„Scanorama“ kviečia praleisti naktį su Larsu von Trieru

Kopenhagos Karališkosios ligoninės neurochirurgijos skyriaus gydytojus naktimis aplanko„greitosios pagalbos“ automobilio šmėkla, pacientams vaidenasi mirusi mergaitė, neurochirurgė supranta pastojusi nuo vaiduoklio, o visa tai komentuoja du dauno sindromu sergantys indų plovėjai. Europos šalių kino forumas „Scanorama“ naktinėti nebijančius žiūrovus šiemet ir vėl kviečia į iki paryčių truksiantį kino seansą – šįkart jos programoje įtempta siaubo ir juodojo humoro naktis su danų kino meistru Larsu von Trieru ir jo miniserialu „Karalija“ (Regit, 1994, 1997).

Geriausiam režisieriui pasaulyje – 60
„Karalija“, sujungusi muilo operos formatą su siaubo filmų estetika, nėra pirmoji Larso vonTriero provokacija, nebuvo ir paskutinė. Šiemet 60 metų jubiliejų atšventusio režisieriaus užantyje – visa aibė skandalų: nuo pasipiktinusių aktorių iki persona non grata statuso Kanų kino festivalyje. Nepaisant to, retas nepritartų, kad jis – vienas įdomiausių savo kartos kūrėjų. Su tuo sutinka ir pats L. von Trieras. Po skandalingo „Antikristo“ (Antichrist, 2009) premjeros Kanų kino festivalyje paklaustas, kaip drįso tokį filmą pristatyti konkursinei programai, jis atsakė: „Nes esu geriausias režisierius pasaulyje.“

Vėl pradėjo gerti ir gali dirbti
2014 metais į pasaulį išleidęs savo paskutinįjį antausį visuomeniniam skoniui – penkias su puse valandas trunkančią nimfomanės išpažintį – Larsas von Trieras prisipažino išsivadavęs iš savo paties priklausomybių nuo alkoholio ir narkotikų. Pasidalino ir baimėmis – kad nežino, ar sugebės kurti blaivas. Veltui. Praėjo vos metai ir režisierius paskelbė vėl pradėjęs gerti ir galintis dirbti toliau: jau kitąmet sulauksime jo naujausios istorijos apie maniako medžioklę „Namas, kurį pastatė Džekas“. Beje, apgauti savo fanus menininkas sugebėjo ir čia: iš pradžių planavęs po daugiau nei 20 metų pertraukos nufilmuoti serialą, L. von Trieras persigalvojo ir nutarė likti prie įprasto kino formato.

„Scanoramoje“ – visada laukiamas
„Larso von Triero filmai visada buvo svarbia mūsų festivalio tapatybės dalimi. Verta priminti, kad 2003 metais pirmąją „Scanoramą“ atidarė būtent L. von Triero „Dogvilis“ (Dogville,2003), savo provokatyviu tonu tarsi atsvėręs mąslią ir ramią bergmaniškąją šiaurės šalių kino tradiciją. Jis – vienas režisierių, sugebėjusių užkariauti Holivudą, nemėgdžiodamas jo principų ir nenusižengdamas savo paties vertybėms. Tebūnie tai pavyzdys visiems mums“, – teigia festivalio meno vadovė Gražina Arlickaitė.

„Karalija“ sužavėjo ne tik kino žiūrovus, bet ir reikliausius kino kritikus visame pasaulyje, pelnė nemažai reikšmingų apdovanojimų. Ištvermingiausi žiūrovai „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre bus laukiami jau lapkričio 4 d., penktadienį, 22.00 val. vakaro.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles