Brianas de Palma kurs siaubo filmą apie H. Weinsteino skandalą

Brianas de Palma kurs siaubo filmą apie H. Weinsteino skandalą

Šiuo metu žinomas amerikiečių režisierius Brianas de Palma praeitą savaitę viešėjo Paryžiuje, kur pristatė savo pirmąjį romaną „Ar reikia gyvačių?“ (pranc. „Les serpents sont-ils nécessaires?“), parašytą kartu su advokate ir žurnaliste Susan Lehman. Lengvame, tačiau skoningame B. de Palmos parašytame romane jaučiami politinių ir seksualinių skandalų, keršto ir kraujo prieskoniai. Paryžiaus sinemateka ta proga siūlo žiūrovams susipažinti su B. de Palmos filmais ir iki liepos 4 dienos rodo jo kūrybos retrospektyvą. 77-erių metų režisierius, sukūręs tokius jau klasika tapusius filmus kaip „Žmogus su randu“ (angl. „Scarface“, 1983 m.), „Kerė“ (angl. „Carrie“, 1976), „Neliečiamieji“ (angl. „Untouchables“, 1987 m.) ar kiek naujesnius „Fatališka moteris“ (angl. „Femme Fatale“, 2002 m.) ar „Juodoji orhidėja“ (angl. „Black Dahlia“, 2006 m.), kartu savo sužadėtine S. Lehman davė interviu prancūzų leidiniui „Parisien“, kuriame kalbėjo apie naująją knygą, filmų retrospektyvą bei savo karjerą. Ir apie savo norą perkurti kiną – nepaisant pasišlykštėjimo Holivudu.

Ar pagal jūsų knygą „Ar reikia gyvačių?“ buvo ketinama kurti filmą?

Brianas de Palma: Turėjau tonas idėjų, kurias užrašiau per daugybę metų, galvodamas apie filmų scenarijus. O paskui vieną dieną tariau Susanai: ai„O jei parašytume romaną?“. Aš jai pasiūliau intrigą ir dialogus, o Susana išplėtojo personažus. Kai rašai kinui, per daug nesigilini į personažus, nes tai labai priklauso nuo aktorių, kurie juos vaidins…

Susana, ar buvo sunku dirbti kartu su Brianu?

Susan Lehman: Ne, buvo labai smagu! Brianui nuolat kyla milijonai idėjų. Pabandėme kartu pasilinksminti ir dažnai mums tai pavykdavo.

Brianai, ar ši retrospektyva Paryžiaus sinematekoje jums yra maloni?

B. de Palma: Esu labai pagerbtas dėl to, kad prancūzai pripažįsta mano kūrinius, kaip jie tai padarė 2000 m. „Pompidou“ šiuolaikinio meno centre. Štai dėl ko išleidome savo knygą Prancūzijoje, o ne JAV: atrodo, kad jūs mane suprantate geriau nei „tie“ amerikiečiai.

Kuris iš visų jūsų filmų yra jūsų mėgstamiausias?

B. de Palma: Nekenčiu šito klausimo…

Gerai, tuomet kuris yra labiausiai neįvertintas?

Brianas de Palma: „Karo aukos“ (angl. „Casualties of War“), kuris po premjeros buvo smarkiai kritikuojamas, tačiau aš manau, kad tai yra geriausias filmas apie Vietnamo karą.

Jums patinka „Žmogus su randu“?

B. de Palma: „Žmogus su randu“ yra nuostabus filmas, labai ypatingas. Tai puikiai pavykusio skirtingų talentų bendradarbiavimo pavyzdys.

Baigsite savo naują filmą „Domino“, pasakojantį apie terorizmą, kurį filmavote Danijoje, Belgijoje, Ispanijoje…

B. de Palma: Tai buvo siaubinga patirtis. Filmui trūko finansavimo, buvo smarkiai vėluojama, prodiuseris nenustojo mums meluoti ir nemokėjo atlyginimo kai kuriems mano kolegoms. Iš tiesų, visai nežinau, ar šis ilgametražis bus išleistas.

Bet jums jis patinka?

B. de Palma: Taip, neblogas.

S. Lehman: Jis tikrai labai geras.

„Nuodėminga aistra“ (angl. „Passion“) – jūsų kol kas paskutinis filmas, pasirodęs 2012 m. Kodėl laukėte penkerius metus prieš vėl grįždamas kurti kino?

B. de Palma: Jei nestatote masinio populiarumo filmų, yra labai sunku vėl kurti tikrą kiną… Niekada nebūčiau galėjęs sukurti „Karo aukų“ (1989 m.), jei prieš tai nebūčiau pastatęs „Neliečiamųjų“ (1987 m.).

Esate įniršęs ant Holivudo…

B. de Palma: Holivudas pasikeitė. Filmai apie dinozaurus ir superherojus kuriami vaikams! Nebeįmanoma ten kurti rimto kino… Nebent esate Spielbergas arba „esate“ studija. Po „Neįmanomos misijos“ (angl „Mission: Impossible“, 1996 m.), kai Tomas (Cruise‘as) pasakė, jog norėtų filmuoti tęsinį, aš jam pasakiau: „Tu gal juokauji? Kodėl aš turėčiau norėti kurti dar vieną tokį filmą?“… Po to aš sukūriau „Gyvatės akis“ (angl. „Snake Eyes“, 1998 m.), „Misiją į Marsą“ (angl. „Mission to Mars“, 2000 m.) ir tada aš pats su pasakiau: „Stop“. Mane buvo mirtinai užknisę tie baisūs filmai, kur tu kovoji su studija, norėdamas sužinoti, kiek kainuos specialieji efektai.

Kokie filmai iš paskutinių matytų jums patiko?

Susan Lehman: dieviname „Prancūzijos kaimą“ (pranc. „Un village français“). Peržiūrėjome visus sezonus ir vėl žiūrėsim iš naujo.

Brianai, ar jums buvo siūlyta kurti filmus „Netflix“?

B. de Palma: Taip, bet man reikia didelio ekrano, kadangi esu vizualinis stilistas.

Nuo spalio mėnesio visas kino pasaulis tik ir kalba apie Weinsteino skandalą…

B. de Palma: Šiuo metu rašau scenarijų filmui apie šį skandalą ir kalbuosi su prancūzų prodiuseriu. Mano personažo vardas nebus Harvey‘is Weinstein‘as. Tačiau tai bus siaubo filmas su seksualiniu priekabiautoju, o juostos veiksmas vyks kino industrijoje.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles