Po pernai siautėjusių polemikos audrų dėl pernelyg baltų Oskarų, panašu, kad ir šiemet šiems apdovanojimams nepavyks išvengti politinio atspalvio. Praeitą savaitę – sausio 27 d. JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė dekretą, uždraudžiantį į šios šalies teritoriją patekti 7 musulmoniškų valstybių – Irano, Irako, Sirijos, Jemeno, Libano, Sudano ir Somalio – piliečiams. Reaguodamas į tai, Irano režisierius, Oskaro laureatas Asgharas Farhadi, kurio filmas „Komivojažierius“ (per. „Forushande“) šiemet yra nominuotas geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje, paskelbė nedalyvausiąs vasario 26 d. vyksiančioje Oskarų ceremonijoje, nors jam ir jo komandai ir būtų padaryta išimtis. Už filmą „Išsiskyrimas“ (pers. „Jodaeiye Nader az Simin“) toje pačioje kategorijoje 2011 m. Oskaru apdovanotas režisierius prisijungė prie pagrindinės filmo „Komivojažierius“ aktorės Taraneh Alidoosti, ir boikotuoti Oskarų ceremoniją. Irano žiniasklaidos agentūros išplatino oficialų A. Farhadi atsiliepimą:
„Dabar panašu, kad mano dalyvavimo galimybė atsidūrė tarp „jei“ ir „bet“, ir man tai yra nepriimtina, net jei mano kelionės atveju būtų padaryta išimtis. Vienos valstybės žeminimas, prisidengiant pretekstu dėl kitos saugumo, nėra naujas žingsnis – tai visada buvo tinkama dirva susiskaldymui ir priešiškumui. Smerkiu skriaudą, daromą mano šalies, kaip ir kitų šešių valstybių, piliečiams, kurie tiesiog nori legaliai patekti į JAV ir tikiuosi, kad dabartinė situacija netaps preliudu naujam tautų susiskaldymui.
Ketinu nedalyvauti ceremonijoje ir ją boikotuoti, taip parodydamas savo nepritarimą Trumpo politikai, nes aš pažįstu daugybę Amerikos kino industrijos bei Kino meno ir mokslo akademijos atstovų, kurie prieštarauja šiuo metu, kaip niekada įsigalėjusiam fanatizmui ir ekstremizmui. Jau daugybę metų abiejose vandenyno pusėse griežtosios linijos šalininkai savo tautiečiams bando parodyti nerealistišką ir gąsdinantį kitų kultūrų žmonių įvaizdį tiek, kad galiausiai skirtumai tampai nesutarimais, nesutarimai – priešiškumu, priešiškumas – baime. Kitiems įdiegti baimę yra vienas mėgstamiausių būdų, kuriais naudojasi siaurai mąstantys žmonės, tam, kad pateisintų savo ekstremistines ir fanatiškas pažiūras.“.