Savaitgalio siaubas: įvertinkite tragiško mokyklos spektaklio šmėklą filme „Kartuvės“

Į Lietuvos kino teatrus atkeliavo naujasis šiurpą keliantis siaubo trileris „Kartuvės“ (angl. „The Gallows“), kurį prodiusavo vienas garsiausių šio žanro prodiuserių Holivude – Jasonas Blumas. Gebėjimu itin mažo biudžeto filmus paversti pasauliniais hitais išgarsėjęs vyras ir šįsyk pasielgė pagal panašų planą – atrado jaunus kūrėjus, patikėjo jų darbu, investavo į filmo techninį patobulinimą ir paleido juostą į pasaulį.

Filmas „Kartuvės“ buvo filmuojamas rastos vaizduotės (angl. found footage) principu, kuomet istorija pateikiama taip, tarsi operatorius būtų vienas iš filmo herojų. Bene garsiausias tokiu principu įamžintas siaubo filmas – 1999-ųjų juosta „Projektas: Bleiro ragana“. Tad žiūrovas galės kino teatre pasijusti taip, tarsi drauge su jaunuolių grupe įsiveržtų į užrakintą mokyklą.

Kino kritikų teigimu, „Kartuvės“ patikti turėtų tiems, kuriems patiko ankstesni J.Blumo prodiusuoti mistiniai siaubo trileriai iš 2009-aisiais startavusios „Paranormalių reiškinių“ serijos. Būtent dėl filmo „Paranormalūs reiškiniai“ Holivudas ir siaubo filmų mėgėjai sužinojo apie J.Blumo talentą užčiuopti neatrastas aukso gyslas. Tąsyk prodiuseris išleido juostos kūrimui vos 15 tūkst. JAV dolerių, o pasiekusi kino teatrus ji uždirbo 200 mln. JAV dolerių, tapdama pelningiausiu filmu Holivudo istorijoje. Ką jau kalbėti apie tai, kad pasauliui jau buvo pristatyti net keturi šio filmo tęsiniai, pakeliui į kino teatrus ir penktasis.

Pasak „Exhibitor Relations“ kino analitiko Jeffo Bocko, J.Blumo prodiusuotų filmų paslaptis – mažas biudžetas, įtemptas siužetas, šiuolaikiškas požiūris ir universaliai auditorijai tinkančios šiurpo porcijos. Pagal panašią schemą nuo šio savaitgalio lietuvaičius baugins filmas „Kartuvės“.

Filme parodoma moderni istorija apie papokštauti nutarusius nutrūktgalvius paauglius. Jų sumanymo priešistorė – prieš 20 metų įvykusi tragedija, kuomet 1993-aisiais mažo miestelio vidurinėje mokykloje spektaklio „Kartuvės“ metu užgriuvus scenos dekoracijoms žūsta vienas mokinių. Nelaimėlio vardas Čarlis, tad filmo herojai sutaria jo garbei prikelti nelemtąjį spektaklį. Galiausiai paaiškėja, kad žaidimai su mirusiaisiais ir jų atminimu gali skaudžiai atsirūgti.

Jei nebijote būti išgąsdinti iki pakinklių drebėjimo – „Kartuvės“ jau laukia jūsų kino teatruose.

Stiprių nervų žiūrovams – filmo „Kartuvės“ anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles