S. Svetlakovas apie komediją „Išleistuvės“: „Tai mūsų kasdienybės, humoro ir amžinų vertybių derinys“

Spalio 17 dieną Lietuvoje startuoja komedija „Išleistuvės“ („Выпускной“). Filmo prodiuseris ir scenarijaus autorius Sergejus Svetlakovas, visiems rusiško humoro gerbėjams puikiai pažįstamas iš „Comedy Club“, „Nasha Russia“ ir daugybės komedinių vaidmenų kine, papasakojo apie filmo kūrimą, bendradarbiavimą su kitu „Comedy Club“ rezidentu Aleksandru Nezlobinu ir patį „Išleistuvių“ projektą.

– „Išleistuvės“ yra filmas, kuriam jūs kūrėte scenarijų ir dirbote kaip prodiuseris, bet pats jame nevaidinote. Koks jausmas stebėti veiksmą filmavimo aikštelėje iš šalies?

– Jaučiausi pakankamai komfortiškai. Kuomet pats galvoji juokelius ir vėliau juos suvaidini, dažnai būna sunku įvertinti. Dabar buvo galima žiūrėti į viską iš šalies ir eigoje pataisyti. Kuomet supranti, kad visą tai parašei tu pats ir dabar tau reikės tai suvaidinti, nepriekaištingai atlikti viską vienu metu tampa gana sudėtinga. Nevaidindamas galėjau daugiau dėmesio skirti scenarijui. Filmo kokybė nuo to tik išlošė.

– Scenarijų rašėte su kolega Aleksandru Nezlobinu. Ar pavyko dirbant ties „Išleistuvėmis“ pasiekti naujos kokybės?

– Neskaitant visų sankirtų darbe, mano ir Aleksandro šeimos seniai bendrauja. Esame kilę iš tų pačių vietų ir daugelį dalykų suprantame iš pusės žodžio. Mūsų vaikystės ir jaunystės patirtis labai panaši. Abu praėjome KVN mokyklą, mūsų humoro skonis taip pat nesiskiria. Dabar baigiame darbus ties vienu filmu, o rašome scenarijų dar dviem. Tikiuosi, kad tai taps ilgo bendro kūrybinio kelio pradžia.

– Paskutiniais metais išbandėte skirtingas veiklas. Buvote aktorius, prodiuseris, scenaristas, laidų vedėjas. Kuris šių užsiėmimų jums labiausiai patinka?

– Kiekvienas kūrybingas žmogus juda bangomis. Kai darai vienus darbus, tau būtinai norisi įšokti į kažką visiškai priešingo. Šiuo metu turiu laukinį azartą kurti naujus projektus. Man patinka vystyti juos nuo pradžios iki galo. „išleistuvėse“ nevaidinau ir tai leido man pilnai atsakyti už jo kokybę, taip pat už filmo humoristinę dalį bei moralinę dalį. Kaip „aukštai“ tai beskambėtų, mums patinka, kad šis filmas gavosi mūsų kasdienybės, humoro ir amžinų vertybių derinys. Manau, kad šių dalykų mums dažnai trūksta. Ir žinoma, amžinas tėvų ir vaikų konflikto klausimas – sudėtinga pasiekti, kad viskas būtų tikroviška, turėtų dvasią. Tačiau rezultatu esu patenkintas, manau, kad mums pavyko.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles