Alainas Delonas Kanuose bus apdovanotas Garbės auksine palmės šakele

Alainas Delonas Kanuose bus apdovanotas Garbės auksine palmės šakele

Jis visiškai priklauso kinui: pradedant jo nepaprastai gražiais darbais, baigiant mitais apie jį patį – 2019 m. Kanų kino festivalis Garbės auksinę palmės šakelę nusprendė skirti prancūzų kino legendai Alainui Delonui, taip pagerbiant jo nuostabų pasirodymą Septintojo meno istorijoje.

Po Jeanne Moreau, Woody Alleno, Bernardo Bertolucci, Jane Fonda, Clinto Estwoodo, Jeano-Paulio Belmondo, Manoelio de Oliveiros, Agnès‘ės Varda‘os ir Jeano-Pierre‘o Léaudo, Kanų kino festivalis džiaugiasi ir didžiuojasi, kad legendinis aktorius, sukūręs nepamirštamą vaidmenį Luchino Visconti filme „Leopardas“ (it. „Il Gattopardo“), 1963 m. laimėjusiame Auksinę palmės šakelę, sutiko priimti pasaulinės bendruomenės jam reiškiamą pagarbą.

„Kartu su Pierre‘u Lescure‘u esame laimingi, kad Alainas Delonas sutiko būti pagerbtas mūsų festivalio. Vis tik jis labai ilgai varžėsi, ilgą laiką atsisakinėjo šios Auksinės palmės šakelės, kadangi laikėsi nuostatos į Kanus važiuoti tik pagerbiant režisierius, su kuriais jis dirbo“, kalbėjo festivalio generalinis atstovas Thierry Frémaux.

Tai – kino gigantas, gyva legenda ir pasaulinė ikona. Japonijoje, kur jis yra tiesiog garbinamas, A. Delonas yra vadinamas Pavasario samurajumi. Daugiau kaip 80 filmų, nesuskaičiuojamas kiekis šedevrų ir aukščiausio lygio pasirodymų, atskleidžiančių jo artistinį lygį ir tarptautinę aurą, gražiausiai sužydusius kriminalinėje dramoje „Saulės nudeginti“ (pranc. „Plein Soleil“, 1960 m.). Šis filmas taip pat yra odė jo įžūliam grožiui: būtent su šiuo filmu René Clément‘as sukūrė Deloną – nenušlifuotą deimantą, kuriam tuomet buvo vos 25-eri metai.

(Nuotrauka – festivalio organizatorių)

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. Ema / 2019 gegužės 19

    Jis to vertas.