Rusijos kūrėjų animacinis filmas „Sniego karalienė 2“ pretenduoja pasivaržyti dėl „Auksinio gaublio“

Rusijos kūrėjų animacinis filmas „Sniego karalienė 2“ pretenduoja pasivaržyti dėl „Auksinio gaublio“

Antrąją Kalėdų dieną Lietuvos kino teatrus pasieksiantis rusų animacijos meistrų sukurtas, lietuviškai dubliuotas filmas „Sniego karalienė 2“ gali tapti vienu iš pretendentų į prestižinę „Auksinio gaublio“ nominaciją Geriausio animacinio filmo kategorijoje. Ar juostos kūrėjams nusišypsos sėkmė, paaiškės jau rytoj, gruodžio 11 dieną.

Pirmoji Hanso Christiano Andersono pasakos motyvais pastatyta filmo dalis „Sniego karalienė“ sulaukė pripažinimo visame pasaulyje, buvo rodoma net 65-iose šalyse. Galimybė naujajam animaciniam filmui „Sniego karalienė 2“ pasivaržyti dėl „Auksinio gaublio“ atsirado po to, kai apdovanojimus rengianti Holivudo užsienio spaudos asociacija (HFPA) pakeitė dalyvavimo sąlygas pretendentams, tad „Sniego karalienė 2“ – pirmasis Rusijos animatorių filmas, kuris turi galimybę susirungti su JAV kurtomis animacinėmis juostomis dėl geidžiamos „Auksinio gaublio“ statulėlės.

„Anksčiau užsienio animaciniai filmai turėjo varžytis su šimtais vaidybinių užsienio filmų dėl Geriausio užsienio filmo nominacijos, tad tikimybė tapti nominantu animaciniam užsienio filmui buvo išties minimali. Po taisyklių pakeitimo, užsienio animacijos darbai varžosi bendroje animacinių filmų kategorijoje, tad tikimės, kad dabar užsienio animatorių talentai turi didesnį šansą būti pastebėti“, – sakė HFPA Užsienio filmų komiteto pirmininkas Serge‘as Rakhlinas. Pasak Rusijos kino fondo atstovo Antono Malyševo, tikimasi, kad juostos „Sniego karalienės 2“ galimybė būti nominuotai Geriausio animacinio filmo kategorijoje sudomins žiūrovus ne tik konkrečiai šiuo filmuku, bet ir rusų animatorių darbais bendrai.

HFPA visų „Auksinio gaublio“ apdovanojimų kategorijų nominantus paskelbs jau rytoj, gruodžio 11 dieną. Iškilminga statulėlių teikimo ceremonija Los Andžele vyks dar po mėnesio, kitų metų sausio 11 dieną.

Vieno žinomiausių Rusijos kino kūrėjų Timuro Bekmambetovo prodiusuotame animaciniame filme „Sniego karalienė 2“ su žiūrovais sveikinsis magiškos trolių karalystės gyventojai bei jau pažįstami Kajus ir Gerda, kuriems vėl teks grumtis su tamsos valdove ir speigo pančiais.

Nauji spalvingi trolio Ormo ir jo bičiulių nuotykiai filme „Sniego karalienė 2“ Lietuvoje pasirodys antrąją Kalėdų dieną, gruodžio 26-ąją.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles