T. Cruise’as: „Planavau tapti profesionaliu imtynininku, o vos netapau kunigu“

Ethaną Huntą, Maveriką, Džoną Ryčerį ir daugelį kitų puikiai pažįstamų herojų suvaidinęs Tomas Cruise’as grįžta į didžiuosius kino teatrus. „Neįmanomos misijos“ (angl. „Mission Impossible“) žvaigždė pristato jau penktąją savo žymiausios franšizės dalį.

Karjeros pradžia, užsibrėžtas dešimties metų planas ir nuskilę dantys

Tomas Cruise’as Mapotheris IV’asis gimė 1962’ais metais Niujorko valstijoje. Jaunuoliui sulaukus 11’os metų tėvai išsiskyrė ir T. Cruise’as kartu su trimis seserimis bei mama išvyko gyventi į Niudžersį. Per pirmas Kalėdas be tėčio, šeima suvokė, neišgalinti nupirkti kitam šeimos nariui kad ir smulkią dovaną, todėl problemą išsprendė paprasčiau – nusprendė iš skrybėlės traukti lapelius su kito šeimos nario vardu ir daryti gerus darbus kito žmogaus atžvilgiu tol, kol patys prisipažindavo, ištraukę juos. Ankstyvoje vaikystėje būsimam aktoriui gydytojai pranešė, kad T. Cruise’as paveldėjo disleksiją iš mamos bei kartu su seserimis serga liga, pasireiškiančia sutrikimu sklandžiai mokytis. Nepaisant jaunuolio ligos, jis save atrado naujame amplua – atletikoje. Mokykloje T. Cruise’as dėl disleksijos dažnai būdavo užgauliojamas ir netgi mušamas, kas paskatino aktorių per 12’a metų pakeisti net 15’a mokyklų. Aktorius suvokė, kad jeigu neišmoks kovoti už save, geruoju jam tas nesibaigs ir įstojo į mokyklos atletikos komandą, kur netrukus siekė tapti profesionaliu imtynininku. Kaip bebūtų gaila, patirta kelio trauma dar mokyklos laikais neleido tokiu tapti.

14’os metų T. Cruise’as suvokė, kad norėtų būti kunigu bei įstojo į seminariją, kurią paliko net neišbuvęs metų. Sklinda gandai, kad išties būsimas aktorius tiesiog apsivogė – iš kunigo pavogė alkoholinio gėrimo ir buvo iš jos išmestas. Sulaukus 16’os vienos mokyklos mokytojas pasiūlė T. Cruise’ui nepaisyti kojos traumos ir sudalyvauti mokyklos vaidinime „Vaikinai ir lėlės“ (angl. „Guys and Dolls“). Gavus pagrindinį vaidmenį jaunasis aktorius suvokė, kad jo tikrasis pašaukimas – scena. Būdamas moksleiviu jis net neatvyko į diplomų įteikimo ceremoniją, nes tuo metu vaidino spektaklyje „Godspellas“ (angl. „Godspell“).

T. Cruise'as filme „Rizikingas verslas“ (angl. „Risky Business“)
T. Cruise’as filme „Rizikingas verslas“ (angl. „Risky Business“)

Nuo pat mažų dienų aktorius mėgo užsibrėžti sau aiškius tikslus – per 10 metų susikurti sau pripažinto aktoriaus karjerą. Tikslui pasiekti T. Cruise’as eilinįsyk metė mokyklą ir persikraustė gyventi į Niujorką, kur nesėkmingai dalyvavo daugelyje atrankų į kino juostas. 1981’ais metais aktoriui pagaliau nusišypsojo sėkmė ir nusifilmavo keliuose filmuose: „Begalinė meilė“ (angl. „Endless Love“) su aktore Brooke Shields ir „Paleidimas“ (angl. „Taps“) kartu su Sean’u Penn’u priešakyje. T. Cruise’ui pirmąkart atvykus į Los Andželą Seanas Pennas padėjo jam susigaudyti naujame mieste. Naujieji draugai buvo radę Dustino Hoffmano ar Jacko Nicholsono namus, tačiau nei vienas, nei kitas neišdrįso jiems paskambinti.

1983’ieji metai aktoriui buvo įtin sėkmingi – T. Cruise’as gavo vaidmenį filme „Pašaliniai“ (angl. „The Outsiders“), kurį režisavo „Krikštatėvio“ (angl. „The Godfather“) kūrėjas Francis Fordas Coppola. Juostoje taip pat vaidino ir Patrickas Swayze’as, kuris paminėjo aktoriaus problemą dėl dantų: „Kai T. Cruise’as susitvarkys savo dantis, jis neabejotinai taps ne tik vienu žaviausių Holivudo aktorių, tačiau ir kiekvienos moters traukos centru. O šiuo metu jis tik stengiasi išvengti fotosesijų. Taip, dantys šiuo metu yra didžiulė jo problema“. Juosta nors ir nebuvo kritikų pripažinta sėkminga, tačiau leido aktoriui T. Cruise’ui ir toliau darbuotis su pasaulinio lygio režisieriumi. Tais pačiais metais jis pirmąkart suvaidino pagrindinį vaidmenį filme „Rizikingas verslas“ (angl. „Risky Business“). Kritikai šį vaidmenį pripažįsta, kaip aktoriaus proveržio filmu kino rinkoje.

T. Cruise’o dešimties metų tikslui einant į pabaigą, 1986’ais metais aktorius suvaidino vienoje sėkmingesnių savo juostų – „Oro gvardija“ (angl. „Top Gun“) kartu su Kelly McGillis, Anthony Edwards bei Meg Ryan, o filmas tapo pačiu pelningiausiu 1986’ųjų metų filmu. Neturėdamas piloto licenzijos, aktorius sėkmingai atliko visus kaskadinius triukus pats, o skraidymo licenziją išsilaikė 1994’ais metais. Toliau sekė kiti aktoriaus pripažinti vaidmenys Martino Scorseses filme „Pinigų spindesys“ (angl. „The Color of Money“), „Lietaus žmogus“ (angl. „Rain Man“) ir „Gimęs Liepos 4’ąją“ (angl. „Born on the Fourth of July“), kurio pagalba aktorius buvo nominuotas Oskarui bei gavo pirmąją Auksinio Gaublio statulėlę geriausio aktoriaus kategorijoje. Tokiu skambiu įvykiu aktorius baigė savo 10’ies metų planą – tapti pripažintu aktoriumi Holivude.

Pamišimas dėl scientologijos, neįvertinimas Neilo Jordano filme ir franšizės pradžia

Aktoriaus populiarumui augant, jį pastebėjo ir tam tikros organizacijos, norėjusios į savo gretas prisivilioti žinomų žmonių. T. Cruise’as pirmąkart vedė 1987’ais metais ir jau netrukus žmonos Mimi Rogers buvo supažindintas su Scientologijos bažnyčia. Sklinda gandai, kad šiuo metu aktorius yra ne tik vienas įtakingesnių Holivudo aktorių, tačiau ir tos pačios Scientologijos bažnyčios, kur nusileidžia tik jos vadovui Davidui Miscavige’ui. Portalas „RadarOnline“ teigia, kad būtent žmona M. Rogers įtikino aktorių, jog bažnyčios metodai išgydys aktorių nuo disleksijos. Nepaisant aktoriaus moralinio atsigavimo, jaunai santuokai buvo lemta subyrėti ir jie išsiskyrė 1990’ais. Žmonos nelaimei, tais metais „People Magazine“ leidinys aktorių pripažino žaviausiu pasaulio vyru.

Tais pačiais metais aktorius suvaidino lenktynių dramoje „Griaustinio dienos“ (angl. „Days of Thunder“), kur susipažino su australų kilmės aktore Nicole Kidman. Tarp kritikų juosta nebuvo sutikta itin šiltai, tačiau filmavimo aikštelėse tarp dviejų aktorių užgimė nauja aistra ir Kalėdų išvakarėse pora susituokė Kolorado valstijoje. N. Kidman visad buvo arši scientologijos bažnyčios kritikė ir neilgai trukus pelnė jos atstovų įniršį – tikintieji nusprendė įtikinti T. Cruise’ą netęsti pradėtos klaidos ir užbaigti santykius su aktore. „Tuo metu aktorius turėjo ištverti nepaliaujamai didėjantį bažnyčios manipuliacijos kiekį. Toks įspūdis, kad gyvenimas virė it kokiam „Trumeno šou“ (angl. „The Truman Show“) filme“, – prisipažino vienas bažnyčios atstovas, nenorėdamas atskleisti savo tapatybės. Nepaisant vienuolikos metų trukusios santuokos, 2001’i metai T. Cruise’ui ir N. Kidman buvo paskutinieji. Pora pripažino negalinti gyventi kartu dėl abiejų itin sėkmingų karjerų ir laiko stygiaus vienas kitam.

T. Cruise'as ir J. Nicholsonas filme „Geri vyrukai“ (angl. „A Few Good Men“)
T. Cruise’as ir J. Nicholsonas filme „Geri vyrukai“ (angl. „A Few Good Men“)

1992’ais metais T. Cruise’as dar kartą įrodė, esantis aukščiausios klasės aktorius, suvaidinęs kartu su Jacku Nicholson karinėje dramoje „Geri vyrukai“ (angl. „A Few Good Men“). Vien per pirmąjį savaitgalį juosta užsidirbo 15 milijonų JAV dolerių, o aktorius buvo nominuotas dar vienai Auksinio Gaublio statulėlei. Per ateinančius metus žvaigždė suvaidino dar keliuose pripažintuose filmuose, kaip kad „Firma“ (angl. „The Firm“) ir „Interviu su Vampyru“ (angl. „Interview with a Vampire“) kartu su Bradu Pittu. Knygos autorė Anne Rice viešai iškritikavo studijos sprendimą paskirti aktorių Lestato vaidmeniui, tačiau tik peržiūrėjus filmą išsipirko skiltį „Daily Variety“ žurnale atsiprašydama už savo karštakošiškumą bei pripažino, kad aktorius suvaidino nepriekaištingai: „Tik pamačius Tomą Lestato vaidmeny aš ištariau sau, kad būtent taip herojų ir įsivaizdavau. Tomo vaidyba buvo puiki, jo gebėjimas kalbėti ir išreikšti emocines būsenas tarp poetinių eilučių yra nepakartojamas. Toks įspūdis, kad jis tai taip lengvai ir paprastai vaidina. Šis vaikinas yra tiesiog puikus“, – spaudai pasakojo knygos autorė Anne Rice.

Laikui bėgant T. Cruise’as tik labiau stiprino savo, kaip dominuojančio aktoriaus, pozicijas Holivude – 1996’ais metais pristatė du filmus, kurie tapo viso pasaulio tų metų žiūrimiausiais filmais – pačio aktoriaus prodiusuota juosta „Neįmanoma Misija“ (angl. „Mission: Impossible“) ir itin aukštai kritikų įvertinta Camerono Crowe juosta „Džeris Magvairas“ (angl. „Jerry McGuire“). Už pastarąjį filmą aktorius ir vėl buvo nominuotas Oskaro apdovanojimui bei laimėjo Auksinio Gaublio statulėlę geriausio aktoriaus kategorijoje. Grįžtant prie „Neįmanomos misijos“, tuo metu gimė nauja stipri jėga pavadinimu „Cruise/Wagner Productions“, apie kurią bus papasakota kiek vėliau, o šiam filmui vadovavo būtent šis žmonių tandemas. Galima tik džiaugtis, kad praėjus beveik dvidešimčiai metų juostos franšizę šį savaitgalį papildo jau penktoji dalis.

Filmavimų aikštelės aktoriaus realiam gyvenimui irgi įskiepijo didvyriškumo jausmą – 1996-1998 metų laikotarpis T. Cruise’ui buvo itin įsimintinas. Pirma – jis pamatė, kaip mašina partrenkia moterį ir skubiai ją nuvežė į ligoninę. Nepaisant fakto, kad moteris neturėjo sveikatos draudimo, aktorius pats sumokėjo visus reikalingus mokesčius, kas tais laikais sudarė milžinišką sumą – 7 000 JAV dolerių. Po kelių metų pamatęs apvogtą moterį jis kartu su savo apsauginiais leidosi bėgti paskui vagis.

1998’ais metais T. Cruise’as nusifilmavo filme „Magnolija“ (angl. „Magnolia“). Juosta aktoriui pelnė jau trečiąją Auksinio Gaublio statulėlę bei Oskaro nominaciją geriausiam antraplaniui aktoriui laimėti. Per savo karjerą aktorius trissyk laimėjo Auksinio Gaublio statulėles, tačiau Oskaro nelaimėjo ligi šiol. 2000’ais metais aktorius grįžo į „Neįmanomą misiją 2“ (angl. „Mission: Impossible 2“), kur vaidino kartu su Anthony Hopkinsu, Thandie Newton ir Vingu Rhamesu. Po kelių metų T. Cruise’as dar kartą suvienijo jėgas su Cameronu Crowe’u juostoje „Vanilinis dangus“ (angl. „Vanilla Sky“) bei pirmąkart su Stevenu Spielbergu „Įspėjantis pranešimas“ (angl. „Minority Report“).

T. Cruise'as filme „Paskutinis Samurajus“ (angl. „The Last Samurai“
T. Cruise’as filme „Paskutinis Samurajus“ (angl. „The Last Samurai“

2003’i metai T. Cruise’ui prasidėjo kelione į Australiją, kur aktorius filmavosi juostoje „Paskutinis Samurajus“ (angl. „The Last Samurai“). Filmavimo metais norėdamas geriau pažinti japonų kultūrą, aktorius labai daug laiko praleido Japonijoje. Patys šalies piliečiai teigia, kad T. Cruise’as – daugiausiai laiko šalyje praleidęs Holivudo aktorius ir neilgai trukus, šalies valdžia nusprendė spalio 10’ąją pavadinti Tomo Cruise’o diena. Aktorius taip pat užsimena, kad ir kūrybos proceso metu jis labiau pažino Japonijos kultūrą:

Po kelių metų T. Cruise’as vėl suvienijo jėgas su Stevenu Spielbergu juostoje „Pasaulių karas“ (angl. „War of the Worlds“). „Esu sutikęs daugybę scientologiją pripažįstančių aktorių ir visi jie yra beprotiškai geri žmonės“, – mintimis pasidalino vienas žymiausių Holivudo režisierių Stevenas Spielbergas. Sklinda gandai, kad T. Cruise’as sutiko vaidinti šioje juostoje, norėdamas įkalbėti režisierių taip pat įstoti į bažnyčios gretas, tačiau tai S. Spielbergo nesudomino. Filmavimų aikštelėse buvo įrengti specialios palapinės, skleisti žinią apie scientologiją.

2001’ais metais sekė aktoriaus aistringas romanas su aktore Penelope Cruz ir ilgiau trukęs kitas su Katie Holmes. 2005’ais metais naujoji Holivudo pora susituokė ir metų gale pranešė, kad aktorė laukiasi jų pirmojo kūdikio. Greitos piršlybos ir netikėtas nėštumas tapo viena labiausiai apkalbamų temų ne tik Holivude, bet ir visame pasaulyje. Tais pačiais metais T. Cruise’ui dar kartą išsišoko spaudoje kalbėdamas apie scientologiją. Aktorius atvirai sukritikavo aktorę Brooke Shields, dėl jos bandymo atsigauti nuo depresijos laikotarpiu vartotų antidepresantų. T. Cruise’as taip pat sukritikavo šių laikų psichologijos mokslą bei moderniąją mediciną sakydamas, kad scientologija yra tikrasis išgijimo šaltinis. Šie aktoriaus pranešimai išprovokavo aršias diskusijas JAV televizijoje.

2006’ais metais T. Cruise’as ir K. Holmes susilaukė pirmosios savo dukros, suteikė jai Suri vardą bei susituokė Italijoje. Aktorė prisipažino, kad dar nepažinodama vyro savo namuose buvo pasikabinusi jo plakatą ant sienos su užrašu „T. Cruise’ai, kažkada aš tave vesiu“. Neilgai trukusi santuoka subyrėjo 2012’ais metais, o artimi buvusiai porai šaltiniai teigia, kad dėl to kalta scientologijos bažnyčia. Nepaisant aktoriaus tikėjimo šia bažnyčia, pasirodė pranešimų, kad aktorius pagaliau ir pats gali ją palikti. K. Holmes dėka, jų dukra Suri nebuvo auginama kaip būsima scientologė, kas reiškia, jog T. Cruise’o santykiai su dukra turėtų būti labai riboti. „Kartą paskambinau savo dukrai ir sužinojau, jog ji pradėjo lankyti baleto pamokas. Tada aš suvokiau, kad negalėsiu matyti dukros spektaklių – nematysiu, kaip auga mano dukra. Mes bendraujame telefonu ir video skambučiais, bet tai ne tas pats“, – užsimena T. Cruise’as. Neįvardijami šaltiniai atskleidžia, kad T. Cruise’as jau suvokia, kad duktė auga. Suvokia, kad nesimatymas su Suri tik dar labiau tolina jų bendravimą ir neilgai trukus tėvas dukrai bus visiškai svetimas žmogus, dėl to turi priimti rimtą sprendimą – šeima ar tikėjimas.

Sąjunga su kino studija, nepavykę projektai ir repeticijos su „Guns N’ Roses“ vokalistu

Grįžtant ties aktoriaus karjera, 2006’ais metais Tomas Cruise’as pasirodė jau trečioje „Neįmanoma misija“ (angl. „Mission: Impossible 3“) dalyje. Juostos režisierius J. J. Abramsas pradžioje nežinojo, ar jam pavyks suvaldyti juostos žvaigždę: „Prieš imantis darbo, paskambinau Cameronui Crowe, kuris anksčiau jau yra dirbęs su T. Cruise’u paklausti patarimo ir jis mane tiesiog nuramino sakydamas, kad šis aktorius yra begalo atsidavęs darbui bei labai susikoncentravęs. Tik prasidėjus filmavimams, prie manęs priėjo Tomas ir pasakė „Aš būsiu tavo aktorius, o tu būsi mano režisierius, sutarta?“. Nebuvo nė dienos, kad jis man nepadėtų su darbais, nepadrąsintų ar nebūtų susidomėjęs tuo, kas vyksta aplink. Vienas dalykas, ko aš jo prašiau – nepersistengti tam tikrose situacijose, kur jis vaidino be kaskadininkų pagalbos“. Tačiau nepaisant puikaus kritikų ir žiūrovų įvertinimų, „Paramount“ studija nutraukė bendradarbiavimą su aktoriumi T. Cruise’u pabrėždami, kad juosta surinko 100’u milijonų JAV dolerių mažiau, nei antroji dalis. Studija kartu apkaltino aktorių išleidusį per didelį biudžetą juostos kūrimui.

T. Cruise'as filme „Neįmanoma misija: Šmėklos protokolas“ (angl. „Mission: Impossible - Ghost Protocol“)
T. Cruise’as filme „Neįmanoma misija. Šmėklos protokolas“ (angl. „Mission: Impossible – Ghost Protocol“)

Dar tais pačiais metais aktorius atsitiesė ir sudarė naują partnerystę su Paula Wagner ir „United Artists film“ studija. Šie taip pat sutarė, kad T. Cruise’as vaidins bei prodiusuos studijos juostas tol, kol P. Wagner užims vadovaujančias pozicijas įmonėje. Pirmasis tandemo filmas buvo „Ramūs tarp vilkų“ (angl. „Lions for Lambs“), tačiau nepaisant surinkto gero aktorių kolektyvo, kurį sudarė ir Meryl Streep su Robertu Redfordu, juosta finansinės sėkmės nesulaukė. Nusprendęs padaryti pertrauką tarp rimtų veiksmo juostų, T. Cruise’as suvaidino mažą vaidmenį Beno Stillerio prodiusuojamoje juostoje „Griaustinis tropikuose“ (angl. „Tropic Thunder“) su Robertu Downey Jr. bei Benu Stilleriu priešakyje.

2011’ais metais T. Cruise’as grįžo į savo sėkmingiausią franšizę – „Neįmanoma misija. Šmėklos protokolas“ (angl. „Mission: Impossible – Ghost Protocol“). Juosta buvo priimta sėkmingai tiek kritikų, tiek pasaulio žiūrovų. Filmo režisierius Bradas Birdas džiaugėsi filmavimo aikštelėje turėdamas ne tik vieną ryškiausių visų laikų Holivudo žvaigždžių, tačiau ir vieną juostos prodiuserių: „Prisimenu, vienu metu Paula Patton pasiūlė tam tikrų pokyčių filme ir mes kartu su T. Cruise nusprendėme, kad ji yra teisi – jų tikrai reikėjo. Iki to momento jautėme, kad šiam filmui truko naujo vingio – x faktoriaus, kurio nebuvome atradę. Tai yra puikus pavyzdys situacijos, kuomet dirbi ir su aktoriumi, ir su prodiuseriu. Jaučiuosi labai gerai, kad galėjau dirbti su šiuo žmogumi, kurio darbais aš galiu žavėtis. Turbūt negalėčiau įvardinti kito asmens, kuris yra vaidinęs su labiau žinomesniais režisieriais, nei T. Cruise’as, o iš jo žinių galima pajausti, kad iš kiekvieno žmogaus jis yra pasisėmęs tam tikrą dalelytę sau“.

Iki tos dienos aktorius buvo išbandęs jau viską: sušokti šokį tik su apatiniais, skraidyti reaktyviniu lėktuvu ar laipioti aukščiausiu pasaulio pastatu, tačiau vienas dalykas dar nebuvo išbandytas – dainavimas filme. Norėdamas įtikinamiau suvaidinti filme „Roko amžius“ (angl. „Rock of Ages“), aktorius turėjo lankyti vokalo pamokas pas ilgametį „Guns N’ Roses“ vokalistą Axl Rose’ą. „Tai yra tas pats, kas mokintis naujos sporto rūšies ar kokio naujo hobio. Repetuodavome dainas po penkias valandas per dieną, o dar tris skirdavome šokiams“, – leidiniui „Entertainment Weekly“ pasakojo T. Cruise’as. Nors ir juosta kritikų buvo pripažinta, kaip sėkminga, tačiau nesugebėjo pritraukti žiūrovų į kino sales.

Tolimesni metai T. Cruise’ui buvo sėkmingi – 2012’ais metais aktorius suvaidino Christopherio McQuarrie filme bei į gyvųjų pasaulį prikėlė autoriaus Lee Child knygų personažą „Jacką Reacherį“ (angl. „Jack Reacher“), 2013’ais metais pasirodė filme „Užmirštieji“ (angl. „Oblivion“) su Morganu Freemanu priešakyje bei 2015’ais metais su Emily Blunt juostoje „Ties riba į rytojų“ (angl. „Edge of Tomorrow“).

Šį savaitgalį į kino teatrus atkeliauja jau penktoji juosta apie Ethaną Huntą, kurį ir vėl vaidina T. Cruise’as. „Daugumą juostos kaskadinių triukų atlikau pats ir tai yra grynai dėl to, kad mano pareiga – linksminti žiūrovus. Juk istoriją reikia ne suvaidinti, o ją išgyventi – tik tada ir tu pats patikėsi“.

Ateities perspektyvos ir tęsinių maratonas

Daugelis šių laikų žvaigždžių mėgsta grįžti į savo prisiminimų kraitį. Kalbėdamas apie žymių filmų tęsinius dar visai nesenai aktorius užsiminė, kad žada prodiusuoti „Oro gvardijos“ (angl. „Top Gun 2“) antrąją dalį. „Būtų tikrai smagu dar kartą įsėsti į tuos naikintuvus, kuriuose buvome prieš trisdešimt metų. Skrydžiai turės būti atlikti be jokių specialiųjų efektų, kaip kad filmavome pirmą dalį“, – „Reuters“ paatviravo T. Cruise’as.

Aktorius taip pat užsiminė, kad netrukus bus pradėti ir „Ties riba į rytojų“ (angl. „Edge of Tomorrow 2“) antros dalies filmavimai. „Juostoje būtinai turės vaidinti ir Emily Blunt – aš jau netgi su ja susisiekiau! Sakiau jai „Emily. Prašau!“, o ji man: „Tomai, palauk bent metus. Prašau!“, – linksmai pokalbį su „MTV“ baigė T. Cruise’as. Ir nors pirma dalis nebuvo tokia finansiškai sėkminga, aktorius tiki, kad antra dalis bus sėkmingesnė.

T. Cruise’as kartu nustebino žiūrovus iškart užsiminęs apie šeštą „Neįmanomos misijos“ (angl. „Mission: Impossible 6“) dalį: „Mes jau pradėjome šeštos dalies kūrimo darbus, o filmuoti pradėsime kitą vasarą“.

Pastarieji metai Tomui Cruise’ui buvo neįtikėtinai sėkmingi. Išbandęs save komedijiniame žanre, veiksmo bei mokslinės fantastikos filmuose, šį savaitgalį aktorius grįžta su jau penktąja franšizės dalimi. Kviečiame susipažinti su juostos anonsu:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles