BAFTA laimėtojas „Aš nesu ragana“ išrinktas Didžiosios Britanijos kandidatu Oskarams

BAFTA laimėtojas „Aš nesu ragana“ išrinktas Didžiosios Britanijos kandidatu Oskarams

BAFTA apdovanojimu įvertinta už geriausią debiutą režisierės Rungano Nyoni juosta „Aš nesu ragana“ (angl. „I Am Not A Witch“) išrinkta Didžiosios Britanijos kandidatu į Oskarus geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kiek keistai, tačiau Didžioji Britanija jau keletą metų iš eilės teikia savo kandidatūras šioje kategorijoje, kadangi į ją pretenduoti gali bet kuris filmas, kuriame dominuojanti kalba nėra anglų. Filme „Aš nesu ragana“ daugiausiai kalbama čibemba (Zambijos bantu kalba) bei šiek tiek angliškai.

Juosta, kurioje vaidina Maggie Mulubwa ir Henry‘is BJ Phiri, pasakoja apie aštuonerių metų Šulu, kuri apkaltinama esanti ragana ir ištremiama į raganų stovyklą Zambijos dykumoje. Juostą režisavo Zambijoje gimusi R. Nyoni, šiuo metu gyvenanti Velse. Filmas debiutavo 2017 m. Kanų kino festivalio paralelinėje programoje „Dvi režisierių savaitės“ (pranc. „Quinzaine des réalisateurs“). Lietuvoje buvo rodytas per „Scanoramos“ festivalį.

Du Didžiosios Britanijos filmai šioje kategorijoje yra pelnę nominacijas: 1993 m. taip įvertinta režisieriaus Paulo Turnerio antikarinė drama „Palaiminta taika“ (val. „Hedd Wyn“), o 1999 m. – Paulo Morrisono romantinė drama „Solomonas ir Gynora“ (angl. „Solomon & Gaenor“) – abu šie filmai sukurti valų kalba.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles