Abdellatifas Kechiche‘as imasi naujo projekto

Abdellatifas Kechiche‘as imasi naujo projekto

Praėjus beveik lygiai trejiems metams nuo daug kalbų sukėlusio ir daug dėmesio susilaukusio romantinio filmo „Adelės gyvenimas. I ir II skyrius“ („La vie d‘Adèle. Chapitre I et II“), kuris 2013 m. Kanų kino festivalyje pelnė Auksinę palmės šakelę, režisierius Abdelatifas Kechihce‘as ruošiasi kurti savo šeštąjį ilgametražį filmą. Griežtai slepiami filmavimo darbai prasidėjo rugsėjo 8 d. Prancūzijoje esančiame Seto mieste. Kokie aktoriai vaidins šiame filme, kol kas dar nėra atskleista.

Nors projektas, darbiniu pavadinimu „Mektubas yra Mektubas“ (angl. „Mektoub Is Mektoub“), ir slepiamas po devyniais užraktais, Cineuropa žurnalistams pavyko išsiaiškinti, kad būsimas filmas yra laisva François Bégaudeau knygos „Žaizda. Tikra“ (pranc. „La Blessure, la vraie“) interpretacija. Šio projekto A. Kechihce‘as ėmėsi jau prieš keletą metų – gandai apie prasidėjusį filmavimą buvo pasirodę dar 2014 m. rugpjūtį.

„Mektubas yra Mektubas“ pasajoja apie jauną scenaristą Aminą, neseniai apsigyvenusį Paryžiuje. Per vasaros atostogas jis grįžta į savo gimtąjį miestelį – prie Viduržiemio jūros pakrantės įsikūrusį kurortą. Apsuptas savo vaikystės draugų jis leidžia laiką tarp barų ir paplūdimio. Vieną vakarą Aminas sutinka Žasminą – jauną moterį, kuri sužavi jį savo dainininkės talentu. Su ja Aminas tikisi pagaliau išgyventi tokią aistrą, „kaip rodoma kine“. Vienas susitikimas keičia kitą ir geriausias Amino draugas supažindina jį su žinomu prodiuseriu, atostogaujančiu savo viloje. Prodiuseris pasiūlo Aminui savo pagalbą finansuojant pirmąjį jo ilgametražį filmą. Istorija su Žasmina, prodiuserio žmonos vilionės ir jo pasiūlytas kinematografinis projektas įstumia Aminą į situaciją, kai tenka rinktis iš kelių galimybių…

Priminsime, kad režisierius A. Kechiche‘as 2000 m. Venecijos kino festivalyje apdovanotas Auksiniu liūtu už geriausią debiutinį filmą už dramą „Voltero kaltė“ (pranc. „La faute de Voltaire“, 2000 m.). 2005 m. jo režisuota romantinė drama „Išsisukinėjimas“ (pranc. „L‘esquive“, 2003 m.) pelnė keturis Cezarius (geriausias filmas, geriausias režisierius, geriausias scenarijus ir geriausia debiutuojanti aktorė). 2008 m. šį rezultatą pakartojo drama „Grūdo paslaptis“ (pranc. „La Graine et le mulet“, 2007 m.), kuri, be kita ko, iš Venecijos kino festivalio parsivežė dar tris apdovanojimus (specialusis žiuri prizas, Mercello Mastroianni apdovanojimas geriausiam ateities aktoriui ar aktorei ir FIPRESCI prizas). A. Kechihce‘as nepraleido ir 2010 m. Venecijos festivalio, kuriame pristatė savo juostą „Juodoji Venera“ (pranc. „Venus noire“, 2010 m.). Tačiau didžiausia sėkmė ir įvertinimas aplankė 2013 m. jau minėtą jo darbą „Adelės gyvenimas. I ir II skyrius“, triumfavusį Kanų kino festivalyje.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles