„Scanorama“ užvėrė europietiško kino atostogas Alytuje: tikisi tęsti draugystę su kultūriškai aktyvia miesto bendruomene

„Scanorama“ užvėrė europietiško kino atostogas Alytuje: tikisi tęsti draugystę su kultūriškai aktyvia miesto bendruomene

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ baigė europietiško kino atostogas Alytuje – birželio 29 d. – liepos 4 d. įvykęs satelitinis renginys „Scanoramos vasara“ atsisveikina iki kitų metų ir tęsia kelionę per Lietuvos regionus.

„Įsibėgėjo ne tik tikroji vasara, bet ir „Scanoramos“ satelitinis renginys „Scanoramos vasara“ – sekmadienį užvėrėme antrąją gero kino atostogų savaitę Alytuje. Likome maloniai nustebinti aktyvios miesto bendruomenės ir turtingo kultūrinio peizažo, į kurį neabejotinai įsilies ir kokybiškas europietiškas kinas. Tikiu, kad įvykęs mažasis festivalis Alytuje – tik gražios ir ilgalaikės draugystės pradžia, kuri ne tik sukurs kokybiško kino žiūrėjimo tradiciją, bet ir įtvirtins ją, atverdama plačius Europos kino kontekstus šalies regionuose“, – teigia festivalio įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė.

„Scanoramos vasara“ Alytuje pasiūlė išskirtines atostogas, atvedusias į kino salę europietiško kino gurmanus ir jo ragautojus. Noriu padėkoti būriui talentingų žmonių, įprastas filmų peržiūras pavertusių įsimintu renginiu.Menininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai tik dar kartą įrodė, kad yra tikri savo miesto ambasadoriai. Režisierius Albertas Vidžiūnas, rašytojas ir dramaturgas Herkus Kunčius pakvietė į intriguojantį kino ir teatro dialogą, animatorė Justina Kelerienė uždegė smalsumu mažuosius lankytojus, o aerobikos trenerė Audra Skikienė įtikino, kad kinas gali būti pramoga ne tik protui, bet ir kūnui“, – įspūdžiais dalijasi „Scanoramos vasaros“ organizatorė Alytuje Eglė Ausiejutė.

Mažasis festivalis Alytuje – filmų peržiūros miesto teatre, aktualios diskusijos ir aerobikos treniruotė

„Scanorama“ naujai pažvelgė į kino sklaidą regionuose ir įgyvendino iki šiol nė vieno šalies festivalio ar kino platintojo netaikytą praktiką. Šiais metais „Scanoramos vasara“ Alytuje pakvietė ne į atskiras filmų peržiūras, bet surengė visą savaitę trukusį mažąjį festivalį. Filmų peržiūros Alytaus miesto teatre, diskusijos ir specialus meniu vietos gyventojų pamėgtame restorane „carpe DIEM“ – alytiškiai pasinėrė į tikras atostogas europietiško kino ritmu.

Didžiajame ekrane Alytaus miesto teatre buvo pristatyti ne vieną apdovanojimą pelnę filmai: „Oskaro“ laureato dano Thomo Vinterbergo „Dar po vieną“ (dan. „Druk“), serbo Srdano Golubovičiaus „Tėvas“ (serb. „Otac“), islando Benedikto Erlingssono „Kariaujanti moteris“ (isl. „Kona fer í stríð“), lenkės Małgorzatos Szumowskos „Nešventas avinėlis“ (angl. „The Other Lamb“), švedo Magnuso von Horno „Prakaituok!“ (angl. „Sweat“), ispanų Rafaelio Moléso ir Pepe Andreu „Omarų sriuba“ (angl. „Loabster Soup“), o mažųjų žiūrovų laukė Urtės Oettinger animacinė juosta „Pieno baras“.

Kino peržiūras lydėjo diskusijos su režisieriumi Albertu Vidžiūnu, rašytoju ir dramaturgu Herkumi Kunčiumi, menininkais Algirdu ir Remigijumi Gataveckais, Baltijos aplinkos forumo direktoriumi Žymantu Morkvėnu, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktoriumi Algirdu Reipumi ir Alytaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Vida Mačerniene.

Kinematografiški pasiūlymai skonių gurmanams

Ypatingo dėmesio sulaukė ir alytiškių pamėgtas restoranas „carpe DIEM“, kartu su renginio organizatoriais aktyviai palaikęs renginio ritmą ir džiuginęs miestiečius specialiai jam sukurtais patiekalais.

Filmų programa įkvėpė sukurti specialų meniu, kuriame puikavosi sveikuoliškos salotos, jėgų suteikiantis žaliasis kokteilis, kreminė omarų sriuba jaukiam vakarui su senais draugais, antienos šlaunelė besiruošiantiems į ilgą kelionę, panakota ir kokteilis „Martin“, po kurio daugeliui tikrai norėjosi išlenkti dar po vieną ir galbūt netgi pamėginti sušokti garsųjį aktoriaus Madso Mikkelseno šokį.

„Scanoramos“ organizatoriai tikisi, kad „Scanoramos vasara“ Alytuje – ilgalaikių gero kino žiūrėjimo tradicijų pradžia ir planuoja su naujomis idėjomis grįžti į šį miestą kitais metais.

Europos šalių kino forumo „Scanorama“ satelitinis renginys „Scanoramos vasara“ vyko birželio 29 d. – liepos 4 d. Alytuje (Alytaus miesto teatras). Geriausius festivalio filmus galite žiūrėti virtualioje kino platformoje kinas.scanorama.lt.

Projektą „Scanoramos vasara“ finansuoja Lietuvos kino centras.

Nuotraukos – festivalio organizatorių.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles