TOP 5 dainos iš filmo „Sugar Man“

TOP 5 dainos iš filmo „Sugar Man“

Šiandien Lietuvos kino teatrų sales pasieksiantis filmas „Sugar Man“, garsus ne tik savo pelnytais apdovanojimais (jų yra virš trisdešimt ir pačių garbingiausių, tarp kurių ir Oskaras, BAFTA, Sundance apdovanojimai), paranormaliais kino rinkoje žiūrovų srautais (jie didžiausi būdavo ne pirmąją, o 8 ir 17 savaitėmis), bet svarbiausia – neįtikėtinai filmo dėka išpopuliarėjusia visame pasaulyje Sixto Rodriguezo muzika.

Jo dainos įgauna dar didesnę vertę ir prasmę išgirdus neįtikėtiną dainininko gyvenimo istoriją. Pristatome penkias Rodriguezo dainas bei įdomius faktus apie jas.

„I wonder“ („Cold fact“, 1970)

Vienas geriausiai vertinamų Rodriguezo įrašų. „I wonder“ dainoje ausį lepina bosinės gitaros akordai. Tuomet rasistinę ir diskriminacinę apartheido politiką (nuo Antrojo pasaulinio karo iki 1992 metų) vykdžiusioje Pietų Afrikos Respublikoje (PAR), daina, kurioje minimas seksas (angl. I wonder how many time you have had sex), buvo tabu, todėl Rodriguezas tapo ikona.

„Sugar Man“ („Cold fact“, 1970)

Dainos „Sugar Man“ oficialiai nebuvo leista groti Pietų Afrikos Respublikoje dėl jos teksto. Rodriguezas perkeltine prasme kreipiasi į kvaišalų prekeivį, kuris šiuo atveju vadinamas „Sugar Man“. Tam, kad būtų užtikrinta visiška politinė kontrolė, buvo net imtasi tokių priemonių kaip plokštelių braižymas toje vietoje, kur įrašyta būtent ši daina.

„Establishment blues“ („Cold fact“, 1970)

Ypač didelę reikšmę turinti daina Pietų Afrikos Respublikoje, nes dainos žodžiai sakė – nieko tokio, jei esi kitoks. Tai leido nebijoti protestuoti ir išsakyti savo nuomonę. Daina tapo revoliuciniu himnu, beje, kaip ir visas „Cold fact“ albumas.

„Cause“ („Coming from reality“, 1971)

Paskutinė Rodriguezo įrašyta daina. Kuomet pasirodė albumas „Coming from reality“, buvo tikėtasi didelės sėkmės, tačiau neįvyko nieko – albumas buvo neįvertintas. „Cause“ dainoje skamba žodžiai: Todėl, kad praradau darbą likus dviems savaitėms iki Kalėdų (angl. Cause I lost my job two weeks before Christmas). Liūdnas sutapimas, kad po albumo pasirodymo „Sussex“ įrašų kompanija nutraukė sutartį su dainininku likus kaip tik dviem savaitėms iki Kalėdų.

„Forget it“ („Cold fact“, 1970)

Pasak gandų, tai paskutinė jo gyvenime sudainuota daina. Po nepasisekusio koncerto Rodriguezas sudainavo paskutines eilutes: Ačiū už Jūsų laiką / Galite padėkoti ir man / Ir po šių žodžių / Pamirškite viską (angl. But thanks for your time / Then you can thank me for mine / And after that’s said / Forget it) ir nusišovė scenoje.

Būtent ši daina ir pasklidusi istorija yra dramaturginis filmo raktas. Tai kas gi iš tikrųjų atsitiko Rodriguezui? Jis gyvas ar ne? Žmogus, kuris JAV pardavė tik šešias plokšteles, kitoje pasaulio dalyje buvo mega žvaigždė, sukėlusi dainuojančią revoliuciją, bet niekieno nebuvo nei sutiktas, nei matytas. Nenuspėjamas, kerintis, dokumentinis muzikinis kino detektyvas prasideda.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles