Režisierė Sofia Coppola: „Žiūrovui dovanoju intriguojantį seksualumą“

Garsiojo režisieriaus Francis Ford Coppola dukra Sofia filmuoja retai, tačiau kiekvienas naujas moters filmas kino pasaulyje tampa tikrų tikriausiu įvykiu. Naujausias kino kritikų susižavėjimo objektas – šiemet Kanų kino festivalyje pristatyta, seksualumu pulsuojanti S. Coppola juosta „Lemtinga pagunda“ (angl. „The Beguiled“), moteriai pelniusi Auksinę palmės šakelę už geriausią režisūrą.

Feminisčių manifestu vadinamas filmas režisierės žodžiais, yra linksmas, siautulingas ir tuo pačiu niūrokas, tačiau labai seksualus. „Žiūrovui dovanoju intriguojantį seksualumą, provokuoju jį, o galiausiai siužetą pakreipiu tokia linkme, kokios jūs negalėjote nė numanyti“, – išdidžiai apie savo naująjį filmą pasakoja kultinė režisierė, kurios sąskaitoje – svarbiausi kino pramonėje pelnyti galimi apdovanojimai – Oskaras, Auksinis Gaublys, Cezaris, Auksinis Venecijos kino festivalio liūtas ir Auksinė palmės šakelė.

Atradusi Scarlett Johanson, vėliau tapusia režisieriaus Woody Alleno mūza, S. Coppola, kaip ir publikos numylėtinis W. Allenas, garsėja turinti savo mūzų sąrašą. Taip jos filmuose keturiskart pasirodo artima moters draugė, aktorė Kirsten Dunst, kurios prašymu buvo sušvelninta dauguma filme „Lemtinga pagunda“ matomų sekso scenų. Naująja aktorės mūza tapo angeliško veido 19-metė aktorė Elle Fanning, S. Coppola filmuose antrąsyk atlikusi vieną pagrindinių vaidmenų. Mergina prisipažįsta, jog tai – pirmas jos, kaip suaugusios moters filmas, į kurio filmavimo aikštelę jos nelydėjo mama. „Šis filmas man ypač brangus ir reiškia tikrai daug. „Lemtinga pagunda“ – tarsi laisvės, kurią pajutau filmuodamasi čia, skonis. Aš suaugau, tai naujas laiptelis mano karjeroje“, – drąsiai kalba aktorė. „Sofios darbo manieros – ypatingos. Jos labai elegantiškos ir išpuoselėtos, bet tuo pačiu kūrybingos ir stilingos – tokios, kokie yra ir jos filmai“, – susižavėjimo neslepia naujoji režisierės mūza E. Fanning.

Liepos 14-ąją Lietuvoje startuosiančio filmo „Lemtinga pagunda“ siužetas žiūrovą nukelia į JAV pilietinio karo sūkurį, kur Virdžinijos miškuose įsikūrusiame pensionate nuo aplinkini chaoso slepiasi direktorė (akt. Nicole Kidman), mokytoja (akt. Kirsten Dunst) ir penkios auklėtinės. Sykį pensionato ramybę sudrumsčia miške rastas karys (akt. Colin Farrell), kurį moterys imasi slaugyti. Pastarasis netrukus suvokia galintis gyti ne tik moteriškų pašnekesių apsuptyje, tačiau ir jų kūnų glėbyje. Geraširdiškumą ir katalikišką moterų nuolankumą jau netrukus pakeičia aistros, intrigos ir konkurencija, virstanti solidarumu siekiant pamokyti paslaptingąjį lovelasą. Juk ne veltui sakoma, jog moters kerštas gali virsti aštriausiu ginklu…

Filmo anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles