aktorės pareiškimai sulaukė spaudos – tiek europinės, tiek amerikietiškos – dėmesio, kas išprovokavo tolesnį C. Rampling atsakymą. Pajutusi, kad vis tik jos pasisakymas nebuvo labai laiku ir vietoje, C. Rampling pabandė ištaisyti padėtį: „Gailiuosi, kad mano pareiškimas, pasirodęs spaudoje, buvo nevisai teisingai interpretuotas. Tiesiog norėjau pasakyti, kad idealiame pasaulyje kiekvienas pasirodymas turėtų gauti vienodas galimybes į apdovanojimus. Šiemet esu labai pagerbta būdama viena iš šios nuostabios grupės nominuotų aktorių. Mūsų industrijoje įvairovės klausimas yra labai svarbus ir turi būti sprendžiamas. Mane labai nuramino Akademijos paskelbtas pranešimas apie pokyčius, kuriais bus bandoma įtraukti daugiau įvairovės tarp pačių Akademijos narių“.

Kilus šiai polemikai dėl įvairovės trūkumo, JAV kino meno ir mokslo akademija, teikianti Oskarus, pranešė apie keletą priemonių, kurių ketinama imtis siekiant daugiau įvairovės tarp Akademijos narių. Vienas pirmųjų žingsnių: panaikinti jau trisdešimt metų gyvuojančią sistemą, pagal kurią Akademijos nariais visam gyvenimui buvo tampama gavus Oskaro nominaciją. Naujieji Akademijos nariai galės balsuoti tik dešimt metų, o ne iki gyvos galvos. Ši teisė bus atnaujinama tik tiems, kurie per pasibaigusį dešimtmetį buvo aktyvūs kino pramonėje. Trumpai tariant – tie, kurie per dešimt metų nei vaidina, nei prodiusuoja, nei režisuoja, nei rašo scenarijus, turės atsisveikinti su savo teisė balsuoti Oskarų rinkimuose. Trys nauji Akademijos nariai bus paskirti dabar ir Akademija pritaikys: „naujų narių pasirinkimo proceso pakeitimus“.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles