Siaubo filmo „Kartuvės“ sumanytojai: nuo mėgėjiškos idėjos internete – į „Warner Bros.“ rankas

Nors siaubo filmai apie vaizdajuostes su kraupiais įrašais nėra pačių populiariausių gretose, žanro kūrėjai sutinka, kad šis filmų porūšis turi daugybę neišnaudoto potencialo. Puikus to įrodymas – naujasis šiurpą keliantis siaubo trileris „Kartuvės“ (angl. „The Gallows“). Nuo miniatiūrinio biudžeto kelią pradėjusi juosta sulaukė vieno žymiausių siaubo žanro prodiuserių Jasono Blumo dėmesio.

Filmų „Paranormalūs reiškiniai“ ir „Tūnąs tamsoje“ frančizes prodiusuojanti JAV kompanija „Blumhouse Productions“ garsėja tuo, kad aukso grynuolių ieško mažo biudžeto juostų kūrėjų gretose. Renginyje „WonderCon“ dalyvavęs kompanijos įkūrėjas J.Blumas teigė, kad didžiajame kine debiutuojantys „Kartuvių“ režisieriai ir scenarijaus autoriai Travisas Cluffas ir Chrisas Lofingas neabejotinai turi ką pasiūlyti naujovių ištroškusiai publikai. Žymaus prodiuserio pasiūlymo jaunieji kūrėjai sulaukė po to, kai patalpino jau nufilmuoto filmo anonsą internete.

„Siaubo filmai apie rastas vaizdajuostes (angl. found footage) geriausiai atrodo tuomet, kai jie yra organiški, sukurti toli nuo Holivudo. Taip buvo ir su „Kartuvėmis“. Ši juosta atrodo autentiška. Ji buvo filmuojama be didžiosios pramogų industrijos įtakos ir tame jos žavesys“, – kalbėjo pasaulinio garso prodiuseris. Jis susirinkusiems aiškino, kad nors atrodo, jog filmai, kurių dalis parodoma kaip rastų vaizdo įrašų atkartojimas, reikalauja mažiau darbo – yra priešingai. „Nors gali pasirodyti, kad šitokį filmą nufilmuoti lengviau nei tradicinį siaubo filmą, tačiau filmą apie rastą vaizdajuostę įtikinamai susukti yra nepaprastai sudėtinga. Kai žmonės labai išsigąsta, jie paleidžia kamerą iš rankų, tad kiekvienas žingsnis turi būti realistiškas ir motyvuotas“, – sakė J.Blumas.

Prodiuseriui pritarė ir filmo „Kartuvės“ sumanytojai. Ch.Lofingas pasakojo, kad bičiuliai iš pradžių manė, kad sukurti filmą „nufilmuotą“ pačių herojų bus paprasta ir pigu. „Paaiškėjo, kad viskas nėra taip paprasta. Nors sugebėjome nufilmuoti visą norimą medžiagą, privalėjome taupyti, nes neturėjome lėšų. Kai iš turimos medžiagos sukarpėme anonsą, mus pastebėjo Jasonas ir keletas kitų nuostabių žmonių, kurie padėjo mums atsirasti čia, kur esame dabar – prie Holivudo vartų, o mūsų filmą pasaulyje platina „Warner Bros.“. Negaliu tuo patikėti“, – kalbėjo jis. Kolega T.Cluffas pridūrė, kad originalios juostos postrprodukciją jie atliko namų sąlygomis – Ch.Lofingas juostą montavo savo miegamajame, kuris pasitarnavo ir kaip jų biuras. Po to, kai J.Blumas ėmėsi prodiusuoti „Kartuves“, vyrukai gavo daugiau lėšų, kad dalį filmo perfilmuotų kokybiškiau, bet iš esmės visas jo scenarijus liko tas pats.

Filmo „Kartuves“ centre – prieš daugiau kaip du dešimtmečius įvykusi nelaimė. 1993-aisiais mažo miestelio vidurinėje mokykloje kraupaus incidento metu miršta berniukas vardu Čarlis. Tragedija įvyksta spektaklio „Kartuvės“ metu, kuomet ant nelaimėlio užgriūna scenos dekoracijos. Praėjus dviems dešimtmečiams, 2013-aisiais, nelaimės metinių proga grupelė draugų naktį įsibrauna į tą pačią mokyklą nutarę „prikelti“ prieštaringą spektaklį ir, žinoma, pasiima su savimi vaizdo kamerą.

Jei nebijote būti išgąsdinti iki pakinklių drebėjimo – „Kartuvės“ laukia jūsų kine nuo liepos 10 dienos.

Stiprių nervų žiūrovams – filmo „Kartuvės“ anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles