„Rėja ir paskutinysis drakonas“: naujausia „Disney“ princesė atstovaujanti 670 milijonų žmonių

Prireikė beveik 90 metų, tačiau pirmoji kino studijos „Disney“ Pietryčių Azijos herojė netrukus pasirodys kinuose.

Narsi karė Rėja, pagrindinė nuotykių animacijos „Rėja ir paskutinysis drakonas“ (angl. „Raya and the Last Dragon“) veikėja, keliauja po fantastinį Pietryčių Azijos regioną, kad suvienytų savo žmones ir išgelbėtų pasaulį. Bet be animacijos pasaulio išgelbėjimo, Rėjai tenka dar viena našta – visas Pietryčių Azija yra regionas, kuris apima 11 šalių ir net 673 milijonus gyventojų. Šiame regione yra dešimtys, jei ne šimtai skirtingų kultūrų, todėl naujausiai „Disney“ herojei teks įkūnyti plačią ir įvairiapusišką Pietryčių Azijos tapatybę.

Filmo veiksmas vyksta Kumandroje – išgalvotame krašte, kuriame gyvena penkios gentys – kiekviena iš jų turi savo atskirą kultūrą, įkvėptą skirtingų Pietryčių Azijos šalių.

Režisieriaus Don Hall (filmai „Vajana“, „Galingasis 6“, „Mikė Pūkuotukas“) teigimu, sprendimą filmuoti šiame regione įkvėpė ten įvykusi kelionė kartu su filmo kūrėjų komanda, todėl filme akivaizdžiai matomi Pietryčių Azijos detalės ir elementai. Pavyzdžiui, Rėja dėvi skrybėlę, panašią į salakotą – tradicinį galvos apdangalą Filipinuose. Jos ištikimas pagalbininkas, vardu Tuktukas, yra akivaizdi nuoroda į rikšą, vieną populiariausių transporto priemonių regione. O karės kovos technika yra įkvėpta Silato – tradicinės kovos menų formos, praktikuojamos Malaizijoje bei Indonezijoje.

Nuotykių animacijos „Rėja ir paskutinysis drakonas“ prodiuseris Osnat Shurer teigia, kad jie bandė „pažvelgti į pagrindines idėjas, kuriomis dalijamasi… svarbiausia mums buvo bendrumo jausmas ir darbas kartu“.

Filmo režisierius taip pat teigia, kad filmas tiesiog „įkvėptas“ regiono ir niekada nebuvo skirtas sutelkti dėmesį tik į vieną kultūrą ar šalį.

„Taigi šis filmas yra mūsų galimybė sukurti visiškai originalią istoriją, bet kad jos DNR būtų iš kažko tikro. Mes nenorime pasakoti istorijos, kur blogiukai yra iš Tailando, o geri iš Malaizijos. Taigi šis filmas bus kitoks. Jis apims visą Pietryčių Aziją.“ – teigia režisierius Don Hall.

Lietuviškai dubliuota nuotykių animacija visai šeimai „Rėja ir paskutinysis drakonas“ kinuose nuo gegužės 21 d.

Lietuviškai įgarsino: Jovita Balčiūnaitė, Sandra Daukšaitė, Kęstutis Jakštas, Darius Miniotas, Milita Daikerytė, Ridas Žirgulis, Rimantė Valiukaitė, Dovydas Staišiūnas, Regina Čeponienė, Aistė Zabotkaitė ir kt.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles