Yann Tiersen muzika grįžta į Lietuvą su uraganu!

Vienas kito verti – taip būtų galima pasakyti apie filmo „URAGANAS: Vėjo odisėja“ garso takelį, kurį sukūrė Yann Tiersen („Amelija iš Monmartro“, „Sudie, Leninai!”). Muzika – verta uragano ir uraganas vertas šio genealaus kompozitoriaus talento. Nuo prancūzų folkloro, roko, avangardo iki klasikos natų, kad dar stipriau įtrauktų į uragano sūkurį.

Uragano Liusi (Lucy) istorija prasideda Afrikoje kaip kaprizinga gamtos išdaiga, smėliu žaidžianti audra staiga virsta visą griaunančiu ir naikinančiu Atlanto vandenyno monstru.  „URAGANAS: Vėjo odisėja“ – filmas apie gamtos ir žmogaus susitikimą, stichiją ir žmogaus būties trapumą. Kūrėjų komanda seka paskui uraganą Liusi, stebi jos stiprėjimą ir fiksuoja paliktus pėdsakus Karibuose, Kuboje ir JAV: suniokotus miestus ir miškus, išsigandusius žmones ir gyvūnus. Uraganas išgyvenusių akimis ir per asmeninę patirtį – koks jis? Visą naikinantis ir žiaurus ar nuskaidrinantis ir gaivališkas kaip lietus augalams Senegale.

Jokių surežisuotų scenų ar nugrimuotų veidų, tik kvapą gniaužiantis vaizdas, vertas didžiausių ekranų. Neįtikėtinos techninės galimybės, trimatės filmo kūrėjų kameros, bendradarbiavimas su NASA ir profesionalų išmonė, sukuria tokį vaizdą, kad žiūrovas tiesiog nubloškiamas į uragano centrą – į dykumą, į tropikus, į vėjo sūkurį ar vandenyną. Filmas tikriems vaizdo gurmanams, 2D ir 3D formatu.

Ketverius metus trukęs Andy Bayatt, Cyril Barbancon, Jacqueline Farmer ir kitų komandos narių nuotykis – kelionė paskui uraganą įvairiuose pasaulio taškuose virto festivaliuose išliaupsintu filmu ir unikalių kadrų foto knyga. Darbas su gelbėtojais, savanoriais, susitikimai su uraganą išgyvenusiais žmonėmis, žvilgsnis į parklupdytą, suniokotą ir vėl atgimusią gamtą – visą, kad būtų sukurtas ilgam įsimenamas reginys – „URAGANAS: Vėjo odisėja“.

Filmas įkvėptas klasiko Viktoro Hugo (Victor Hugo), kuris gamtos didybę – prakeiktą ir palaimintą jos pradą – uraganą, pavaizdavo daug anksčiau nei atsirado modernios technologijos ir pakilo satelitai. Gamtos stichijos ir šiandien daro didžiulę įtaką mūsų gyvenimui, nes žmogus yra gamtos dalis – gležnas ir kartu amžinas gamtos tvarinys. Filmas „URAGANAS: Vėjo odisėja“ pasieks Lietuvos kino teatrus liepos 21 dieną.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles