T. Hiddlestonas: „Norėčiau turėti nematomumo galių. Juk taip gera būtų vaikščioti aplink žmones ir klausytis, ką jie šneka“

Daugeliui vis dar nelabai pažįstamas aktorius Tomas Hiddlestonas vaidinti kine pradėjo dar palyginus visai nesenai. Kino gerbėjams Lokio vardu dažniau vadinamas aktorius jau yra vaidinęs Woody Alleno ir Steveno Spielbergo filmuose, o šįkart T. Hiddlestono biografiją papildo vaidmuo gotikinio žanro specialisto filme. Šį savaitgalį aktorius į didžiuosius kino ekranus grįžta režisieriaus Guillermo Del Toro siaubo juostoje „Purpurinė kalva“ (angl. „Crimson Peak“).

Antagonistas su užslėptu pykčio rezervuaru

Thomas Williamas Hiddlestonas gimė 1981 metais Londone škoto ir britės šeimoje. Tomo tėtis Jamesas buvo psichologas, o mama Diana dirbo vietinio teatro aktorių atrankos direktore. Nuo mažų dienų mama bandė atvesti Tomą į aktorystę ir supažindino sūnų su pasauliniu kino ir teatro pasauliu, o vaikas užsikabino už aktorystės. Mokydamasis Kembridžo Universitete, aktorius pradėjo vaidinti teatre, o debiutas didžiajame kine buvo 2001 metais filme „Nicholo Nickleby gyvenimas ir nuotykiai“ (angl. „The Life and Adventures of Nicholas Nickleby“). Netrukus aktoriaus talentą pastebėjo agentūros ir pasiūlė prisijungti prie kelių smulkių BBC ir HBO kanalų filmų.

Didesnių vaidmenų aktorius sulaukė 2007 metais, tačiau laikui bėgant T. Hiddlestonas jautė vis didesnę trauką teatriniams vaidmenims. Ilgainiui Tomas Hiddlestonas baigė „Karališką dramos meno akademiją“ (angl. „Royal Academy of Dramatic Arts“). Po metų aktorius laimėjo Laurence’o Olivier apdovanojimą, kuris būna įteikiamas geriausiam metų naujokui. Apdovanojimą aktorius pelnė suvaidinęs Šekspyro dramoje „Cymbeline“.

T. Hiddlestonas filme „Toras“ (angl. „Thor“)
T. Hiddlestonas filme „Toras“ (angl. „Thor“)

Lemtingi metai aktoriui buvo 2008-aisiais, kuomet T. Hiddlestonas suvaidino spektaklyje kartu su Kennethu Branagh. Pastarasis buvo ant tiek sužavėtas Tomo talentu, kad dirbdamas režisieriumi juostoje „Toras“ (angl. „Thor“) pasiūlė aktoriui prisijungti filme Lokio vaidmenyje. Aktorius suvaidino tą patį antagonistą Lokį ir 2012 metų filme „Keršytojai“ (angl. „The Avengers“) ir 2013-ųjų „Toras 2: Tamsos pasaulis“ (angl. „Thor: The Dark World“). Aktoriaus proveržio „autorius“ Kennethas Branagh apie T. Hiddlestoną atsiliepia teigiamai: „Žmonės mėgsta blogiukus. Už paprastus blogiukus, žmonės labiau mėgsta sužeistus antagonistus, o Tomas šioje juostoje tik įrodė, kad tokiu sugeba būti. Šis filmas padėjo Tomui atrasti savyje puikų aktorių ir nors jo karjera dar tik prasideda, galima pasidžiaugti, kad toks aktorius ekranuose šmėžuos ilgą laiką. Ir žinote, Tomas visad mėgsta pažinti herojų tiek kaip aktorius, tiek kaip žmogus. Mes praleidome ilgą laiką drauge stengdamiesi suprasti, koks turi būti tas tikrasis Lokis. Geriausi Tomo laikai dar tik ateina“. Pats aktorius irgi teigiamai užsimena apie Lokio vaidmenį: „Vaidindamas „Keršytojuose“ mėgavausi kiekviena filmavimo akimirka. Juk jūs patys prisimenate, kiek žinomų aktorių buvo toje juostoje, o man teko dalintis regimumu kartu su tokiu aktoriumi, kaip Robertas Downey Jr.. Šiaip jaučiausi kaip pradinukas tarp tokių kino legendų, kaip Samuelis L. Jacksonas ar tas pats paminėtas R. Downey Jr.. Ta pati Scarlett Johansson jau yra legenda. Kuomet ji pristatė savo filmą „Pasiklydę vertime“ (angl. „Lost in Translation“) aš dar mokiausi universitete, tai esu tiesiog labai laimingas, kad galiu dirbti su tokiais aktoriais“. Portalo „Games Radar“ paklaustas, kaip aktorius jautėsi vaidindamas antagonistą, aktorius nedaugžodžiavo: „Tai buvo sunki užduotis. Man tai buvo labiau iššūkis, kurį įveikti man padėjo visų trijų filmų režisieriai. Jie kartu padėjo viduje atrasti pykčio rezervuarus, tačiau galiu prisipažinti – pykti yra sunku. Tai kartu ir labai vargina, nors šiaip personažas – labai stiprus“.

Tomas Hiddlestonas prisipažįsta, kad jam vaidybos procesas išties patinka: „Vaikystėje svajojau apie galimybę vaidinti. Ačiū Dievui, Lokio personažo į namus nepersinešdavau, bet vaidinti tekdavo ir naktimis. Treniruotis personažui pradėjau dar likus keliems mėnesiams iki vaidybos, tačiau visi tie mokslai vyko ir filmavimų metu. Mano diena atrodė taip – atsibusdavau ryte 3:30, tada keliaudavau pabėgioti 45 minutes ir rimtoji dienos dalis prasidėdavo 5-ą valandą ryto grimerinėje. Vien šis procesas trukdavo geras kelias valandas. Šiaip vaikystėje buvau Supermano gerbėjas ir norėčiau ir pats ateityje suvaidinti filme apie šį herojų. Gyvenime netgi sutikčiau turėti nematomumo galių. Juk turėtų būti kieta vaikščioti aplink žmonės jiems net neįtariant, kad tu vaikštai aplink ir kartu girdėti, ką jie šneka. Tai yra neįtikėtina“. Norėdamas nustebinti daugumą savo gerbėjų, aktorius surengė ir įdomų pasirodymą Comic-Con parodoje:

Režisierių pripažinimas ir netikėtai gautas vaidmuo

Pelnęs studijų bei režisierių pripažinimą, aktorius gavo daugybę vertų pasiūlymų vaidinti kituose filmuose. 2011 metais aktorius suvaidino kino legendos Woody Alleno juostoje „Vidurnaktis Paryžiuje“ (angl. „Midnight in Paris“) ir tais pačiais metais Steveno Spielbergo karinėje dramoje „Karo žirgas“ (angl. „War Horse“). „Lokio vaidmuo man tiesiog atvėrė galimybes vaidinti tolimesnius vaidmenis. Prisimenu, kai su manimi pirmą kartą susisiekė Woody Allenas, parašęs laišką tik su trimis sakiniais. Ten buvo parašyta „Mielas Tomai, šią vasarą Paryžiuje planuoju kurti naują filmą. Šiame laiške prisegu kelis scenarijaus puslapius. Man būtų labai malonu, jeigu sutiktum mano filme vaidinti Scotto personažą“. Ir žinote, aš net neturėjau jokio supratimo, kas tas Scottas. Net nežinojau, apie ką pats filmas. Taigi, aš pradėjau ruoštis repeticijoms ir pirmąkart susitikęs su kitu aktoriumi Owenu Wilsonu tyliai jo paklausiau „O kas tie mūsų personažai Scottas ir Gil“? Owenas pradėjo isteriškai juoktis ir tik tada papasakojo, apie ką bus pats filmas. Tačiau pažintis su kino genijumi Woody Allenu yra neišpasakyta“.

Žinomų režisierių padedamas aktorius pelnė ir daugiau įvertinimų, o 2012 metais buvo pagerbtas kylančios žvaigždės titulu Richardo Attenborough filmų apdovanojimuose.

Šiais metais aktorius žengia dar viename tamsaus tipažo Guillermo del Toro filme „Purpurinė kalva“. „Pasiruošimas filmavimui buvo išties įdomus. Režisierius davė perskaityti daugybę knygų, kad suprasčiau, kokią juosta jis ir pats nori sukurti. Prisimenu, kai perskaičiau scenarijų ir iškart pasakiau jam, kad vaidinsiu, Guillermo nusivežė mane į studiją. Tomas Sandersas parodė miniatiūrinį namo modelį, taigi, aš jau prieš penkis mėnesius iki filmavimų žinojau, kaip atrodys pagrindinė juostos aplinka. Grįžęs namo iš režisieriaus gavau šusnį 19-o amžiaus nuotraukų, kur buvo pavaizduoti džentelmenai ir šiaip įvairi tų laikų aplinka. Šiaip šis vaidmuo man patiko todėl, kad mano personažas nėra jau toks tiesmukas herojus“, – interviu užsiminė T. Hiddlestonas. „Tai yra vienas tų herojų, turinčių gilų ir neatpažintą vidų. Vaidindamas turėjau jį perprasti. Mėgstu nagrinėti žmonės ir realiame gyvenime, tai šis vaidmuo kartu buvo ir ganėtinai artimas man pačiam“.

T. Hiddlestonas filme „Purpurinė kalva“ (angl. „Crimson Peak“)
T. Hiddlestonas filme „Purpurinė kalva“ (angl. „Crimson Peak“)

Paklaustas, ką aktorius galvoja apie režisierių G. Del Toro, T. Hiddlestonas užsiminė, kad tai yra neeilinis žmogus: „Žinote, jis yra nuostabus. Turiu omeny, dirbusiems kartu su juo aktoriams čia turbūt ne paslaptis, bet Guillermo jaučia neįtikėtiną aistrą režisūrai ir savo pasirinktiems aktoriams skleidžia šilumą. Jis yra labai motyvuojantis žmogus, dievina savo darbą ir, manau, jis yra vienas tų kelių žmonių per mano gyvenimą, kuris ne tik turi didžią patirtį, tačiau ir sugeba kartu įsiklausyti į kitų pastabas“, – portalui Collider papasakojo aktorius. „Tikrai džiaugiuosi, kad Benedictas Cumberbatchas atsisakė čia vaidinti ir kai man pasiūlė vaidinti, viskas įvyko neįtikėtinai greitai. Įsivaizduokit, vieną dieną man skambina mano agentas ir sako „Tomai, tau už valandos paskambins Guillermo Del Toro“. Ir jis paskambino man sakydamas „Tomai, kolkas nesakyk nei taip, nei ne, bet aš noriu perrašyti scenarijų šį savaitgalį, ar šiandien, o gal visgi rytoj ir tada tau persiųsiu tą variantą“. Tada po valandos man paskambino Jessica Chastain primygtinai prašydama kartu vaidinti šioje juostoje. Aš negalėjau nesutikti“.

Asmeniniame gyvenime aktorius yra pasišventęs labdarų žmogus ir jų veidas. 2013 metais aktorius kartu su „UNICEF UK“ keliavo į Gvinėją, kur buvo vienu savanorių. T. Hiddlestonas dalyvavo ir kituose „UNICEF“ projektuose, įskaitant ir „Live Below the Line“, kurio esmė yra išgyventi savaitę laiko turint kišenėje tik po dolerį per dieną. „Pasinerti į labdaringą ir pagalbos veiklą sugalvojau matydamas kokią įtaką vaikams turi „UNICEF“. Kartu sutikau dalyvauti programoje „Live Below The Line“, kad pavyktų atkreipti pasaulio dėmesį į tai, kas vyksta Afrikoje ir kartu padėti „UNICEF“ jų užduotyje išgelbėti skurdžiausių vaikų gyvenimą pasaulyje“, – projekto tinklaraštyje rašė aktorius T. Hiddlestonas.

Kino studijos matydamos staigiai progresuojantį aktorių šiam jau pasiūlė vaidmenis keliuose kitų metų būsimuose hituose. Pirmiausia, aktorius grįš Lokio vaidmenyje filme „Toras: Ragnarok“ (angl. „Thor: Ragnarok“) ir juostoje apie žinomiausią plaukuotą personažą „Kongas: Kaukolių sala“ (angl. „Kong: Skull Island“). Šį savaitgalį į kino ekranus atkeliauja naujausia Tomo Hiddlestono juosta „Purpurinė kalva“. Filme vaidina daugybė gerų aktorių ir mūsų šio savaitgalio žvaigždė, todėl siūlome susipažinti su juostos anonsu:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles