Aktorius Robertas Redfordas palieka kiną – išeina į užtarnautą pensiją

Aktorius Robertas Redfordas palieka kiną – išeina į užtarnautą pensiją

„Oskaro“ apdovanojimą pelnęs aktorius Robertas Redfordas pranešė, kad jis išeina į pensiją, kine išdirbęs beveik 60 metų. Nuo 1960 m. R. Redfordas atliko beveik 80 vaidmenų, prodiusavo 50, o režisavo 10 kino projektų. Per visą šį laikotarpį aktorius pelnė net keturias „Oskaro“ nominacijas, vieną jų laimėjo bei papildomai pelnė specialųjį „Oskarų“ garbės apdovanojimą 2002 m. Taip pat R. Redfordas per visą savo karjerą pelnė net 10 „Auksinių gaublių“ nominacijų, 6 iš jų laimėjo, kartu su „Emmy“ nominacijomis. Be jokios abejonės, šio aktoriaus karjera buvo lydima sėkmės.

2016 m. aktorius R. Redfordas buvo pranešęs, kad jis planuoja išeiti į pensiją po poros filmų. Paskutiniajame interviu Amerikos žurnalui „Entertainment Weekly“, R. Redfordas patvirtino, kad dabar jis tikrai traukiasi. Jo paskutinysis filmas „The Old Man & the Gun” bus išleistas jau kitą mėnesį. „Niekada nesakyk niekada, tačiau aš jau nusprendžiau, kad man jau užteks aktorystės ir po šio filmo aš judėsiu pensijos link, kadangi aktoryste užsiimu jau nuo 21 – erių. Tad pamaniau: „Gal jau užteks.“ Ir kodėl gi nepasitraukus su kažkuo labai optimistiško ir pozityvaus?“ – savo apsisprendimą komentavo R. Redfordas. Aktorius tai pat paaiškino, kaip jo apsisprendimas trauktis yra tiesiogiai susijęs su filmu „The Old Man & the Gun”, kuris pasakoja tikrą istoriją, kurioje figūruoja kriminalinis nusikaltėlis Forrestas Tuckeris, visą savo gyvenimą buvęs nusikaltėliu, prieš išeinant į pensiją: „Man, tai buvo nuostabus vaidmuo šiame gyvenimo laikotarpyje. Dalykas, kuris mane labiausiai sužavėjo šiame personaže, ir tikiuosi, kad tai bus akivaizdu filme – jis apiplėšė 17 bankų ir buvo pagautas 17 kartų, tiek pat kartų nusiųstas į kalėjimą ir 17 kartų iš jo paspruko. Tad tai privertė mane susimąstyti: ar jis nebuvo linkęs tyčia būti sugautas, kad visada galėtų mėgautis tikro gyvenimo virpuliu, kurį sukeldavo visas tas pabėgimas iš kalėjimo?“

R. Redfordas paaiškino, kad galbūt jis vis dar bus atviras pasiūlymams režisuoti naujus projektus. Nors jis yra geriausiai žinomas dėl savo vaidybos, tačiau nemažai aktorius nuveikė ir režisieriaus kėdėje. Iš tikrųjų, „Oskaro“ statulėlę jis užsidirbo už režisūrą, o ne vaidybą. Tačiau bent jau kol kas nėra 100-ta procentinio patvirtinimo, kad R. Redfordas būdamas pensijoje nuo vaidybos, vis dar režisuos. Galiausiai, jam jau 81-eri, tad galbūt jis labiau trokšta likusį gyvenimą praleisti tiesiog žiūrėdamas filmus, o ne dirbdamas ties jais.

Apžvelgus visą R. Redfordo karjerą, galima drąsiai teigti, kad jo tikrai trūks Holivude. Jis atliko daugybę fantastiškų vaidmenų filmuose per visus savo karjeros metus. Aktorius geriausiai atsimenamas iš tokių filmų kaip „Kapitonas Amerika: Žiemos karys“ (angl. „Captain America: The Winter Soldier“), „Apgaulė“ (angl. „The Sting“) ir „Viskas prarasta“ (angl. „All is Lost“). Paskutinysis aktoriaus R. Redfordo filmas „The Old Man & the Gun“  jo gerbėjus nudžiugins jau šių metų rugsėjo 28 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles