J. Sudeikis: „Mano giminė yra itin plati iš mamos pusės. Tikėtina, kad jiems tiesiog patinka seksas“

Lietuviškos kilmės šaknų turintis aktorius grįžta į didžiuosius kino ekranus ir pristato savo pirmąją romantinę komediją pavadinimu „Dėl visko kaltas seksas“ (angl. „Sleeping with Other People“). Vulgarių ir šiaip komiškų vaidmenų ekspertas šiuo metu tampa itin paklausiu aktoriumi kino studijoms, o žmonių pamėgtas veidas tiesiog negali tuo nesidžiaugti. Jaunos režisierės Leslye Headland įkalbėtas aktorius grįžta, tačiau kiek kitokiame romantinių komedijų žanre.

Lietuviškos šaknys, gyvybės syvai ir karjeros pradžia „Saturday Night Live“

Lietuviškų šaknų turintis Daniel Jason Sudeikis gimė 1975 metais Virdžinijos valstijoje. Žmonių paklaustas, ką aktorius turi bendro su Lietuva, Jasonas užsimena jog tik istorines šaknis: „Mano mama yra pusiau vokietė, pusiau airė, o tėtis pusiau lietuvis, pusiau airis. Turiu tik dvi seseris, o pusbrolių ir pusseserių virš 25’ių. Tokią plačią giminę turiu iš mamos pusės – tikėtina, kad jiems tiesiog beprotiškai patinka seksas. Jaučiu, kad giminės atstovų turiu dar daugiau, tačiau įtariu, kad būsiu paskutinis, turintis Sudeikio pavardę. Savo gyvybės syvus išsvaisčiau dar dešimtojo dešimtmečio pradžioje priešais visus tuos „PlayBoy“ žurnalus. Baisu, kad tik nebūtų išsekęs tas syvų rezervas“.

Savo karjerą Jasonas Sudeikis pradėjo būdamas komiku per „ComedySportz“ pasirodymus įvairiose teatro scenose. Suvokdamas, kad jam puikiai sekasi juokinti publiką, būsimas aktorius persikraustė gyventi į Čikagą, kur netrukus pradėjo mokytis improvizacijos meno. Netrukus aktorius subūrė grupelę komikų, kurių improvizaciniai pasirodymai ilgą laiką buvo itin populiarūs. Aktorių pastebėjo vienas žinomiausių šalies komikų kolektyvas „Second City“ bei pasiūlė prie jų prisijungti turui po Las Vegasą.

Į televiziją aktorius pirmąkart pateko 2003-ais metais, kur atlikdavo grynai epizodinį vaidmenį laidoje „Saturday Night Live“. Už kadro J. Sudeikis buvo kur kas svarbesnė persona – kūrė scenarijus laidai. Prodiuseriams supratus aktoriaus talentą, 2005 metais J. Sudeikis jau buvo gan dažnas svečias televizijos žiūrovams, o 2006 prisijungė prie aktorių laidoje vaidinančių nuolatos. Keliose laidose aktoriui yra tekę pabučiuoti Jono Hammos pėdas ir laižyti Zaco Efrono kojų pirštus: „Ir žinote, visgi jie yra panašiai plaukuoti. Reikėtų paklausti ir išsiaiškinti, kuriam iš jų tai labiau patiko, nes aš savo favorito neišsirenku iki šiol. Tačiau kartu turiu pastebėti – Efrono pėdos yra tikra palaima. Visų tų Disnėjaus vaikinų bėdos yra tikrai švarios. Juk patys suprantate, kad aš betkokių pėdų į burną nekišu – man reikalingos tik švarios. O šiaip, pasakysiu tiek, kad man jų skonis priminė Beno Kingsley kojas“.

Aktorius J. Sudeikis laidoje „Saturday Night Live“
Aktorius J. Sudeikis laidoje „Saturday Night Live“

Laikui bėgant aktorius tapo svarbesniu žmogumi televizijoje ir pasirodė dar keliose žinomose laidose. Į didžiuosius kino ekranus aktorius persikėlė tik 2007 metais, suvaidinęs iškart trijuose filmuose, kurių žinomiausias buvo „Sveikas, Billai!“ (angl. „Meet Bill“). Vaidmuo kartu su Aaronu Eckhartu ir Jessica Alba padėjo aktoriui atkreipti į save dėmesį iškart kelioms studijoms, kurios netrukus J. Sudeikiui ir pasiūlė vaidmenis kitose juostose.

2009 metais būdamas komediantu, aktorius save išbandė ir viename populiariausių Setho MacFarlane’o animaciniame seriale „Klyvlendo šou“ (angl. „The Cleveland Show“). J. Sudeikis įgarsino iškart du personažus (Holt Richter ir Terry Kimple), kurių vienas buvo tiesiog gėjus. Žurnalo „PlayBoy“ žurnalisto paklaustas, ką reiškia kartu su Justinu Timberlake’u vaidinti gėjų porelę, aktorius pašmaikštavo: „Žinote, Justinas niekada nebūna namuose. Jis visąlaik užsiemęs, nori būti geriausias visose srityse – jei ne muzikoje ar golfe, tai įvairiuose šūdinuose filmuose. Šiaip mes nelabai sutariame – man jis niekada labai nepatiko bei mes neturime vienos nuomos, tačiau tikiuosi, jog santykiai kažkada pasitaisys“.

Neilgai trukus aktorius gavo pasiūlymą įgarsinti personažą ir daugelio pamėgtame kompiuteriniame žaidime „Grand Theft Auto IV“. „Vaikystėje svajojau tapti profesionaliu šio žaidimo žaidėju. Kartais netgi pasvarstydavau mesti aktorystę ir visą dėmesį sutelkti tik šiam žaidimui. Žinoma, tai tik žiaurus juokas, nes aktorystės apleisti aš neketinu“, – sutikęs įgarsinti herojų papasakojo J. Sudeikis.

Paslapčia nufilmuota scena, karti „Chatroulette“ patirtis ir laisvas gyvenimo būdas

2008-2011 metais aktorius pasirodė aibėje gerų komedijų – „Pametę galvas Las Vegase“ (angl. „What Happens in Vegas“), „Savaitė be žmonų“ (angl. „Hall Pass“) ir „Kaip atsikratyti boso?“ (angl. „Horrible Bosses“) kartu su Charlie Day’um bei Jasonu Batemanu. Ir jeigu „Pametę galvas Las Vegase“ aktorius ir vėl tenkinosi antraplaniu vaidmeniu, tai kituose dviejuose filmuose aktorius pagaliau griežė bene pagrindiniu smuiku. Žurnalo „PlayBoy“ žurnalisto užklaustas, apie filmavimasi filme „Savaitė be žmonų“ aktorius atskleidė kiek netikėtų faktų:

– Jasonai, filmavaisi brolių Farrelių filme „Savaitė be žmonų“. Niekam ne paslaptis, kad vienoje scenoje Jūs besiklausydamas rokerių „Air Supply“ masturbuojatės. Daugelis žmonių šią sceną lygina su momentu iš filmo „Pašėlęs gyvenimas Ridžmonto vidurinėje“ (angl. „Fast Times at Ridgemont High“). Gal galėtumėte pakomentuoti, kaip gimė ši scena?

– Žinote, šioje situacijoje esminis dalykas yra tas, kad aš išties masturbavausi. Tai nebuvo įtraukta į scenarijų. Tarp filmavimo scenų vieni nuėjo užkąsti, kiti perstatyti filmavimo aikštelės, o aš nusprendžiau, kad man laikas pasiilsėti, ką aš ir padariau. Juostos režisierius pamatė tai ir paslapčia nufilmavo. Beje, dėl šios scenos iki šiol vyksta bylinėjimasis, nes manęs neatsiklausė, ar gali ją naudoti.

– O ar jūs sėmėtės įkvėpimo iš kitų besimasturbavusių aktorių ar šiaip žmonių? Ar galbūt tai yra Jūsų natūrali emocinė būsena?

– Atskleisiu Jums tokį mažytį bei stebuklingą kino faktą – taip, aš prisijungiau prie tinklalapio „Chatroulette“, kuriame visiškai nepažįstami žmonės masturbuojasi prieš kitus. Truputėlį pasišlykštėjęs galiausiai iš kokių 20-ies tūkstančių žmonių atsirinkau veido mimikas iš tokio vartotojo „SexHog22“, o rankų judesius iš „GrizzlyBearDong“. Tie žmonės žino, ką daro.

Leidinio „Vanity Fair“ paklaustas, kaip aktorius jaučiasi nuogas priešais kamerą, aktorius prisipažino, kad to kartoti nelabai norėtų: „Atvirai pasakius, jaučiuosi tragiškai. Suprantu, jeigu žmogus turi aiškų pilvo presą, bet ką turiu aš? Yra daugybė žmonių, kurie atrodo išties juokingai, kai išsirengia, bet aš to nemėgstu. Seniau esu išsirengęs juostoje „Dešimt Dievo įsakymų“ (angl. „The Ten“), bet ten kartu su manimi buvo išsirengę dar daugybė vyrų“.

Kitus kelerius metus pasirodė iškart kelios smagios aktoriaus komedijos – dar vienas smulkus vaidmuo 2012-ųjų juostoje „Balsuok už mane!“ (angl. „The Campaign“) ir 2013-ųjų „Labas, mes Milleriai“ (angl. „We’re the Millers“). „Šioje juostoje buvo tikrai daug keisto teksto išmokimui ir su tuo man buvo gan sunkoka. Laidoje „Saturday Night Live“ scenarijus galėjo pasikeisti kiekvieną akimirką, dėl to ten naudojome suflerius. Tačiau filmuojant filmus situacija kita. Filmavimo pradžioje turėjau tokius mažus paslėptus suflerius, tačiau keli jų netyčia pataikė Jennifer Aniston į veidą. Režisierius paskui pasakė, kad čia smulkus vandalizmas ir uždraudė juos naudoti“, – suflerių kartu ir naudą ir žalą paminėjo aktorius.

Aktorius J. Sudeikis filme „Balsuok už mane!“ (angl. „The Campaign“)
Aktorius J. Sudeikis filme „Balsuok už mane!“ (angl. „The Campaign“)

Asmeniniame gyvenime J. Sudeikis yra tikras mergišius, todėl labai abejotina, kad ir realiame gyvenime aktorius naudojasi „Chatroulette“ patirtimi. Žurnalisto paklaustas, ar kuomet esi žinomus žmogus yra sunkiau susitikinėti su merginomis, aktorius atšovė, kad ne: „Esu draugavęs su Scarlett Johansson, January Jones ir Jennifer Aniston. Tačiau ne, man tai nedaro jokios įtakos – gal greičiau merginoms. Bulvarinė spauda apskritai daugiau dėmesio skiria merginoms, bet, žinoma, yra tų išimčių ir vyrų tarpe. Visiems puikiai žinomi Bradas Pittas ar scientologijos ekspertas Tomas Cruise’as, matomai, yra stebimi kiaurą parą. Šiaip nesu matęs nė vienos savo nuotraukos, kur šalia manęs stovėtų žmogus, neturintis savo „IMDB“ profilio. Juk nesvarbu, ar žmogus dirba kino industrijoje, ar ne. Svarbu, kad žmogus būtų malonus, o gražūs žmonės yra tiesiog gražūs žmonės“.

Pažintis su nauju žanru bei pirmasis vaikas

2011 metais pasirodė dar viena stipri aktoriaus komedija „Kaip atsikratyti boso?“ (angl. „Horrible Bosses“). „Atvirai pasakius, aš manau, kad boso nužudymas yra pats geriausias būdas juo atsikratyti. Ne ne, juokauju – tai niekam tikusi mintis. Geriau yra tiesiog pasikalbėti su bosu apie diskomfortą ir pakeisti esamą situaciją ar tiesiog išeiti iš darbo. Na, o jeigu abu variantai nepavyksta, tada jau galima pakalbėti ir apie žmogaus nužudymą. Šiaip aš pats žmogaus nužudyti negalėčiau, nors kartais ir sugebu užvirti iš pykčio. Įsivaizduokit, jeigu koks žmogus koncerte priešais tave sėdi ir garsiai pliurpia. Tokiems aš su mielu noru, kaip koks Billas Murray’us, trinktelėčiau golfo lazda per galvą“, – apie filmo idėją realiame gyvenime kalbėjo Jasonas Sudeikis.

Šiais metais į kino ekranus atkeliauja naujausia J. Sudeikio komedija „Dėl visko kaltas seksas“. Juostos režisierei Leslye Headland buvo keista, kodėl aktorius vis dar nėra graibstomas, kaip pagrindinis aktorius romentinėse komedijose: „Pirmąkart sutikus Jasoną, mane aplankė jausmas „O kodėl šio vaikino niekas neima į pagrindinius vaidmenis romantinėse komedijose?“. Man tai tikrai nėra logiška. Žinote, šiais laikais pagrindinė problema yra ta, kad vyrai dažniausiai yra tiesiog neįdomūs didžiajai publikai. Jie neintriguoja ir visi yra vienodi – tiesiog be problemų. Tačiau su Jasonu yra kitaip. Jis nėra super gražuolis, o tiesiog paprastas, linksmas bei įdomus žmogus. Džiaugiuosi, kad galėjau į savo juostą pasikviesti paprastą bei charizmatišką žmogų“.

Tuo tarpu Jasonas Sudeikis irgi džiaugiasi galėdamas pagaliau suvaidinti pagrindinį vaidmenį romantinėje komedijoje: „Man pasisekė, kad aktorių atrankų metu sutikau tiek šią režisierę, tiek pačią atrankos komandą. Kartais pasižiūriu tas romantines komedijas ir išties tik dabar susimąsčiau – kodėl anksčiau jose nevaidinau? Juk išties yra gražu vaidinti tose scenose, kuomet žmonės įsimyli. Esu parašęs ne vieną panašią sceną „Saturday Night Live“, tačiau tai yra pirmas kartas, kai pats tokioje vaidinu. Tai tikrai nėra mano paskutinis vaidmuo romantinių komedijų žanre“.

Savo asmeninį gyvenimą J. Sudeikis atrodo irgi pagaliau susitvarkė. Šiuo metu aktorius jau yra susižadėjęs su kita širdžių ėdike Olivia Wilde, o 2014-ais metais pora susilaukė pirmojo savo vaikelio. Iškart po gimdymo „Twitter“ paskyroje atsirado gan šmaikštus aktorės užrašas visiems jų fanams: „Ponios ir ponai, Otis Aleksandras Sudeikis PALIKO pastatą! (Aš pati esu tas pastatas)“.

Kviečiame susipažinti su naujausios Jasono Sudeikio romantinės komedijos anonsu „Dėl visko kaltas seksas“:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles